burgerlijke stand. scheepstijdingen. Geregtelijke Aankondiging. Mevrouw van WOELDEREN, «Ie Zaan, had 11. zondag het volgende voorval plaats. Het was omstreeks des avonds 7 ure, dat een 7tal personen, gekleed in hun zondagsgewaadhet nieuwe werk eens zouden gaan be- zigligen. Zij begaven zich daartoe op het terrein waar het gebouw wordt gesticht, en stonden daar een oogenblik op het verwulf van den kelder, dat vrijdag te voren eerst gemetseld was, toen dit verwulf onder hun gewigt bezweek, en voor hen een onverwachlen doortogt naar den vloer van den kelder baande. Gelukkig werd niemand hunner door de nedervallende steenen gewond, en kwamen zij met den schrik en eenig be derf aan hunne klccderen vrij. Men schrijft uit Staphorst, 19 Aug. Als een tegenhan ger van het berigt omtrent de inschrijving lot het huwelijk van twee personen, die te zaïnen 150 jaren tellen, kan nu worden medegedeelddat zich gisteren hebben aangegeven tot het aangaan van een wettig huwelijk: Egbert Spijker, geboren in 1841, en Geertje Timmerman, geboren in 1844, beiden te Rouveen. De bruidegom telt dus 19 en de bruid eerst 16 jaren. Meu schrijft uit Ambt Hardenberg van 17 jl. In de vorige week trad een weduwnaar van 48 jaren aldaar in het huwelijk met zijne dienstmeidoud 16 jaren. De man be hoorde tot de Christelijke afscheidene gemeente te Heemse en verlangde, dat zijn huwelijk ook bij die gemeente ingezegend werd, maar zijn verzoek daartoe werd afgewezen. Nu wendde de vader der jonge vrouw zich tot den predikant bij de Herv. gemeentete Heemse, doch met geen beter gevolg. Daarop nam men zijne loevlugt tot den kerkcraad der vacante gemeente te Hardenberg en aanvankelijk scheen men hier te zullen slagen. Maar, nadat de predikdienst reeds was begonnen en toen de jonggehuwden in het doophek zaten, werd hun door een lid van den kerkeraad aangezegd, dat de inzegening geen plaats kon hebbenwaarop man en vrouw zeer teleurgesteld het kerkgebouw verlieten. Z. M. heeft de wet op het aanleggen van spoorwegen hier Ie lande voor rekening van den staat met H. D. goedkeu ring bekrachtigd. Van 18 2o Augustus 1860. GEHUWD: P. de Vries en G. Meijer. A. Nieuwenhuizen en D. Bais. G. de Bruijn en A. Snoerwang. BEVALLEN: J. G. Boom geb. Schouten D. M. A. Voorthuis geb. Klein D. J. Hofland geb. de Vries D. D. Groen geb. Boonacker Z. G. van de Vliet geb. Peeters. Z.A. de Boer geb. Schepers Z. E de Leij geb. Duivetter D. G. van Dijk geb. Meijer Z. A, van Leeuwen Z. OVERLEDENJ. Eigcnmann 21 j. V. Kok 27 j. C. W. Bruin 6. m. P. van der Zanden 3 m. J. P. Sijflers 34 j. W. Zeeuw 6 m. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 22 Aug. Ystroom, Hansen, Suriname. Curagao, Wol- king, Kust v. Guinea. Jezus del Monte, Gonzaler, Barcelona. Wea- lands, Starling, Charles en Henrv, Anson beiden Sunderland Nieuwen- dam, de Jong, Archangel. Voorwaarts, Doewens, dito. Beurs van Amsterdam, Basberg Noorwegen, 23 Aug Diligence, Smit, Banjoewangie. Mina, Cupido, Suriname, met verlies van zeilen en meer andere schade. Lion (st.), Londen. Magnet (st dito. George Smith, Marchall Sun derland. Minister Thorbecke (st.), Anna en Olga, Buss, Riga. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 22 Aug. Saxonia (st.), Beaver (st.), Diana (st.), allen Londen. Williams, Wood, Newc. Dublin. Lane, dito. Anna, Ja- cobsen, Riga, Halfard, Kappelen, de Goede Vrede. Andersen, Maria, Grunwald, allen Frederikstad. Gausta, Ambiornsen, Tonsb. -Adolpbine Petersen, avontuur. 23 Aug. Niets. GEME1TGDE 3BHXGTE1T. Lonl Russell zal met koningin Victoria een reisje maken naar Duitschland.Te Frankfort heeft een jeugdig echtgenoot zich gedurende de wittebroodsweken schuldig gemaakt aan overtre ding van art. 7 van het Mozaïsch Wetboek. De Neder- landsche consul te Damascus heeft gedurende andcrhalven dag in een schoorsteen doorgebragt, om aan de woede zijner vervolgers te ontgaan. Te Pola is een schip, geladen met oproerige vlugschriften en proclamatien in beslag genomen en de bemanning achtcrdc tralies gezet.Garibaldi heeft van de vrijheidslievende Zwitsers een karabijn ten geschenke gekregen. Te Utrecht is een persoon, die, als naar gewoonte, te diep in het glaasje had gekeken, subiet overleden. Te Zalt-Boin- mel heeft men reeds, ter eerevan de nog te verwachten spoor wegen heel pleizierig gedanst. Te Eindhoven heeft men met helzellde doel vuurwerk afgestoken en voor het hotel de Wildemanwaar de leden der kamer van koophandel zich aan den maaltijd te goed deden, het volkslied aangeheven. Te Oirschot is een tweejarig kind in een brandkuil gevallen en door een vierjarig kind van een wissen dood gered. Het weeshuis te Culemborg viert dezer dagen zijn öOOjarig jubilé. Het vorstendom Montenegro heeft een nieuwen heer gekregen, AD723T31T7I31T. Bij Brieven van Meerderjarigverklaringdoor den Hoogen Raad verleend, den 27sten Julij 1860, goedgekeurd bij 's Konings besluit, dd. 10 Augustus 1860, No. 81, geregistreerd den 21 Augustus 1860 zijn aan Mejufvrouvy AUKE SLESKER, wonende in de gemeente den Helder gegeven al de regten bij de Wet aan meerderjarigen toe gekend, behoudens de bepaling van art. 478 Burg. Wetboek. C. J. FRANCOIS. Procureur bij den Hoogen Raad. vraagt tegen 1 October eene bekwame DIENSTBODE,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3