GEMS1TÖDE 3EB.X3T21T. quelte overeenkwamen, en slechls dames mei gekapte hoofden niogte» worden toegelaten. Deze opmerking, die weigering, hoe beleefd ook gedaan, verwekte bij de dames de grootste teleurstelling. De kosten van bel toilet, de groolc uilgaaf voor een huurrijtuig, waarvoor men lot 200 francs moesl betalen, waren gedaande loegaugkaarten waren met zoo veel moeite verkregen, men stond aan de deur van de zaal en mogl niet binnentreden. Zulk eene straf was te erg voor ecne hoed. Zoo iels konden deze Iwee vrouwelijke Tantalussen, die zoo digi bij buu doel waren en het niet konden bereiken, niet uitstaan. Het spreekwoord wal de vrouw wil, wil God" open baarde zich hier weer in zijne volle kracht. De dames bega ven zich in den tuin, zetten de hoeden af, ontdeden die van de marabouts en de overige versierselen, en kapten daarmede hare schoone lokken. Eene zwarigheid, en ecne niet geringe, bleef echter nog overig, namelijk, wat zij met de van het de coratief ontdane hoeden zouden doen. Ze aan hel lot overla ten, daarvoor waren zij te duur; ze in de hand medencmen kon ecne nieuwe weigering ten gevolge hebben; de crinoline was echter eene gelukkige bergplaats en met vreugde op hel gelaat traden de dames de prachtig versierde balzaal in en zou den misschien ware de keizerin niet tegenwoordig geweest de koninginnen van het bal zijn geweest. Tijdens hel oponthoud van keizer Napoleon, te Toulon heeft een man een pistool op hem afgevuurd. Eene vrouw gaf den moordenaar eene sloot tegen den arm op den oogen- blik, dat hij wilde losbranden, door welke omstandigheid het schol miste. Niemand is gewond. De man is gearresteerd; men gelooft, dat hij krankzinnig is. Naar men wil moet de keizer van Rusland een eigenhan dig schrijven aan den ex koning van Napels hebben gerigl, waarin hij hem zijn deelneming betuigt, hem uilnoodigt op betere lij den te hopen, en hel eindelijk aan den loop der gebeurtenissen wijt, dat Rusland niet, gelijk het gaarne had gewcnscht, den koning hulp tegen de oproerlingen kou verleenen. Een allerzonderlingst proces wordt voor de regtbauk be handeld. Een echtgenoot heeft zijne vrouw van overspel beschul digd, en eischt behalve echtscheiding, van den medepliglige zijuer vrouw 150U francs schadeloosstelling zijne conclusie van eisch is aldus gebaseerd: «Aangezien de eischer niet wil her trouwen, en dus genoodzaakt zal zijn alleen te leven; aangezien dit leven duurder is dan het huishoudelijke; aangezien bij geene afleiding meer binnenhuis kan vinden, bij die er builen moet zoeken, hetgeen rfcle kosten na zich sleept", enz. De reglbank heeft hel huwelijk ontbonden en de vrouw lol eene maand, de medepliglige tot 14 dagen gevangenis veroordeeld, doch den eisch van schadeloosstelling afgewezen. SCHEEPSTIJDINGEN- BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 16 Sept. Cornelia, Jaski, Bat. vertr. 18 Mei. Jo- hannes Bruhn, Banjoewangie vertr. 29 April. Sagitta, Bakker, Tjilatjap, vertr. 9 Mei. Augusta, Wulff, Odessa. Theodor, Socuievich, Galatz. Johanna Wilhelmina, Faber, dito. Venus, Schuth, Livorno. Conslan- tia en Maria, Kraay, Liverpool. Helena, Bruun, Frederikstad. Sop- bia, Jacobsen, dito. 17 Sept. Haarlemmer Meer, Ned oorlog Stoomschip, Lt. Koning, Vlissingen. Louisa Christine, ten Karmsen, Suriname. Diana (st.), Londen. Cambridge, Blair, Sunderland 18 Sept. Captain, Lamb, Snnderland. Don, Anderson, Seaham. Advena, Hails, New- castle. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 16 Sept. Niets. 17 Sept. Niets. 18 Sept. Graaf van Rechteren, Voet, Hult. Freija, Christensen. Janus, Christensen, Alida, Basberg, allen Drammen. Verena, Jacobsen, Gothaab, Baltzersen beideu Frederikstad. Chrisiiane, Jensen, Christiania. Unity, Main, Newcastle. Catharina Johannes, Tobiassen, Gothenburg. Jezus del Morte, Gorzales, Bergen BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 18 Sept. W.S. 2}|>c.62}. 5 pc. 74}. 4 pc. 97 j}. Spanje. 1} pc. 58}. builenl. 5 pc. binnen). 5 pc. 46. Rusland. 1810,5 pc. 100}. 5 pc. 100}. 1829, 5 pc. 84}. Oostenrijk, melall. 5 pc. 45}fdito 2} pc. 24. dito rente, amst. S pc. 67}. nationale 1854 5 pc. 52. VRACHTEN. Te Batavia hadden voor 23 Julij de volgende Charters plaats: Candor (Fr.) h Frs. 110.Per ton voor Suiker en Koflij te Samarang en Soerabaija ladende naar St: Nizaire. Hafïs (Hamb 700 ton bekomt 47,50 dollars cs. per picol voor Rijst van Soerabaija naar Hongkongmet 10 c. verhooging naar Amoij en 25 c. naar Shanghae, Cecilia (Zweed.) en Eberhard (Deen) bekomen, ƒ70.Voor suiker, 65.Voor Rijst fSO.voor ligte goederen van hier naar Amsterdam, Cecrops (Deen) sloot af voor dï. 2.15/ per tonvoor Rijst van Indramaijo direct naar Bremen. Chili (Hamb.) 3.5/-. Voor eene lading suiker van daar naar het kanaal om orders Bergitta Melchior bekomt f 80Voor Arak ƒ70.Voor Suiker 65. Voor Rijst van daar en Samarang naar Rotterdam. Door de Factorij zijn opgenomen Mary en Hillegonda tot ƒ90.Per last voor eene volle lading Koffij van Padang naar Rotterdam en de Baron van Hardenbroek 75. Voor Suiker en 80.voor Koflij, Huiden en Indigo te Samarang en Pacalongan te laden naar Amsterdam. De navolgende bodems, zijn thans nog disponibel: Hollandsche. Jacqneline en Elise DuivelandWatergeusLouis Meijer Christiaan Louis, Tjilingsie, Ida Wilhelmina. Engelsche. Equinox, Thames, Regia, Eleanor, John Bibbij, Agnes. Zweedsche. Ida. Door den minister van binnenlandsche Zaken is medegedeeld, dat den 14 October aanslaande te Luik in België een zang- wedstrijd zal plaats hebben, waartoe ook de liedertafels van ons land ter deelneming uilgeuoodigd zijn. Felix Arte. De omroepers te Damascus roepen dagelijks op straal de namen af der sehooncn, die nog vermist en waarschijnlijk door de Mahomedanen in bezit gehouden worden. In den kruidmolen te Milfort heeft eene hevige ontploffing plaats gehad. Bij de brievenposlerij hebben weder belangrijke abuizen plaats ge-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3