Berigten van Rome melden, dat generaal de Lamoriciérc meer dan een honderdtal Ieren heeft moeten wegzenden. Deze waren te Rome in opstand geraakt en hadden zelfs ecnigc ge- weldadigheden gepleegdeenigen hunner zijn gefusilleerd. De 120 Ieren, die met Fransche booten te Civita-Vecchia zijn in gescheept en den 16den Julij II. te Marseillc zijn aangekomen, hebben de hulp van den Engelschcu consul aldaar ingeroepen. Deze heeft echter geantwoord, dal zij door dienst te nemen bij eene vreemde mogendheid, hunne nationaliteit hadden ver loren en hij dus niets voor hen kon doen. Zij verkeeren thans iu de grootste ellende, en er is sprake van hen naar Afrika over te brengen. Het volgende voorbeeld van bijzondere vruchtbaarheid wordt uit de gemeente Glehu (Pruisscn) gemeld. Eene aldaar wonende vrouw, reeds moeder zijnde van II allen nog levende kinderen, waaronder reeds een tweeling, is thans van drielin gen bevallenzijnde twee meisjes en een jongen. De drie jonge wereldburgers zien er alle fiksch en wel uit, en men voedt derhalve alle hoop, ze in hel leven te kunnen behouden. De Drusen hebben berigt, dal zij in bet gebergte van den Libanon 22000 Christenen hebben vermoord; lot nu toe had men dit getal slechts op 15,000 geschat. De Wiener Zeitung beval hel volgende berigt uit Pesth, van 21 dezer: «Heden avond heeft hier voor hel Zriny-koffij- huis een volksoploop plaats gehad. Na afloop der voorstelling in den Ilongaarschen schouwburg hield een man in de Halva- neeslraal eene toespraak legen de volksmenigtehetgeen hel uiten van eenige oproerige kreten ten gevolge had. De gewa pende magt, welke lussclien beiden kwam, werd door het ge peupel mishandeld. Des middernachls was echter de rust her steld, nadat tien personen, tot de arbeidende klasse behoorende, waren in hechtenis genomen". De Miiit. Ztg. beval eene uitvoerige beschrijving van een zich zelf ladend geweer, door den kapitein Edmund Pislotnik uitgevouden. Dit nieuwe wapen is even sterk als een gewoon percussicgewccr, doch ligler dan dit, er kunnen daarmede na elkander 8 tot '16 schoten gedaan worden. De hoeveelheid kruid bedraagt slechts 50 grein, en in weerwil daarvan draagt het schot verder en veel juister. Eene weigering van hel schot is niet denkbaarzelfs als de gevulde patronen in het water gelegen hebben. De terugstoot is schijnbaar geheel ver meden, en de soldaat kan, zonder zich bijzonder te haasten, 12 schoten in de minuut er mede doen. Alle geweren kunnen met kleine kosten naar deze nieuwe construclie worden veranderd. Uil Napels meldt men De bevelhebber van hel Napoli- laansche fregat Fulminante heeft aan den admiraal der vloot, graaf Aquila, de aanmerking gemaakt, dat zijn fregat in zoo slechten toestand was, dat het zich niet, bij een mogelijke» aanval van de Garibaldische vlootkon verdedigen. Hierop geene gunstige beschikking krijgende en zelfs met hel stellen op non-activiteit gedreigd geworden, heeft de bevelhebber zijn ontslag ingediend, welk voorbeeld door een aantal marine offi cieren is gevolgd. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 2-f Julij. W.S. 2Jpc.6i§. 5 pc. 76i°. -f pc. 98®. Spanje. IJ pc. 59,. builenl. 5 pc. 48{.binuenl. 5 pc. 47j. Uitstand. 1816,5 pc. 102J 5 pc. '100118295 pc. 85J. Oostenrijk, inetall. 5 pc. 51. dito 2J- pc. 27. dito rente anist. 5 pc. 74J. naliouale 1854 5 pc. 58. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN NtEUWEDIEP, 22 Julij Azia, Nutzhurn, Baltimore. Gerlruda, Kramer, Galatz. Prinz von Pieussen, Permien dito, 1. v. Vlissingen. Fortuna SVarnaar, Liverpool. Salesbury Harrison, Hall, Sunderland. Cornelia, Fokkes, St Petersbnrg. Alberdina Geerdina, de Groot dito. Geertru'.da Anna, Ritzen, dito. 4 Bruder, Andreis, Nerva. Elisa- beth Gatbarina, Heegaard, dito. Haabet, Christensen, dito. Sirene, Bradheering, Riga. Jupiter, Kleinow, dito Herzog Bogislaw, Benzow, Memel. David Faye, Knudsen, Jacobstad. Ida, Hakenson, Galmar. Almo, Jensen, Tvedestrand. 23 Julij. Ondine (st.), Lovius, Bordeaux. Diana (stLonden. Beaver (st.) dito. Providence, Fuller, Liverpool. Jarie, Robson Newcastle', William and Sarah, White, diio. Perse- verance, Milford, dito. Captain, Lamb, Sunderland. Wealands, Star, ing, dito Reiiance, Read, dilo. Jane Rowlands, dito. Eduardo, Chinco, Croonstad. Villa d' Equa, CaGero, dito. De Goede Vrede, Andersen, Nerva Deo Gloria, Nijraann, Riga. Vereeniging, Stuut dito. Georg, Eisenbart, dito. Atalante, Bosch, Memel de Wel daad, Voogd, Dantzig. Johanna Margaretha, Jacobson, Langesund. 24 Julij. Presiosa, Moller, Drammen. Ttnrteen, Brown, Newcastle. Ann Proud. Foreer, Sunderland. Anl, Thompson, Hartlepool. Herald, Coverdale, Newcastle. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP 22 Julij. Gommerce, Davvson, Newcastle. Ann en Elisabeth, Moore, dito. Jansjen, Pik, Sunderland. Twenthe (st.)i Huil. Penelope, Kjolner, Frederikstad. C-3M31TÖDE 333.I3731T. Aardschokken en uitbarstingen van vulkanen vielen in vroe ger tijd den meuscbeu zoo onverwacht op het lijf, dat men vaak moeite had zich te bergen zonder er hel hachje bij in te schieten. Thans heeft men een toestel uitgevonden, waardoor dejialuur hare aardigheden behoorlijk kan aankondigen. De bevolking van Messina heeft der Napelsche regering hare ge hoorzaamheid opgezegd; het garnizoen loopt grootendeels tot de opstandelingen over. Eenige gemeente-amhienaren in Zeeland zijn overeengekomen om den Minister van Financiën eene tegemoetkoming ten behoeve van 's Rijks schatkist aaulebicden onder beding dat de patent-bladen, die zij verpligt zijn, gratis inlevullen, van eene betere papiersoort worden vervaardigd. Australië is in den laatste» lijd een land van belofte geworden; thans zijn er diamant-mijnen ondekl. Te Amsterdam is een 4 1 jarig meisje en te Meppel een löjarige knaap in het water gevallen; beiden werden nog bijtijds op hel drooge gebragt. Leopold I koning der Belgen heeft gedurende 29 jaren tegeu

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3