3EBJGTE1T. Fr is sprake van eene bijeenkomst van keizer Napoleon en koning Viclor Emmanuel, in de eerste dagen der maand Augustus. Waarschijnlijk is, dat zij zal plaats hebben in de laatste helft van die maandwanneer Z. M. zich te Nizza zal bevinden. Zalurdag laatstleden had op den spoorweg van Liverpool naar Londen, in Tottcnham-lunneleen ongeval plaats, dat de schromelijkste ongelukken had kunnen ten gevolge hebben. Door het breken van eene der voor-assen van de locomotief van den expres-trein werden alle waggons en rijtuigen gede railleerd en geraakte alles in de uiterste verwarring. De loco motief sliet gelukkiglijk tegen den muur van den tunnel, waar door de trein binnen twee minuten geheel stil stond. De schok was zoo hevig, dat alle lichten op den trein werden uitgedoofd. De angst en schrik der passagiers laten zich eerder denken dan beschrijven. Het moet dan ook inderdaad als een mirakel beschouwd worden, dat bij de volslagen duisternis, wanorde en verwarring geen hunner cenig letsel heeft bekomen. De Corr. Merc. bevat aulcnlhieke berigten uit Damascus van 10 dezer, waarin wordt medegedeeld, dat 5000 Christenen die naar de citadel waren gevlngt, door Abd-el-Kader werden verdedigd. Overigens gingen de Drusen toen nog voort met bel vermoorden van Christenen. Men schat het aantal der Dru sen aldaar op 2400 man, terwijl de Turksche troepen, ten getale van 500 man, te midden dezer gruwelen, eene werke- looze en zelfs vijandige houding aannamen. De soldaten wierpen de Christenen in het vuur. Men zegt dat 5 a 4000 Christe nen vermoord zijn maar het is ook mogelijkdat dit berigt overdreven is, daar de schrik elk onderzoek belet. Te Walworlh heeft een jongman, men weet nog niet om welke reden, zijne moeder en twee broeders, benevens het meisje waarmede hij vrijaadje had aangeknooptdoor middel van messteken van hel leven beroofd. Blijkens berigten uit New-York zou de Greal-Eastern op 16 Aug. de terugreis naar Engeland aanvaardenhel liet zich aanziendat het schip eene massa passagiers en goederen zal medebrengen. Hel aantal dergenen die de Great-Easternvan de aankomst van dat stoomschip te New-York af lot 17 Julij, bezocht heb ben, bedraagt 45,749, namelijk 8575 gedurende de zes eerste dagen, toen de cntréc-prijs 1 dollar, en 55,176 gedurende de zeven volgende, toen die een halvcn dollar bedroeg. De geza menlijke ontvangst is 26,261 dollars geweest. Men zegt, dat de mayor en de gemeenteraad van Philadelphia de directeuren hebben uilgenoodigd het schip, voor zijn vertrek uit Amerika naar die haven te zenden. Uit Coblenz wordt gemeld, dat zich in den laatslen t:'jd in onderscheidene Pruissische vestingen Fransche spionnen op houden, die zich zelfs toegang welen te verschaffen tot plaatsen, welke voor het publiek verboden zijn. Reeds vroeger zijn eeni- gen dier personen te Dantzig betrapt geworden, en voor eenige dagen zijn er te Coblenz weder twee in hechtenis genomen, wier |iassen hen als orgcldraaijers uit Savoye aanduidden, ofschoon het duidelijk bleek, dat zij allesbehalve orgcldraaijers waren. In den nacht van 22 Julij is aan het spoorwegstation eene som van 12550 francs gestoleu. BURGERLIJKE STAND. Van 28 Julij 4 Augustus 1860. GEHUWD: J. Halter en N. Keijzer. D. Micbaelis en D. Boender maker. H. van Dam en M Otto W. Groof en IJ. Pielersen. F. A. Listelle en E. Duijvetter. S. Teeriuk en T. Hijkers. J Klerk en J. Groeneveld. BEVALLEN.' G. Bakker geb. Schouten Z. G. van Wolferen geb. Prins Z. E. Hellendoorn geb. Helgering D. T. Ternee D. M. Davidson geb Benerna D. T. vau Slooten geb. Witieveen Z. A de Wilde Moor geb. Abbenes Z M. H oogerduin geb. Daalder Z. J. W. Breuning geb BrOedecker Z. K. Dam geb. Bakker D. OVERLEDEN: G. Zeeuw 20 m. D. Nielen 31 j. T. Evvalt 37 j. A. Ossen 3 w. J. F. Eggert AS j. K. Droog 35 j. N. van Amesfoort 8 j. W. M. Voordiseh 6 w SCHEEFST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN: N1EUWEDIEP, 1 Augustus. Cycloop, Ned. Oorl. Stoomschip, luit le kl. Muller, Havre. Clipper-Galjoot, Kolk, Galatz. Juliana Louisah Hoven Newcastle. Harvest, Carr, Sunderland. Minister Thorbeckö (st), Huil. Zenobia, Carter Yarmoulh. Anna, MatzSn, Odensee. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 1 Aug. Beaver (st.), Londen. Thos en Hannah, Ledgerton, Sunderland. Haabet, Christensen, Sundswall. Elisabeth' Catharina, Heegaard, Frederikstad. 2 Aug. Diana, Hayes, Londen. Te Tangcr, op de Noordkust vau Afrika, zijn de cholera en de zwarte pokken uitgebroken. De zusters van liefda digheid hebben Syrië, hel land waar thans de liefdadigheid balling is, gezamenlijk verlaten om herbergzamer streken op le zoeken. Er is een nieuw dagblad in hel licht verschenen getiteld De ontketende GaribaldiDe russische regering heeft een escader gereed om de dweepzieke Turken in Damas cus en cnvirons eene gevoelige vermaning te geven. De fransche krijgshelden in het kamp van Chalons zingen dage lijks, frisch uit de borst, het bekende lied: Partant pour la Syrië! Garibaldi zal waarschijnlijk eerstdaags naar het vasteland van Napels overstekenom ook dat gedeelte van Italië aan zijne zuiveringskuur le onderwerpen. Men verzekert, dat hem in dit land meer bloemen en kransen dan geweer- scholen wachten. Grootvorstin Olga Feodorowna van Rusland heeft dezer dagen een klein grootvorslinnelje ter wereld ge- bragt. Op het eiland Eiba is een Napoleontisch Muscuin opgerigt; de veêren waarmede Nap. I heeft gepronkt, zijn aldaar voor ieder te zien, De fransche regering wendt pogingen aan om Syrië tol een afzonderlijken Slaat te verheffen onder het bestuur van Abd-el-Kader, Dat zou nog al zoo een onaar-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2