Iwec paarden, eene dijksloep afrijden, doch de wagen kantelde om en viel boven van de sloep het onderste boven neder daarop gingen de paarden met het onderstel van den wagen door, tot aan eene brugwelke zij misliepenen waardoor bei den in het water stortten. Een der paarden geraakte in de touwen en iu een der wielen verwardzoodat het oogenblikkclijk verdronken is. De landbouwer is er met eene kneuzing aan het been afgekomen. De protcstantsclie bewoners der gemeente Uitgeest hebben aan den heer J. A. van Meegen, R. C. pastoor aldaar, bij zijn vertrek uit die gemeente, een album aangeboden, als een ongeveinsd bewijs van hoogachting en toegenegenheid, wegens den liefderijken en verdraagzamen geest, gedurende bijna 40 jaren door hem in de gemeente aangekweekt en bevorderd. Uil het kamp van Millingen zijn de volgende beriglen van den 23 dezer ontvangen «Tot heden hebben wij bij afwisseling regen gehad en voort durend veel wind. «Gisteren zijn de laatste troepen gearriveerd; het ode reg. dragonders deed de deur digt. De stallen voor deze trekken bij zonder de aandacht, als men pas de vlakte overziet, door hunne roodc daken achter de tenten zij zijn voor het doel uitmuntend en doen den bouwmeester eer aan; het zijn nl. geen stallen voor paarden van weelde, maar veel beter dan de openc stallen van verleden jaar. Deze blijven staan. Het water is uitmuntend en al die praatjes over gebrek aan water en slecht water zijn onwaar. Gisteren en van daag zijn de officieren door hunne respcctive chefs aan den opperbevelhebber voorgesteld. Boven alles moet ik gewagen van het nog in aanbouw zijnde gebouw voor de ambulance, dat in den vorm van eene H is gebouwd. De eene vleugel is voltooid en reeds voor de opuame van 200 zic- kcu geschikt; bet middenstuk, lusschen de beide vleugels, is in- gcrigt voor de administratie der geneeskundige dienst en van het hospitaal, en de andere vleugel is nog in aanbouw". Eene afschuwelijke misdaad is voor ecnige dagen te Flémalle (Belgic) gepleegd. Een bediende aan het slation van den Noorderspoorweg aldaar is met steenworpen en stokslageu aangevallen. De ongelukkige bezat slechts een arm, en kon zich dus niet verdedigen. Nadat hij vreessclijk verminkt was gewordenhebben zijne aanvallers hem op den spoorweg uit gestrekt, met bet hoofd op de eene en de beenen op de ande re zijde der rails. Niettegenstaande de bekomen wonden, had de bediende echter nog bewustheid van zijn toestand, en slaagde hij er in, zich naar den kant van den weg te slepen, opdat de spoortrein niet over zijn ligchaam zoude heengaan. Eenige uren later stierf hij echter, ten gevolge der hem toegcbragle kwetsuren. De justitie stelt een ijverig onderzoek iu het werk. Er wordt te Bordeaux een belangrijk proces behandeld. Zekere heer Z. eischt commissieloon van den heer X., omdat hij hem met zekere dame U., in kennis heeft gebragt en daaruit een huwelijk is ontstaan. De heer X beweert, dat de eisch om commissieloon voortspruit uit eene verbindtenis, die met de goede zeden in slrijd is, en concludeert lot nietigverkla ring. Z. die beleedigd is, dat men zijn vak van commisionair in huwelijken voor onzedelijk heeft verklaard, beeft zich daar over gewroken, door met bewijzen aauletoonen, dal de dame U. reeds vroeger was gehuwd en zich, daar dit eerste huwelijk niet is ontbonden, aan bigamie heeft schuldig gemaakt. Daar de heer X. zeer rijk was en de dame U. gaarne iu weelde wilde leven, had zij bet extract uil het geboorte register van hare zuster aan den burgerlijken ambtenaar, die het huwelijk heeft voltrokken, overgelegd, Op eene auctie te Leipzig werden voor eenige dagen on der anderen ook eenige medaillons van Viclor Eminauuel tot hooge prijzen verkocht. Oniniddelijk daarop werd een medail lon van Napoleon III geveild, doch er werd geen grosschen daarvoor geboden. Op de herhaalde vraag van den afslager Wat men daarvoor wilde geven luidde het schier eenparig antwoord: Niets"! De Monitaur bevat het volgende verhaal. Een in den veldslag bij Solferiuo zwaar gewonde Fransche kapitein werd naar Brescia vervoerd, alwaar zijn rcgtcrbecu werd geamputeerd. Eene achtenswaardige familie in die stad nam hem in baar wo ning op, alwaar de dochter des huizes hem op de liefderijkste wijze verpleegde, ten gevolge waarvan tusschcn beide eene in nige liefdesbetrekking ontstond. Doch het meisje was niet ver mogend en de officier eveneens onbemiddeld en verminkt. De zaak kwam ter oore van koning Victor Emmanuel en deze schonk oniniddelijk eene bruidsgift aan de bruid en een pensioen aan den bruidegom tot dat hij een post zal hebben bekomen. Deze anecdote, zegt de Monitcurdie baar het eerst mede deelde, heeft de groote verdienste waar en uog niet gedrukt te zijn. Men leest het volgende iu het Journal de Charleroi Ten gevolge van de gebeurtenissen in 1851 werd door Holland de orde van het Metalen Kruis ingesteld, gelijk bij ons de orde van het IJzeren Kruis; en even als laatstgenoemde orde werd geschonken aan die Belgen, welke zich in den slrijd legen de Hollanders hadden onderscheiden, werd het Metalen Kruis toe gekend aan de Hollanders, welke zich, de Belgen bestrijdende, hadden onderscheiden. Thans, nu beide volken bun vroegeren slrijd hebben vergelen^ en elkander hartelijk en loyaal de hand drukken, is het den heer Lcopold de Dorlodot de Moriamé, president van bet centraal comité der met hel IJzeren Kruis gedecoreerden, voorgekomen, dat hel doelmatig zou zijn, zoo de gedecoreerden met hel Metalen Kruis en die met bel IJzeren Kruis eene bijeenkomst hadden,'waarop zij zich zouden kunnen verbroederen. Hij heeft indien geest aan liet comité van de met hel Metalen Kruis gedecoreerden geschre ven de heer de Dorlodot noodigt hen uit lot een banket, dat te Brussel zal plaats hebben". De Opiuione Nationale bevat den eed, welke door do

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2