O n d e r w ij s. Oud-Carthagena's BERG-PL;OTEN-OLIJ had, waardoor eenige papiertjes van waarde niet in handen van reglhebbenden zijn gekomen. De burgerschap van Hamburg wil deugdelijke bepalingen in 't leven roepen voor den burger lijken echt en de ceremoniën daarbij in acht te nemen. Te 's Herlogenbosch heeft dezer dagen een Taal- en Letterkundig Congres plaats gehad; het werd door bekwame geleerden uit Belgie en Nederland bijgewoond. De vereeniging voor Volks vlijt, die onlangs eenc tentoonstelling heeft gehouden van za ken het onderwijs betreffende, zal nu weder vrouwelijke hand werken ten toon stellen. Verscheidene dames hebben reeds heeren bestuurderen een dank-adres aangeboden. Omdat de slaglers te Amsterdam de prijzen van hel vleesch zoo hoog opdrijven, hebben eenige ingezetenen der hoofdstad besloten, om aldaar een slagthuis npterigten. Het gerucht dat minis ter Lotsy zou aftreden wordt, tegengesproken. Garibaldi en Kossuth onderhouden met elkander eene drukke correspondentie. Het muziekkorps der Nationale Garde te Genua heeft eene sere nade gebragt aan de dochter van Garibaldi. De jonge schoone was daarmede zeer in haar schik. Wel voorgaan doet wel volgen. De generaal Des-Adrets nam eens, na langdurigen wederstand, een kas teel in, en veroordeelde al de krijgsgevangenen om van een hoogon toren van dit slot in de gracht te springen. Iien van deze soldaten kwam tot tweemalen aan den rand om zich neder te storten, maar, door schrik over wonnen, trad hij gedurig terug. De generaal zeido daarop tot hem«spring dan en talm zoo niet, want ik zal u vrij wat erger doen pijnigen, zoo gij ten derden male terug treedt."«Mijnheer," antwoordde de soldaat, «de wijl gij meent dat de zaak zoo ligt is, zet ik het u in vieren". Dit grap pige antwoord deed Des-Adrets lagchen, en hoewel anders zeer wreed, schonk hij den soldaat, om dit snedige gezegde vergiffenis. De regelmatigheid. Zekere graaf in Schotland was een groot vriend der regelmatigheid. Voornamelijk verlangde hij die in den aanleg zijner tuinen, en zijn tuinman van dezelfde gedachten als zijn heer, kwam hierin diens wenschen met warmen ijver voor. Eens werd een dief op het landgoed van den graaf op heeterdaad betrapt en veroordeeld een uur lang in het halsijzer te pronk te staan, dat zich aan het uiterste einde van de groote, naar het slot leidende laan, bevond. De straf werd aan hem voltrokken. Terzelfder tijd dat de dief in het halsijzer stond, kwam de graaf van een pleiziertogije terug- Hij verwonderde zich zeer, toen hij aan beide zijden van de laan eenen gaauwdief zag staan.«Hebt gij nog een' dief ontdekt?" vroeg hij den tuinman. «Geenzins, Mylord", antwoordde deze en voegde er, welgevallig lagchende, bij: «Maar het zou er toch zeer slecht hebben uitgezien, wan neer één kerel zoo alleen aan de deur stond, daarom heb ik een der ar beiders, door geld en goede woorden zoo ver gebragt, dat hij zich, ten ge valle der regelmatigheid, aan een anderen kant heelt laten zetten. AD7S^T31TTI51T. Hedea overleed in den ouderdom van circa 25 jaar mijn geliefde echtgenoote WILLE.MPJE NAMINK, diep betreurd door mij, hare en mijne bloedverwan ten. J. W. BLUGGEL. Nieuwediep 16 September 1860. Strekkende deze tot algemeene en bijzondere kennisgeving. Ouders of voogden binnen de gemeente Helder geves tigd die wenschen hunne zonen of pupillen geplaatst te zien als Rijkskweekelingen bij de Normaallessen in ge zegde gemeente, zullen zich, met overlegging van de geboorte akten der adspiranlendie hun 1 5e jaar moeten zijn ingetredenbehooren aan te melden bij den onderge- teekende vóór of op den 25slen dezer maand. Willemsoord18 September 1860. De Schoolopziener in het 7° district van Noordholland P. J. IIEIJNING. Zonder voedsel leeft niets. Aanschouw de geheolo natuur loop, en onderzoek naar de gronden van het goede en het kwade of nadeelige, en men zal de zekere ervaring opdoen, dat én goed èn kwaad bijna altijd zijnen oorsprong in zich zelve vindt; het eerste in bedachtzaamheid en voorzorgen, en het laatste in on verschilligheid of verzuim. Is deze waarheid van algemeene toepassing op de meeste zaken en blijkt het zeer duidelijk aan bijna alle personen en voorwerpen of zij attent of zorgeloos zijn behandeldbijzonder is dit het geval met 's menschen haar. Dit sieraad ons door de natuur geschonken, behoeft, even als elke andere bloem of plant, zijn onderhoud en zorgen; bij gebrek aan die verzorging verdort het spoediger, wordt het grijs en valt hot uit. Tegen het laatste bestaat echter in de een middel, om het uitvallen oogenblikkelijk te doen ophouden, terwijl het zelve tevens een volmaakt, voedend en onderhoudend middel voor het Haar is. Die zich gewendt deze Olie in plaats van gewone pomade te gebruiken, zal evenmin zich behoeven te beklagen over vroegtijdige grijsheid als over te weinig Haar. Het flescbje is tegen den billijken prijs van 60 Gents ge steld, zoodat men voor gewoon gebruik aan i 3 tleschjes een geheel jaar genoeg heeft en dus voor minder dan twee gulden per jaar een sieraad onderhoudt of verkrijgt, dat de natuur ons schenkt en bij welks gemis de zijde-fabrieken van Lyon, evenmin als de beste kleêrmaker in staat zijn uwe taille gunstig te doen uitkomen. Het is voorzien van eene gebruiks aanwijzing en verkrijgbaar bij t/Ê. Jtreetvelt «4»., te Delft, Verder verkrijgbaar bij H. D. SCHLiiTER, te Nieuwediep. Wed. W. Mars, Wicringerwaard. S. Keet, Schagen. B. Upinann, Barsingerhorn. Gebr. Frese. Venhuizen. D. Boots, Alkmaar. B. D. van Wee dc, de Rijp. W. en B. Wiebols, Purmcicnd. G. A. Köhue Edatn. M. Vriend, Zaandam. H. J. Tcunisse, Haarlem. H. Reuken, Amsterdam. Albt. OoslerbaanAmsterdam. Mej. G. J. Blank, Amsterdam. Gebr. Reekers, Wcesp. G. W. Botger, Zuid-Scharwoude. Wed. R. Jongerling. Eijerland. NIEUWEDIEP BIJ C. BAKKER Bz. GEDRUKT BIJ S. GILTJES.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 4