nieewedieper c01!ïa\t. heidersch1 en DONDERDAG 1TIE IT TT S T IJ D 11T GE 1T. 20 SEPTEMBER. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1 30 Franco per postu 1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ACH'] HELDER en NIEUWEDIEP 19 September 1800. Jl. Zaturdag legen den avond geraakte nabij het West plein alhier een paard, gespannen voor een wagen, op hol. De voerman werd, tengevolge daarvan, met belangrijke ver wondingen naar zijne woning gcbragt. Door de Nedcrlandsche Handel maatschappij zijn bevracht de navolgende 4 schepen, als Voor AmsterdamA. R. Falck, kapt. D. van Duyvenboden; Zecnymph, T. Schipper; Alida Maria, J. de Vries. Voor SchiedamPaul Johan, A. Kooy. Men schrijft uit Didam, 15 Sept. In den nacht van Zondag op Maandag j. 1., schijnt alhier een aanslag op het leven van den jagtopziener gedaan te zijn, door middel van een schol uit een geweer, dat met een kogel en hagel geladen was. Naar men vermoedt, heeft tneu door het venster ge noemden opziener trachten te treffen, doch het schot is door eene wieg gegaan, zonder het daarin liggende kind te raken; de vrouw des huizes bekwam eene ligle wonde aan de zij, terwijl haar mau ongedeerd bleef. Eene proefneming met eene locomotief met 8 wielen is in de vorige weck op den ijzeren spoorweg van Orleans geno men, in tegenwoordigheid van een adjudant des keizers en vele beambten van het ministerie van landbouw, handel en pu blieke werken. Volgens de laatste uit Paramaribo ontvangen beriglen van 19 Aug. had de heer Metman, commissaris des Konings, het nieuwe strafwelboek voor Suriname ontworpen. Ook met het overige gedeelte van zijn arbeid ging het goed vooruit, maar liet zou, naar men verzekert, nog wel 2 a o maanden duren, eer de commissaris met zijn secretaris de reis naar Curacao kouden ondernemen. JAARGANG. Men leest in de Staats-Courant »Door eenige edelmoedige ingezetenen van Amsterdam is bij- cengebragt en aan den burgemeester der hoofdstad ter hand ge steld de aanzienlijke som van zes duizend gulden, als bijdrage tot hel lenigen der rampen, welke de Christenen in Syrië heb ben getroffen. »Ten einde die gelden op de best mogelijke en minst kost bare wijze aan de belanghebbenden te doen uitreiken, is de tusschenkomst ingeroepen van 's Konings Minister van Buitcn- landsche Zaken, die zich gaarne met de taak belast heeft, om Zijner Majesteits consul in het bezit te doen geraken van de opgcmelde som, met de noodige voorschriften, opdat het doel op de meest billijke wijze worde bereikt, ook in verband met hetgeen van elders in denzelfden geest zou worden aangewend. Bij hel bemannen van een opvarend schip, met een loods is te Vlissingen een jammerlijk ongeluk gebeurd. Door den lie- vigen westen wind had het schip een snelle vaart. Bijbel vast maken der touwen, die de loodssloep aan de zijde vast moest houden, had een der roeijers van de Ned. loodssloep hel onge luk met zijn been in de touwen te verwarren, waardoor de on gelukkige vrceselijk geteisterd werd, en men voor eene amputatie vreest; de lijder heeft vrouw en kinderen. Een vreeselijk ongeluk bad voor eenige dagen te Utrecht plaats. De huishoudster van den heer N. en de min waren naast elkander bezig met strijken, toen de japon der eerste vuur vatte. Zij bemerkte het eerst, toen de ligte stof begon te vlammen. Beiden trachtten de vlam te blusschen, maar de baleinen der crinoline verhinderde dit. In angst vliegt de min naar het kind, en de jufvrouw gillende den trap af door den gang. De heer des huizes schiet toe, werpt haar op den grond, grijpt een karpet en heeft het geluk JlSk„,yuur te smoren. Maar de ongelukkige, hoewel bij kpfmis^n krachtig genoeg om den trap op te gaan, is tw^,<dageu later,"

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1