HELDERSGUm MEGWEDIEPER COLRAXT. Vaccinatien. ZONDAG 12 AUGUSTUS. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Niemcediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ015. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Ditgever. Belanghebbenden worden verwittigd dat door den plaat selijken heelmeester op Dingsdag den 14 dezer, des na middags van 4 tot 6 urein de Werkinrigling op de Kerkgracht, eene zitting zal gehouden worden tot het KOSTELOOS vaccineren van behoeftigenen dat daarmede gedurende eenige wekenop den bij elke zitting te bepa len dag, zal worden voortgegaan. Halder II Augustus 18G0 De Burgemeester STAKMAN BOSSE. 1TIE XT TT S T IJ D 11T 5 1T. HELDER en NIEUWEÜIEP 11 Augustus 18G0. Den 20slen dezer vertrekt het hier liggende 2de bat. 7de reg. infanterie, van hier per stoomboot naar Kampen, om van daar per dagmarschen het kamp te Millingcn te hereiken; den 18dcn wordt er eene compagnie van hel te Groningen in gar nizoen liggende 8ste reg. infanterie, ter betrekking der posten hier gewacht. Zr. Ms. schroefstoom-flotillc-vaartuig Hector, luit. ter zee lslc kl. P. M. van der Haak, van hier naar Suriname be stemd, is den 22 Julij te Madera aangekomen. Aan een particulier schrijven uit Wicsbaden, dd. 7 dezer, wordt het volgende ontleend: »Z. M. de Koning der Nederlanden, die zijn vertrek bad bepaald op 7 Augustus, heeft besloten daaraan niet voor den 11 dezer gevolg te geven. Dit uitstel slaat in verband met de aanslaande komst des koniugs van België aldaar, die den wensch heeft te kennen gegeven, Zijne Nedcrlaudschc 31ajeslcit ie ontmoeten. Den iSden dezer vertrekt de O. 1. landpost over Sou- tham pion. De fabrikant Vester uit Pforzheim beeft eene soort van kanonnen uitgevonden, die ten opzigte van het laden aan het achterste gedeelte, zich van alle andere bekende soorten op het voordccligsl onderscheiden. Bij de in tegenwoordigheid van verscbeideue artillerie-officieren dezer dagen hiermede ge nomen proeven is het gebleken, dat met deze kanonnen per minuut 8 a 10 schoten kunnen gedaan worden, zonder dat zij uit Iiuiinc rigting komen of lerugslooten. De koning van Napels heeft reeds alle toebereidselen tot zijn vertrek gemaakt. Hij zal zich inschepen op het Russische fregat, dat op de reede van Napels ligt, daar hij geene gelegen heid wil geven, dat men hem beschuidige eene voorkeur voor Oostenrijk te hebben. Uil St. Etienne berigt mendat de linlenfabrikalic veel lijdt onder de nieuwe mode der ronde dameshoeden, waarop struis-, banen en paauweuvedcren de linten en bloemen ver drongen hebben. Ook uil Coventry wordt hetzelfde gemeld. De veranderde mode der vrouwenkleederen heelt mede het ge bruik van zijden linten veel verminderd. Aan de Triester Zcilung wordt uil Smirna van den 28sten Julij hel volgende geschreven: »Ilcl is mij vergund geworden, kennis te maken met een geestelijke der Maronie ten, wiens niedcdcelingen ik des te eerder voor geloofbaar kan beschouwen, daar hij de gebreken en zwakheden zijner stam- en gcloolsgenouteu zonder terughouding en, naar het scheen, op goede gronden blootlegde; hij was cellier, met in zekeren zin geloovige toewijding, aan alles gehecht, wat Frausch is of door de Fransche regering wordt beoogden hij be schouwde Napoleon als dc «ware Messias der lijdende volke ren". Iudieu de Fransche», meende hij, maar eerst Syy£*'fn "j de groule fransche ceulraalmachiue zouden hebben gcam/xccrit^*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1