gen werd aan het meisje kennis gegeven, dat de heer R. was overleden, en haar 200,000 francs had gelegateerd. Te Parijs vond een kappersjongen op straat eene porte feuille, waarin twee bankbiljetten van honderd francs waren, benevens cenige andere papieren van groole waarde. De vinder bragt dien bij den eigenaar terug, wiens naam hij was te weten gekomen door een brief, die in de portefeuille was, en ontving tot belooning 50 centimes, welke hij echter weigerde: Behoud die 50 centimes, mijnheer, ik behoef geene aalmoes te ontvan gen, daar ik er u eene heb gegeven". Een te Weenen verschijnend blad verhaalt het volgende over het tegenwoordige badsaisoen te Oslende: Een regt vvatergodachtig schouwspel vertoonen de dames, die zich na het badgebruik op den slcendam begeven, met de los om haar schouders zwierende harenwelke zij aan de benijdenswaardige luchtstroom te droogen geven. Naanwelijks zijn deze sehoonen uamelijk uit het water opgestegen, of zij vangen reeds aan, met elkander te wedijveren. Daarbij wil de Poolsche het van de Zweedsche, de Russin het van de Engelsche afwinnen; de dames maken van heur haar een wezenlijken mantelen ver wachten nu van de mannen complimenten over dit hoogste" hoofdtooisel. De algeincenc meening der vcrecnigde, stenige- regligdc heerenwcrcld was tot dus ver ter gunste eener Ilali- aansche uitgevallen, wier ravenzwart, zijdezacht haar als een burnons de geheele rugzijde harer Junogeslalle bedekte. Wij duilschcrs echter vertrouwen, te regt of te onregt, de Italianen niet zoo gaafweg, en zoo aanvaardde dan ook eene echt Duit- sche vrouw de taak, sluwheid tegen sluwheid te stellen en bij gelegenheid door een naauwkeurig onderzoek óf het goede regt dezer haarkoningin, namelijk haar naluurregt, te staven, of haar van den troon neder te werpen. Den eersten dag den besten, toen de dames gemeenschappelijk zich baadden, verwarde de Duitsche zich als het ware bij toeval in de haren der Italiaan- scheeen kreet van ontzetting weêrklonk en kon op den steendam duidelijk gehoord worden; en de wiegelende golven speelden met het valsche hoofdsieraad, dat zoo veel nijd had gebaard, en voerden het al verder en verder van de overwon nen Ilaliaansche weg en de wijde zee in. Deze geschiedenis wekte veel opziens, en Duilschland was gered'*. Te Verviers zou dezer dagen een kind bijna door de ratten zijn verslonden. De echtgenoot van den steenhouwer R.die haren zuigeling eenige oogenblikken alleen in den wieg had achtergelaten, vond hem bij hare terugkeer door deze dieren aangetast. Het kleine schepseltje schreeuwde vreeselijk, doordien de rallen het reeds hevige beetwonden in het voorhoofd hadden toegebragt. De Unita Italiana bevatte dezer dagen op de eerste kolom niets anders dan de woorden: «Jozeph Mazzini geboren te Genua in 1806 sedert dertig jaar apostel voor de Ilaliaansche vryfleid veteraan bij de revolutionaire partij een verheven jeest een vurig hart een gedrag zonder eenige smet de administratie van de drukpers verbied ons meer te zeggen; Geduld! Geduld! De graaf van Caithness maakt thans met zijne vrouw en een vriend eene reis door Schotland in een naar zijn eigene opgave vervaardigd sloomrijluig, dat door hem zeiven wordt be stuurd. Hij rijdt daarmede op de straatwegen, waar een druk verkeer is met paarden en rijtuigen, en wijkt spoediger uit en houdt sneller stil dan dit met een door paarden getrokken wa gen kan geschieden. Hij rijdt bergen met de meeste gemakkelijk heid en zonder het minste gevaar op en af en maakt in den regel 18 mijlen per uur. Uit de Vereenigde Staten verneemt men dat de stad St. Louis den 25sten Julij 11. het looneel is geweest van eene eigenaardige volks justitie. Een volkshoop, met bijlen, breekijzers, enz. gewapend, overviel de meestal uit bordcelen, speellieden, enz. bestaande wijk, en slechtte een 40-a 50 lal van die huizen. Alle meubelen cn over het algemeen alles, wal niet spijker- vast waswerd naar de straat gesleept, tot een brandstapel op gehoopt en aan de vlammen prijs gegeven De burgerij scheen hierover niet zeer gebelgd, naardien de ondeugd in dit gedeelte der slad inderdaad eene schrikbarende hoogte had bereikt en de reputatie der slad in gevaar bragt. De policie arresteerde, wel is waar, 50 der belhamels, doch zij kwamen bijna allen met eene geringe geldboete vrij. Een brief uit Beyruth meldt, dat er in Syrië 28 scholen, 560 kerken, 42 kloosters, 9 godsdienstige inrigtingen, en 560 dorpen zijn verwoest; 1850 kinderen, die op school waren, zijn vermoord; van het district Malen tot de vlakten van Nazarelh, eene uitgebreidheid van 120 mijlen lengte en 50 mijlen breed te, is de geheele oogst vernield. Alle tuinen in de vlakte van '100 mijlen lengte en 16 mijlen breedte, zijn plat getrapt. De oogst van het district Hauran, het rijkste van geheel Syrië, is vernietigd, dat district beslaat meer dan 116,000 mijlen; een algemeen gebrek aan levensmiddelen is dus in Syrië te vreczen. De 4den Junij werd de policie te Parijs geinformeerd, dat een jong meisje van 17 jaar zich had vergiftigd. Eenige da gen te voren had zij een bezoek afgelegd bij een student in de medicijnen cn had van hem spottende eene flesch met ar senicum medegenomen, niettegenstaande deze zich daartegen verzette, doch eindelijk, niet aan eenig gevaar geloovende, haar met de flesch had doen vertrekken. Bij gcreglelijk onderzoek is gebleken, dat de student meer vergift op zijne kamer had, dan in zijne qualiteit van student noodzakelijk was cn boven dien de flesch voortdurend op zijne tafel liet slaan, zoodat iedereen die kon medenemen. Hij verklaarde het vergift vroeger te hebben gekocht van een apothekerdie onlangs de praktijk had laten varen. De student cn de apotheker werden beiden gedagvaard, als beschuldigd van door onvoorzigligheid den dood van het meisje te hebben veroorzaakt en de laatste bovendien van vergift te hebben verkocht zonder aulhorisalie van een geneesheer. Zij zijn ieder veroordeeld tot drie maan-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2