benoemd lot adelborsten der 1ste klasse bij de Nederl. zecmagt, de adelborsten der 2de klasse bij het koninklijk instituut voor de Marine alhier: W. F. Blaauw, G. van Herwaarden, H. J. v. der Mandele, F. H. baron van Verschucr, G. A. Woldringh, P. Metinan, M. F. Reeringh, W. J. van Hoogenhuyze, B. M. v. der Weide, F. Zegers Veeckens, P. Lycklama a Nyeholt, G. C. Sterk, J, A. Veiling, F. J. Beekman, W. A. van Aken, P. C. Pabst, J. C. de Borst Verdoom, R. D. Crommelin, E. Haitsma Muiier, H. van Broekhuyzen, P. G. Bruch, A. A. Bruyn, H J. BorgerholT van den Bergh, C. J. de Jong, H. Scholborgh, M. P. Struick, J. A. Snoek, A. van Hengel en H. G. Juta. Uit Zeist schrijft men, dat er op den oden dezer, om streeks 10 ure in den avond, te Austerlitz een zeer treurig ongeluk heeft plaats gehad. Een man en vrouw met hun oud sten zoon verlaten des avonds omslreeks 9 ure hunne woning, en sluiten de deur, met achterlating van 4 kinderen, waarvan de oudste 9 jaren en de jongste 2 jaren telde, die naar bed waren; ten ruim 9j ure ontstaat er brand, en de gehcele wo ning met de vier ongelukkige kinderen wordt in een oogenblik tijds eene prooi der vlammen, zonder dat er aan redden te denken viel; slechts een varken en een bok zijn nog in leven. De oorzaak van den brand is onbekend, doch de aanwezigheid van een aantal zakken, gevuld met sparappels, heeft de snelheid van den brand zeer zeker bevorderd. De ouders, aan wier achteloosheid grootendeels het ongeluk is toe te schrijven, waren radeloos; het huisje was niet tegen brandschade verzekerd. In de satirieke Punch leest men het volgende: «Spanje, door Frankrijk en Oostenrijk voorgesteld als kandidaat in de club der groote mogendheden, werd door Engeland gedcballoteerd, om dat dit laatste niet in gezelschap wilde zijn met een gefail leerde, die niet is gerehabiliteerd. Spanje moet hierover zóó woedend zijn, dal het bijna geneigd is zijne schulden te beta len, ofschoon het wel eerst rijpelijk over zulk eene vermetele daad zal nadenken". De Fransche regering heeft, naar men verzekerd, den lieer Brenier, Fransch gezant te Napels, gelast om milliocn du- caten als schadevergoeding Ie vorderen voor de Fransche onder danen, die bij het beschieten van Palermo nadeel hebben geleden. In den nacht van 29 dezer is te Walldorf de toren der nieuwgebouwde prolcslautsche kerk door den storm verongelukt waardoor eene schade van 4 a 5000 gulden aan het gebouw werd veroorzaakt. Door den hoofdcommissaris van policic le.Rovego, in Ve netië, moeten aan zijne ondeihoorigen geheime instrucliën zijn gezonden, waarin hun wordt aanbevolen te waken tegen de gis ting in constitulionelen zin, die in dat kroonland wordt opge wekt, alsmede acht te geven op zekere ringetjes, «tranen van Italië" genaamd, die er als een politiek ondcrsclieidingsteeken worden verspreid, en eindelijk te waken tegen demonstratiën, bestaande in het dragen van tweekleurige sjerpen en van spel den, het kruis van Savoye voorstellende, een en ander ten doel hebbende, den algemeenen geest voor eene annexie aan Pië- mont op te wekken. Men schrijft uit Berlijn: Aan een pottebakker te Coblenlz, vader van een talrijk gezin, die 10 silbergr. per dag verdien de, is onverwachts eene aanzienlijke erfenis ten deel gevallen. Een advocaat uit Londen, die hem, na lang zoeken, eindelijk opgespoord had, bragt bem een bezoek met de lijding, dat een te Londen overleden Engelsche kapitein, die zijn oudoom was geweest, hem eene som van 56,000 had nagelaten. Te Palermo is een nieuw bataillon vrijwilligers opgerigt, dat uilsluitend uit geestelijken bestaat; zij zijn gewapend met karabijn en sabel; zij zijn in bet zwart gekleed met groenen bandelier; op de borst dragen zij een crucifix. Hel doel is de orde te bewaren en aan de bevolking de ware onafhankelijkheid te verkondigen. De Aigle de Toulonse verhaalt de volgende daad van moed en tegenwoordigheid van geest. Terwijl de spoortrein in volle vaart van Casleloaudary naar Avignonnct liep, bespeurde de machinist Sentis, op ongeveer 150 mèlres afstand, een kind van 5' jaren op den weg. Vermits elke poging, om den trein Ie doen stilstaan, nulleloos zou zijn geweest, bedacht de machinist zich geen oogenblik om voor op den locomotief te snellen, zich met de eene hand daaraan vast te klampen en niet de andere het kind bij zijne kleederen te grijpen; doch zich nu met dezen last niet kunnende oprigten, liet bij zich daarmede ter zijde van den*weg in de sloot glijden, waaruit de moedige man zich met het kind echter spoedig op het drooge voorthielp. De belangrijkste bijdragen voor de Sicilianen, zoowel in geld als in wapenen, werden tot nu door Glasgow geleverd dat ten deze zelfs Londen heeft overtroffen. Uit eerstgenoemde stad verneemt men thans, dat zich ook aldaar een groot aantal jonge lieden gereed maakt, om, ingevolge de uitnoodiging van kapitein Slyles, «een reisje naar het Zuiden van Italië te on dernemen". Binnen twee uren hadden zich bij den agent van den kapitein Styles aldaar 104 jongelieden aangemeld, terwijl zich den eersten dag bijna even zoo veel te Edimburg hebben laten inschrijven. De luchtballon, waarmede prof. Lowe te New-York eene reis naar Europa zal ondernemen, is bijnavoltooid. Hij draagt den naam van Grcat Western, is 500 voet hoog en 155 v. in middellijn, De korf, voor de mail en 12 reizigers bestemd, heeft 50 v. middellijn, terwijl daaronder een schuitje van 40 v. lang is aangebragt, dat de machine bevat, waarmede de ballon moet bestuurd worden. Dr. Lowe maakt zich sterk, dat hij door middel van zijn ballon aan elke natie ter wereld dépêches in 48 uren kan overbrengen. Naar men thans verneemt, moet bij de Oostenrijksche regering het vaste voornemen hebben beslaan, om, ingeval Ga ribaldi den Kerkelijken Slaat mogt aanvallen, Oostenrijksche

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2