GEMBITG-DE ESBICrTElT. den gevangenisstraf en de apotheker nog tot eene boete van 100 francs. Uit Napels wordt gemeld, dat 1500 Garibaldianen op Calabrië geland zijn, en dat zich 2000 insurgeutendie in de bergen zich hadden teruggetrokkenbij hen hebben aangesloten Te Napels worden de toebereidselen lot de verdediging voort gezet. Een oud-luitenant der artillerie, die thans te Orleans woont, heeft eene kleine locomotief vervaardigd van zes paardenkracht, welke op een gewonen straatweg, in tuinen, op bergen, enz. zonder rails kan worden gebruikt. De uilvinder is thans be zig aan eeu dusdanige machine voor den keizerlijken prins. De Peys meldt het volgende: «Garibaldi heeft meteen adviesjagt de kust van het vasteland van het koningrijk der Beide Siciliën bestudeerd, ten einde na Ie gaan, welke mid delen van verdediging het Napelsche koningrijk bezit en het voor eene landing meest voordeelige punt uit te zoeken. «De koning is meer dan ooit besloten, om den hevigstcn tegenstand te bieden. «Het ministerie schijnt, door het verdagen der verkiezingen, veel kracht aan de annexiepartij te ontnemen. De in slaat van beleg verklaring zal het misschien in staat stellentot krachtige maatregelen over te gaan. Een brief uit Alexandrië meldt, dat de werkzaamheden aan het Suez-kanaal ijverig worden voortgezet. 250 Europea nen en '1200 Arabieren zijn er aan den arbeid. Reeds is eene lengte van ecu uur gaans, over eene breedte van 55 yards en eene diepte van 8 voet, uitgegraven. De heer de Lesseps hoopt, dat de verbinding der beide zeeën in de maand Mei van het volgende jaar zal zijn volbragt. In Hanuover had dezer dagen het volgende zonderlinge voorval plaats. Een beambte bij de belastingen werd verplaatst en liet in zijne woonplaats eene kleine schuld achter wegens een briefje in de Hannoversche staals-lolerij. Niettemin zond de collecteur hem het briefje voor de volgende klassen toe, doch beschikte te gelijker lijd door middel van het postkantoor over hel bedrag. De brief, waarin een en ander zich bevond, werd echter geweigerden middelerwijl viel op het lot de hoogste prijs van 2GU0 th. Uit Conslaulinopel wordt van 4 dezer berigt, dat de Fransche gezant aldaar dien dag iets had vernomen van eene onheilspellende zamcnkomsl, die door eenige Muzelmannen in de Moskee van Saui Mahalc plaats had. Daar, volgens hetgeen hem werd gezegd, in die bijeenkomst zou worden beraadslaagd over een aanval op de hólels der Europesche iegatiëu, liet hij de moskee door Turksche soldaten bezetten. Men vond er 80 leden der Mahomcdaanschc en naar men zegt ook enkele uit de Griekschc—geestelijkheid gewapend bijeen, die allen ge arresteerd werden. HeL bleek nudat die zamenkomsl geen aanslag op de Iegatiëumaar een komplot tegen Riza-Pacha ten doel had. Den lGden dezer, des namiddags omstreeks 4£ ure, heeft de bliksem de Concordia-ijzersmelterij Ie Eschweilcr ge troffen. Het hemelvuur kwam op een ijzeren plaat neder waarbij het zich in tweeën verdeelde; de eene straal, de kleinste, drong langs een buis naar den stoomketel; de andere en wel de grootste, volgde de rails van een baan welke in eene niet ver verwijderde bergplaats uilliep, alwaar drie werklieden die aan den ingang zaten koflij te drinken, zeer ontsteld wer den op het gezigt van verscheidene vuurbollcljesdie de elec- tricke vloeistof op het ijzer vormde en daarlusschen doorliep en vervolgens langs een touw verdween. De werklieden, olschoou bijna door den bliksem geraakt, bleven ongedeerd. Bij het spoorwegstation Ie Obcrhauscn had dezer dagen het volgende ongeluk plaats. Een waggon, door den wind in beweging gebragt, geraakte in aanraking met de kleederen van een Tjarig meisje, dat op den weg met inzamelen van brand stoffen bezig was, het kind werd neergeworpen en de wagon verbrijzelde haar linkerbeentje, zoodat het onmiddelijk moest worden geamputeerd. SCHEEFST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN NIEUWEDIEP, 19 Aug. Nancy, Dudding, Cardiff. Zenobia Carter, Yarmoutb. Margarelha, Boerhave, Galatz. 20 Aug. Fosco Itelenai de Waal. New-York. Arendina, Boerhave, Galatz. Diana stBe- aver (st), Perseveranse, Curomings, allen Londen. Fredenka, Snnt, Newc. n. Middelburg als bijlegger, Herald, Coverdale, Sunderland. Twenthe (stHuil. Fotruna Pieper, Adelaido, Thuroe, Halomaanen, Dué allen Archangel. Ernesto, Süstre, Gjersoe, Nordstjernen, Pedersen Palemon, Sunde, Elisabetli, Morrk, Flora, Movig, Industrie, Kundsen, Fire Sodskende, Agerup, allen Fredrikstad. Thetis, Hovgaard, Frederika, Smit, beiden Drammen. Volharding, (haringbuis) de Groot, Noordzee. Josedh Bushbij, Justice, Mauritius. Shinecliffe, Copperthwaite, Sunderl 21 Ang. Leo, Crosby, Jane, Rowand, Ann Proud, Foreer, allen Sun derland. Lovely. Kenzie, Ann Louisse, Rugge, Mary, Cambell, Hall. Malta, Purvis alle Newc De Leeuw, Booneveld, beide haringbuizen uit da Noordzee. Metalen Kruis Zuurdeeg Batavia. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 19 Aug. Niets. 20 Aug. Fortuna, Warnaar Lissabon 21 Aug Niets. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 2 1 Aug. W.S 21 pc.Göjj. 5 pc. 7G£. 4 pc. 98rji. Spanje. 1 -| pc. 59builcnl. 5 pc. 47®-. binnenl.5 pc. 47r£. Rusland. 18165 pc. 101 j. 5 pc. 1091 1829, 3 pc Oostenrijk, melall. 3 pc. 48*. dito 2J pc. 25r|. dito rente amst. 5 pc. 70j. nationale 1854 5 pc. 56 Hare Spaansche Majesteit is onpasselijk; zij lijdt aan hals zenuwpijn. Te Tolcdo hcerscht de cholera. In vele steden van ons land heeft men, na hel ontvangen van hel bcrigt van de aanneming der spoorwegwet door de Eerste Kanier de holland - sche driekleur doen wapperen. Tc Enschede hebben eenige fabrikanten uit vreugde over genoemde gebeurtenis dubbelljcs

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3