3üsgsrlij5e stamd. scheepst ij dingen. beursberigten; 3EMEIT3DE BHBI3TE1T. Vergadering van den Kaad aan het Nieuwcdiep. beweging; zij is het gevolg van een plan, opgemaakt door Garibaldi en bet revolutionaire comité. Napels is nog steeds rustig. Zekere vernuftige werkman te Islington, een der Lon- densche voorsteden, heeft een brandglas gemaakt, dat eene buitengewone kracht geeft. Het is drie voet in omvang en de kracht er van is verbazingwekkend. De meest harde zelfstandigheden, zoo als platina, ijzer, staal, vuursteen, enz., smelten binnen weinige seconden, wanneer zij aan de gecon centreerde stralen van dit brandglas zijn blootgesteld. Een diamant, wegende 10 grein, verminderde, na aan dit buitenge woon glas gedurende een half uur te zijn blootgesteld geweest, tot G grein. Gedurende de bewerking schilferde hij af en wasemde een vvitachligen damp uit. Toen de bewerking had opgehouden, zag hij er uit alsof hij gepolijst was en had zijne oorspronkelijke gedaante behouden. Van 25 Augustus 1 September '1860. GEHUWD: J Dunselman en A. G. Hoogenbosch. BEVALLEN: J- Kunst. geb. Drent Z. A. Spruit geb. Krijnen D. N. Rob geb. van den Broek Z. C. M. Hopman geb. de Wit D. L. H. H. Bruijnzeel geb. Schooneman D. A. Kroon geb. Luikinga Z, M. Coster geb. Visser Z. E. L. van Amerongen geb. van Gelder D. OVERLEDEN. A. Bommel 8 w. H. Willemsen 81 j. H. Ternee 25 d. A. C Dekker 64 j. L. J. van Herpen 25 j. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 29 Aug. Mary en Jane, Allen, Alieante. Magnet (st Londen. 30 Aug. Capricio, Mazarta. Tangavog 1. v Falra. Lion (st Londen. Johannes Hermanus, Wijgers, dito. Minister Thorbecke (st Hult. 31 Aug. Graaf van Reehteren, Voet, Hult. Rubens, Swart, dito. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 29 Aug. Zeemeeuw, van de Meer, Suriname, is uit zee teruggekomen Diana (st.), Londen. Beaver (st.), dito. Perseverance Cummings, dito. Providenee, Fuller, Dublin. Jehova Jirch, Jewitt, Pott Dundas, De twee laatste zijn uit zee teruggekomen. Euterpe, Kui pers Newc. het Vertrouwen, Meijer, dito. Andrea, Hesselberg. Fre- derikstad. De twee laatsten zijn uit zee teruggekomen. Terug uit zee Emma, Hofkamp, naar Brest 20 Aug. Jonge Paul (st.), Stettijn. Flora. Movig, Frederikstad. Clipper-Galjoot, Hazewinkel, avontuur, is uit zee teruggekomen. 31 Aug, Magnet (st.), Londen. Amsterdam. 51 Aug. W.S 2jpc. G5|. 5 pc. 7GJ. 4 pc. 98. Spanje. 'l|pc. 59J. buitcnl. 5 pc. 47£. binnenl. 5 pc. 47£. Rusland. 1816, 5 pc. 101£. 5 pc. 101J 1829, 5 pc Oostenrijk, mctall. 5 pc. 47}|. dilo 2J- pc. 25dilo rente amst. 5 pc. 71 nationale 1854 5 pc. 55 De gemeenteraad van Thonon heelt meubelen uit Genève lalen komen, voor het bezoek van keizer Nap. met zijne kei zerin. Het vorstelijk echtpaar zal dus opeen rcpublikcinsch bed de zoete nachtrust genieten. Te Dresden is tusschen een paar jonggehuwde echlgenooten zulk een hevige» twist ontstaan, dat de policie moest tusschen beide kome». Tollens beeft ook niet ten onregte gezegd: Niet slceds is de liefde bestendig van duur, Hoe fel"... enz. De ilaliaansche helden met den groolen Garibaldi aan het hoofdrukken met het zwaard in de vuist en moed in 't hart op de hoofdstad der Beide Si- cilien aan. De koninklijke troepen versmelten als was voor gloeijende kolen. Een spaansch dagblad verzekert, dat de spaansche regering er volstrekt niet naar getracht heeft om on der de groote mogendheden van Europa te worden opgenomen, gedachtig aan de aloude waarheid, dat hoogmoed vaak den val voorafgaat. Orenburg heeft door de vlammen, Kroonstad door de cholera veel geleden. De graaf van Vlaanderen, die zich thans aan het russisciie hof bevindt, is vooral hij de da mes aldaar een voorwerp van hunne bijzondere oplettendheid. Te Duiten is eene Israëlitische synagoge ingewijd. De stad Marseille zal der keizerin van Frankrijk een fraaijc bracelet aanbieden. Zouden onze dames hel willen gelooven, als wij hun verzekeren, dat dit cadeau even 70,000 francs heeft ge kost. Keizer Nap. wordt op zijne reis naar het zuiden door zijne goede Franschcn sterk bewierookt. De Great Easlern is in Engeland weder ter bezigtiging gesteld. Dit rcuzenschip zal eene reis naar Australië en China ondernemen. Bij een brand in de hoofdstad van Engeland is eene bejaarde dame door liet vlam vatten harer kleederenjammerlijk omgekomen. Drie Duitsche letterzetters hebben elkander overreed om zich mede onder de vanen van Garibaldi te scharen. der gemeente IIELDEB op Dingsdag den 4 September 18G0 's namiddags ten één ure. De ondergeteekenden betuigen hunnen dankvoor de vele bewijzen van belangstelling, bun betoond bij gelegenheid van het feest hunner vijfentwintigjarige Echtvereeniging. Helder 51 Aug. 18G0. A. L. LEUW Jr. E J. PIUNS. Eene HERBERG of TAPPERIJ, een WINKELHUIS, eene gemeubileerde of ongemeubileerde VOORBOVENKAMER met vrijen opgang, met of zonder bediening, een GRAAN- of TURFZOLDER. Te bevragen bij den Boekhandelaar J. W. tax der HAAR te A'ieuicediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3