WORDT GEVSiAAGD: Stad A tkmaar en Prins van Oranje het genot van een behoorlijk honorarium zijne betrekking loffe lijk waargenomen. Te Bingen in Duitschland hebben de kas teleins vau de regering last gekregen om het portret van Ga ribaldi uit hunne gelagkamers te verwijderen. Onder het ge bruik van een glas jenever, werd het volk door die aanblik maar al te vrijzinnig! De graaf van Parijs bevond zich niet zijn fiére juist in Dauiascus toen de moordlooneelen in den Libanon plaats grepen. Hel spreekt van zelve, dal door de prinsen heel gaauw de aftnarsch werd geblazen. De verceniging van boekdrukkersgezellen te Brussel heeft den koning van Belgie met de intrede van het dertigste jaar zijne roemrijke regering harte lijk geluk gevvenscht. In de badplaats Baden bevinden zich tegen woordig ongeveer 14000 vreemdelingen om hun fortuin in het water te zoeken. Te Staphorst heerscht de varkensziekte, ten gevolge waarvan talrijke zwijnen aan een spoedig verval van levens krachten zijn bezweken. Twee steden in den Libanon zijn door verraad der gouverneurs in handen der bloeddorstige Drusen gevallen. Prinses Friedrich Wilhelm van Pruissen is Dingsdag morgen van eene dochter bevallen. Alles wel. Koning Frans 11 heeft de ontruiming van Sicilië door de koninklijke troepen bevolen. ©cestige zetten. «Vindt gij mijne geestige zetten niet zeer schoon?" vroeg een bejaarde heer met zeer veel eigenliefde. »U\ve geestige zetten", was het antwoord, «gelijken uhun ouderdom maakt hen eerwaardig." Ecne Chineschc weduwe- Eene Chinesche weduwe zat dagelijks bij het gemetselde graf van haren overleden echtgenoot, terwijl zij gedurig een waaijer daarboven bewoog. Men vroeg haar naar de oorzaak van de zonderlinge wijze waarop zij haar verdriet over het verlies van haren gemaal te kennen gafen daarop ant woordde»Ik heb mijn echtgenoot beloofd, niet te hertrouwen, zoo lang de kalk van zijn graf nog vochtig ishij droogt echter zóó langzaamdat ik niet inzie, waarom ik dor natuur niet een weinig te hulp zou komen." Eene nadere verklaring. «Wat drommel"! zei iemand, die een vriend bij de bitterflesch vond, welke hij goed had aangesproken «ik dajjit, dat je in den regel geen drank dronk? dat heb je me ten minste verzekerd." oDat is ook zoo," was het antwoord; «in den regel drink ik geen drank, maar ik maak alle dagen eene uitzondering: geen regel zonder uitzondering." AD7BRT5 1TTIS IT. Heden beviel van eene DOCHTERA. GOOLEN, geliefde Echlgenoole van ISieuwediep 25 Junij 18G0C. ME1JF.RS. Algemeene kennisgeving. een MEISJE van de Proteslanlsche Godsdienst, tusschen de 15 en 17 jaar oud, en goed kunnende naaijen. Adres Letter A. A. bij den uitgever dezer Courant. DIENST MET DE STOOMBOOTEN DAGELIJKS, uitgezonderd des DINGSDAGS. Van ISieuwediep te 5 ure. Van Amsterdam te 12 ure. Alkmaar Zaandam 1 Wormerveer 10 Wormerveer5f Zaandam «11 Alkmaar 5^ DES MAANDAGS: Van Amsterdam te 4 ure namiddags. Zaandam 4j. Wormerveer 5£ Alkmaar 7 AIISIIAUBBIIX'S of Anli-Rhumatische Wallen. De Heer C. A. Faber te Wolvega (Friesland) berigt dat eene dienstmaagd genaamd B. B. Lageveen langen tijd leed aan rhumatiek in de beenen,alle aangewende geneeskundige hulp was vruchteloos en ten laatste kon zij gaan noch staanzij besloot eindelijk de anti-rhumatische watten te gebruiken en kwam kort daarna in persoon berigten, dat zij na slechts drie dagen deze watten gebruikt te hebben volkomen is genezen en wederom even al« vroeger kon gaan en werken, ter bekrachtiging waarvan zij dit borigt ei genhandig had onderteekend(get. B. B. Lageveen Nog van drie ander» vrouwen meldt ZEd. mij de genezing door Abshaubbin's watten van d» rhumatiekeven als ik uit alle oorden des lands nu en dan mededeelingen daarvan ontvang. De ondergeteekende hoofddepóthouder dezer wonderbar» heilzame watten, onderleekeut het berigt, hetwelk bij ieder pakje gevoegd is, tot bewijs der echtheid. J. Brcetvelt zf#., Groote Markt naast de Waag. Deze watten zijn verder echt te bekomen bij II. D. SCIILüTERte Nieuwediep. H. J. Renken, Vij gendam, Amsterdam. A. OoslerbaanLcidsclie straat, Amster dam. H. J. Temiisse, Gierstraat, Haarlem. S. M. en J. Wccveringh, Anegang, idem. M. Vriend, Zaandam. A. Schra- vendijk, Hilversum. Wed. B. Meykuecht, Enkhuizen. Wiebols, Purmerend. Gez. Lippitz, Hoorn. Mcj. Wed. E. M Engel, Medcuiblik. D. Boots, Alkmaar. II. Delers, Asseudelft. Geb. Meijding, Krommenie. Gebr. Frese, Venhuizen Gebr. Reekers Weesp. A. Appelman, Westwoud. B. II. Zurlohe, Beverwijk. J. E. Zurlohe, Uilgeest. S. Keet, Schageu. G. A. Köhne, Edam. G. W. Böllgcr, Zuid Scharwoudc. J. B. Upmanu, Barsingerhorn. Wed. B. Jongcrling, Texel. B. D. vanWeede, de Rijp. W. C. Veltbuijsen, Laren. NIEUWEDIEP BIJ G. BAKKER Bz. GEDRUKT BIJ S. GILTJES

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 4