tan het bezoek van den prins-regent vau Pruissen en de keizerin weduwe van Rusland. Z. M. was gekleed in de uniform der Pruissische huzaren. Uit Dublin verneemt mendal aldaar 69 Ieren zijn te ruggekeerd, die voor eeuige weken, vol krijgsvuur, als recrulen naar Rome waren vertrokken. Zij verkeerden in een hoogst berooiden toestand, zagen er uit als lijken en konden niet ge noeg lucht geven aan hunne verontwaardiging, wegens de mis leiding, het bedrog en de mishandelingenwaaraan zij hadden bloot gestaan. Naar hun zeggen, bevonden zich nog 150 hun ner landgenooten te Livcrpooldie onder dezelfde omstandig heden van Rome waren teruggekeerd. De Wiener Zeitung meldt, dat te Peslh nogmaals inden omtrek vau het kofïijhuis Zrinyi een 7 a 800 tal personen za- mcnschoolde, waarvan de meesten echter op uilnoodiging der ge wapende inagt uiteengingen. Eenige personen, die hierin wei gerachtig hieven, waaronder vier handwerkslieden, werden in hechtenis genomen. Des avonds ten 10 ure was de rust hersteld. De jongste tijdingen uil Damascus luiden zeer zorgwek kend; 10,000 Christenen waren naar een gedeelte van die stad gevlugt, waar zij ieder oogenblik vreesdendoor den vijand te worden overvallen. De heer Otldie belast was met de overbrenging van het geschenk aan Garibaldi, als een blijk van Zvvilscrlands sympathie voor zijne zaak, werd door Garibaldi te Palermo ontvangen. De generaal zeide bij deze gelegenheid hel vol gende: »lk dank het comité le Bern in naam van mijn land. Niets kon mij aangenamer zijn dan de zekerheid, sympalhiën te vinden in Zwitserland, den bodem der dapperen. De zaak waarvoor onze jeugd strijdt, is de zaak aller volken. Van af den dag, dat de volken hunne solidariteit verkondigen en zich met elkander verslaanzullen er geene volksrampen meer zijn. De eerzucht der groole heeren is de geesel der volkenmaar wij zullen hen bestrijden en verder voorwaarts streven". Het Journal des De'bats bevat eene particuliere corres pondentie uit Genua van den volgenden inhoud: «Gisteren heb ik weder 2000 vrijwilligers naar Palermo zien vertrekken. Zij gingen des avonds ten 9 ure aan boord van de Turin (een der grootste stoomschepen van de Trans-allanlische maatschap pij) en twee kleinere vaartuigen. Een kanonschot gaf het sein tot de inscheping, die in de haven bij den vuurtoren, en dus openlijk geschiedde. Hel waren Lombarden en Piëmontezen onder kommando van den kolonel Sacchi. Zij hadden geene wapenen en slechts eenigen hunner waren in de rood flanellen kiel der Alpenjagers gekleedde overigen waren gekleed in burgcrkleeding. Er waren onder hen vele jongelieden van on geveer 16 jaren; de meesten hehooren lol den minderen stand, doch de middelstand heeft reeds rijkelijk haar contingent in vrijwilligers geleverd. Ik was getroffen over de kalme, vastbe raden houding dezer vrijwilligers, Men hoorde geen enkelen kreet; men zou niet gezegd hebben dal zij Italianen waren. Allen gaven het verlangen te kennen van spoedig tegen Napels op te rukken en zij hadden de vaste overtuiging, dat zij de troepen van koning Frans reeds hij de eerste ontmoeting zou den verslaan. Hunne geestdrift voor Garibaldi grenst aan het fabelachtige. Heden ochtend zijn hier weder vrijwilligers aan gekomen, terwijl er dezen avond nog een groot getal ver wacht wordt." De correctionele regtbank van Avcsnes heeft den heer Chcvaiicrslagtcr aldaarveroordeeld tol één jaar gevangenisstraf, j wegens liet zonder opzet en geheel hij ongeluk veroorzaken van den dood van den oud-maire dier stad, door aanleiding te heb ben gegeven tot het omvallen van diens rijtuig. De heer Clie- valier beweerde, hoewel hij geen alibi aanloonen of eenig an der tegenbewijs geven kon, geheel onschuldig te zijn aan dit feil, dat men zich in zijn persoon vergiste en hij misschien wel hel slagtoffer was eener treffende gelijkenis. Na dit vonnis en gedurende het tijdperk voor de behandeling der zaak in ap pèlheeft zich de heer Desquesnes, vroeger schoolmeester te Ramousies, als den schuldigen doen kennen; had hij gedacht dat de heer Chevalier hij het eerste vonnis voor onschuldig zou zijn verklaard en had zich daarom niet vroeger aangegeven. Uit Wicshaden meldt men van 22 dezer, dat men in dien nacht, eenige «ogenblikken na afloop der roulette en nadat de lichlkroonen in de prachtzalcu van het hadgebouw waren uit gedoofd, een schot hoorde, dat uit de nabijheid kwam. Men zocht en vond aan den oever van den vijver des tuins eerst de sporen van een zelfmoord en daarna hel lijk van den onge lukkige, dat in het water was gevallen. In zijne zakken vond men slechts een Frankforler tooneelbiljel, doch overigens niets, wat tot opsporing van zijne persoonlijkheid zou kunnen leiden. De ongelukkige was een jongeling van ongeveer 28 lot 50 jaren. Zoo als men weetis Engeland de klassieke bodem van buitensporige weddenschappen. Zie hier een nieuw staaltje. Een lid van een der Londensche clubs heeft eene weddenschap aangegaan, dat hij in den tijd van 12 uren 85 regalia-sigarcn zou rooken. Zalurdag 1.1. had de uilvoering plaats op een der lusschen Londen en Glielsea varende booten. Ten 10 ure ont stak onze rooker zijne eerste sigaar en had ten 7 ure de laatste opgerookt, zoodat hij slecht 9 in plaats vau 12 uren heeft ge bezigd, om de weddenschap le winnen. De grootste hoeveel heid sigaren werd gedurende hel tweede uur gerooktnamelijk 16. Ten twee ure had hij een colelet genuttigd en van tijd tot tijd wat grog gedronken. De heeren W. en G. Yong, van Lcilh, hebben met eenige hunner schependie zich met de walvischvangst op de kusten van Groenland onledig houden, harpoenen afgezonden, die met hlaauwznur vergiftigd waren. Een dezer schepen ont moette een groolcn walvischen een der bedoelde harpoenen werd diep in het ligchaain van dit zeegedrogl geworpen. Hel monster dook onmiddclijk lijnregt naar de dieptedoch het duurde niet lang, of bet kwam dood uaar de oppervlakte terug.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2