1860. 1IELDEUSCIIË ei MEIWEDIEPER COURANT. yJSSSl 1TIB TI "TT S 3» IJ D 11T E 1T 29 J U L IJ. JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal fl 30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post» directeuren. ADVERTEXTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f0 15. Zeeelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever ZONDAG ACHTTIEN Aan de Ingezetenen wordt ter kennis gebragtdat Z. Excell. de Commissaris des Konings in deze provincie voornemens is op Zaturdag den 4 Augustus a.s. deze ge meente te bezoeken, en des morgens ten 9 ure op dien dag aan bet Raadhuis der gemeente, de personen zal ont vangen, die Z. Excell. mogten willen spreken. Helder 28 Julij 18G0. De Burgemeester der gemeente. Bij afwezen de Wethouder A. BOOMSMA. HELDER en NIEUWEDIEP 28 Julij 18G0. Belangrijk vooral voor deze gemeente was de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van Donderdag den 26 dezer. Aan de orde was de beraadslaging over den aanleg van een spoorweg van hier naar Amsterdam. Door de regering was voorgesteld, dat de rigting dier lijn zou zijn door de Zaanstreek of langs Haarlem. Eene wijziging van onzen afge vaardigde, den heer v. Fureest, om bepaaldelijk de rigting over de Zaanstreek aan te nemenwerd met 41 tegen 50 stemmen verworpen, gelijk mede eene voorgestelde wijziging van den heer v. Heukelom, om de rigling eerst later hij de wet te be palen. Het geheele art. 2, bevattende de bepaling der ver schillende lijnen in de onderscheidene gewesten des lands met de riglingen naar de grenzenwerd vervolgens met 49 tegen 25 stemmen, en in de zitting van gisteren het geheele ontwerp niet gelijke meerderheid aangenomen. Wij verheugen ons, dat eindelijk door onze Vertegenwoordiging deze besluiten zijn genomen, die voorzeker in ruime mate zullen strekken om den bloei en de welvaart der verschillende daarbij hclrokken provinciën en van het geheele vaderland le bevorderen. Z. M. heeft benoemd tot notaris der standplaats Bcemster J.G.R. Coninck Westenbergcand.-notaris te Texel. Naar men thans meldt, zal bij de aanneming van het ontwerp op de spoorwegen, een ministerie van openbare werken worden opgerigt. Z. M. heeft benoemd tot hoogheemraad van wege Me- dcrnblik in het collcgic van den Hondsbossche eu duinen lot Pelten, den heer C. Gerdenier. J.l. Zondag hield Ds. J. H. Schwillals predikant bij Hersleld-Evangelisch Lulhersclie gemeente le Hoorn zijne intrée- rede, uadat Z. Eerw. door Ds. J. li. Sonstral als zoodanig was bevestigd. Men schrijft uit 's Hage aan deMiddelb. Ct.dat de mi nister van Hall voornemens zou zijn, na aanneming der spoor wegwet, door de Eerste Kamer der Stalen-Generaal, zijne por tefeuille neder le leggenlen einde het bewijs te geven dat iiij het minislcrambt alleen heeft aanvaardom het land spoorwegen te geven. Men schrijft uit Sneek, 24 Julij. Gepasseerde Zaturdag hebben twee ongelukken plaats gehad. Er is nl. een timmer mansknecht van de naald cener in aanbouw zijnde woning, door het breken van een lat, in de onderste verdieping geval len; doch gelukkig, behoudens cenigc kneuzingenzonder eenig verder letseler algekoinen. Het ander geval had meer nood lottige gevolgen. Een arbeidsman nl. was op eene korte ladder werkzaam met een gebouw schoon te makentoen hijeen misstap doende, van de ladder stortteen met het hoofd opeen emmer neerkwam, tengevolge waarvan hersenschudding plaats had, en de oppassende werkman na korten lijd overleed, eene treurende weduwe nalatende. Uit Mainz wordt gemeld, dat Z. M. de Koning tegen woordig is geweest hij de de groole parade over de PniissisjJrtf troepen, welke den 21 dezer aldaar plaats had, bij gelegenheid

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1