HELDERSC1SE en MEUWEDIEPER COllïAM. ITIE TT W S T IJ D IIT O E IT 26 AUGUSTUS. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuioediep. Abonnementsprijs per kwartaal fl 90 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post» directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZONDAG HELDER en NIEDWEDIEP 25 Augustus 1800. In de zitting van den gemeenteraad op jl. Diugsdag den 21 Augustus 1860, waren de leden, de hecrcn J, Bakker.. S. Lastdrager, J. Ilaremaker en J. T. Zurmuhlen, wegens wettige verhindering, niet tegenwoordig. De Burgemeester opende de vergadering en de aanleckeningen van het verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Nadat bij monde van den Heer Beets, het algemeen verslag was uilgcbragt namens de commissie van rapporteurs, betrek kelijk het onderzoek der rekening Wegens de inkomsten en uitgaven van de gemeente, overeet dienstjaar 1859, werd het bedrag der ontvangsten ejn.juitgavcn voorioopig vastgesteld als volgt de ontvangsten op ƒ1 34156.54 en de uilgaven »U5410.15 en alzoo het goed slot op ƒ20746.21 Daarna werden goedgekeurd de rekening en verantwoording van het bestuur van bet algemeen weeshuis en het burgerlijk armbestuur over 1859, en de ontvangsten en uitgaven vastge steld als volgt: van het weeshuis de ontvangsten op ƒ9362.07 en de uitgaven op «8690.55 en het goed slot op 671.52 en van het burgerlijk armbestuur de ontvangsten op ƒ14492.25 en de uilgaven op «14458.75 en bet goed slot op 33.50 Wegens vertrek uit de gemeente werd aan Mejufvrouw T. J. JAARGANG. Ruiter, echtgenoot van D. Louw, op haar verzoek, eervol ont slag verleend als plaatselijke vroedvrouw, en in hare plaats, met ingang van den lsten Januarij 1861 benoemd, Mejufvrouw C. Klomp, echlgenoole van H. Reek. Ouder nadere goedkeuring van Z. 31. den Koning, werd besloten, de bestaande concessie tot het houden der Bank van Leening in de gemeente, wederom met drie jaren te verlen gen, in te gaan den lsten Januarij 1861. Hel voorstel van de beecdigde Landmeters bij bet kadaster te Alkmaar, om de bijwerking der kadastrale registers, gedu rende vijfjaren, te doen voor eene som van 66,39 per jaar, werd, op voordrag! van Burgemeester en Wethouders, goed gekeurd. Tengevolge van een door den Brandraad uitgedruklcn wcusch, dat nog eene vijfde spuit aangeschaft, of wel spuit No. 4 worde verplaatst naar een meer doelmatig punt, werd goedgevonden, dit collegic met opgaaf van de plaats alwaar spuit No. 4, naar het oordeel van den raad beter zou zijn gesteld, daaromtrent nadere in lichtingen te verzoeken. Een verzoek van IJ. van der Werff alhierom eene tege moetkoming uit de gemeentekas voor het huren van eene be waarschool werd afgewezen. Naar aanleiding van een bij den raad ingekomen adres van de hoofdouderwijzcresse der bijzondere taalschool voor meisjes, werd besloten, haar, zonder gevolgtrekking, alleen voor den winter van 1860 op 1861 eene toelage uit de gemeentekas te verleenen van f 40 voor de verwarming van hare school. Op voorstel van de commissie tot voorbereidende regeling van het onderwijs, werd onder nadere goedkeuring van heeren Gedeputeerde Stalenbesloleude jaarwedden der hulponder wijzers op de openbare lagere scholen na 1 Januarij 1861, vasllestellen als volgt die den 2e rang of eene acte van bekwaamheid

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1