hoofdonderwijzer ƒ300; die den ouderdom van 22 jaren bereikt hebben f 400 en beneden dien leeftijd 550. Na deze vaststelling werden Burgemeester en Wethouders gemagligd lot het oproepen van sollicitanten voor twee hulponderwijzersbetrekkingen op eene wedde van ƒ500, onder bepaling dat de voor te dragen kandidaten den 2e rang of eene acte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer bezitten. Op voorstel van den heer Schoolopziener en de plaatselijke schoolcommissie alhier, werden enkele wijzigingen en bijvoe gingen gebragt in de huishoudelijke verordening en schoolorde voor de openbare lagere scholen. Ten verzoeke van het departement Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, werd, ten behoeve der lagere in dustrieschool tot wederopzeggens toeeene subsidie uit de gemeentekas verleend van ƒ130 per jaar. Aan M. Vroon Jr. werd, op zijn verzoek, wegens veran dering van betrekking, eervol ontslag verleend als sub-ontvanger der plaatselijke belastingen. Een verzoek van Jb. C. Boon alhier, om hem te erkennen als beurtschipper tusschen deze gemeente en Rotterdam, vond bij den raad geene bezwaren. Burgemeester en Wethouders werden gemagligdaan hel bestuur dier stad mededeeling te doen en het noodige vooraf te regelen. Werd gelezen een verzoek van F. Setteur alhier, om met het toezigt en onderhoud der gemeente-uurwerken belast te worden. Op voorstel van het dagelijksch bestuur, werd beslo ten, voorloopig in de wijze waarop thans in dat toezigt en onderhoud wordt voorzien geene verandering te brengen. Daarna werden eenige stukkeu medegedeeld en voor ken nisgeving aangenomen. Geene andere zaken meer aan de orde zijnde, werden, op verzoek der leden, door den voorzitter omtrent verschillende punten eenige inlichtingen gegevenen daarna de zitting ge. sloten. Den laalsten dezer vertrekt de O. I. landpost over Sou- thampton. De Ode verjaardag van Z. K. H. Willem Alexandcr Karei Hendrik Fredcrik, tweede zoon des Konings, wordt heden in deze gemeente, door het uitsteken van vlaggen van de openba re gebouwen, gevierd. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche algemeenc vergade ring der onderwijzers in het 7c en 9e district dezer provincie dit jaar gehouden worden in deze gemeente, op Donderdag den SOsten dezer. Z. M. heeft benoemd den heer W. J. Ilidde Bokals vice-consul van de Vrije Hanzestad Bremen voorden Helder en de eilanden Texel en Vlieland. Zr. Ms. fregat met sloomvermogen do Admiraal van Wassenaer, onder bevel van den kapt. ter zee R. van Voss is den 3den dezer ter reede van Beyruth aangekomen. Aan boord van dien bodera was alles wel. Naar aanleiding van Zr. Ms. besluit van den 23sten de zer No. 58, is de kapitein ter zee H. Wipff, adjudant des Konings in buitengewone dienst, divisie-kommandant van het smaldeel in de Middellandscbe Zee en kommandant van het fregat met sloomvermogen Zeeland, tengevolge zijner be vordering tot schout-bij-nacht, eervol ontheven van het bevel over gemeld fregat en is gedacht bevel opgedragen aan den kapitein ter zee G. Fabius. Zr. Ms. transportschip de Heldin, onder bevel van den luitenant ter zee der 1ste klasse P. Toutenhoofdheeft den 21sten dezer de reede van Portsmoulh verlaten en zijne reize naar Alexandrie vervolgd. Ongeveer anderhalf uur bezuiden Kijkduin is jl. don derdag morgen gestrand het schip Gouverneur baron van Zuijlen van Nijevelt, kapt de Jong, van Archangel met rogge naar Amsterdam; de equipage is gered en het schip groolcndeels uit elkander geslagen. Aan eene correspondentie uit Brussel ontleent men het volgende »Van eene welonderrigle zijde vernemen wij, dat de onlangs te Wiesbaden plaats gehad hebbende zamenkomst van koning Le- opold met den koning der Nederlanden niet zonder grooten in vloed zal blijven op de wederzijdsche betrekkingen der beide naburige landen. Laatstgenoemde verzekerde namelijk koning Leopold, in den loop van het onderhoud, dat elk spoor van vijandschap of antipathie wegens het verledene uit zijn hart gewischt was, en dat hij wenschtc en hoopte, dat voortaan de beide broederstalen echt broederlijk met elkander zullen om gaan en in den oogenblik des gevaars mannelijk en opregt te zamen staan. Overigens moet de koning der Nederlanden sinds zijn terugkeer uit Wiesbaden, zijn hooge ingenomenheid heb ben te kennen gegeven met het minzame en toch indrukwek kende voorkomen van koning Leopold". Eenige dagen geleden had, onder dcgemeenle Lekkerkerk, het navolgende ongeluk plaats: 2 kinderen van den landbou wer Marinus de Jager aldaar (een van 4 en een van 2 jaren), wilden zich naar hunnen vader begeven, die op een stuk land in de nabijheid zijner woning bezig was hennip te plukken. Om op dat land te komen moesten zij echter eene sloot passe ren, waarover eene plank was gelegd; toen de kinderen nu zich daarover wilden begeven, hadden zij het ongeluk er af te glijden en jammerlijk te verdrinken. Volgens particulier berigt uil Oost-Indië, heeft Zr. Ms. stoomschip Monlrado, in het begin der vorige maand, de reis naar Nederland aangenomenen zal vermoedelijk omstreeks het begin van November in het Nieuwedicp kunnen binnenvallen. Te Soerabaija lag het stoomschip de Medusa in reparatie, ten gevolge van een ernstig gebrek aan de ketels; ook lagen er nog andere schepen te timmerenhetgeen daar een onge- mceue drukte veroorzaakte. Bij het nieuw in aanbouw zijnde weeshuis te Koog aan

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2