PUBLIËÜE AANBESTEDING. T V O L I. GRAND SOIREE MMCALE ET BAL burgerlijke stasd. scheefst ij dingen- ecu nieuw kabinet is vervangen. De slcndcn zullen den 8slen Ort. geopend worden. 'Iet Journal de Constanlinople meldt het volgende ge val. In een dorpje digt bij Niche woonde cene Bulgaarsche familie, bestaande uit vader, moeder, dochter en zoon. De dochter was op haar 16de jaar getrouwd, daar zij meermalen door hare moeder werd mishandeld en er naar haakte het ouder lijke huis te verlaten; de vader was een man zonder wilskracht en uiterst zwak, zoodat de vrouw alles in huis had te zeggen. De zoon, Yanko genaamd, die insgelijks niet langer de mishan delingen van zijne moeder wilde verduren, verliet, nu 6 jaar geleden, op 12 jarigen leeftijd het ouderlijke huis, en daar hij, ten einde niet te worden achtervolgd, een gedeelte zijner klee deren in de rivier had geworpen, opdat men zou denken, dat hij zich had verdronken, werd hij voor dood gehouden. Maritza beweende dikwijls haar overleden broeder, dien zij teeder be minde, en de gedachte aanzijn ongelukkig einde was het eenige, wat het geluk haars huwelijks eenigzins verstoorde. Op zekeren dag in de maand Augustus jl. kwam een vreem deling in hare woning en verzocht om huisvesting voor een paar dagen, daar hij zeer vermoeid was, en men schclse zich de vreugde van Maritza, toen zij in hem haar broeder Yanko her kende. Deze had goede zaken gemaakt en kwam, hoe jeugdig ook nog, met een vollen buidel terug, om zijne ouders en zuster te bezoeken en te ondersteunen. Ilij bleef een paar dagen bij Maritza en vertrok toen naar de ouderlijke woning, nadat bij met zijne zuster had afgesproken, dat hij zich niet dadelijk aan de ouders zou bekend maken en Maritza een dag later zou aan komen. Aan de ouderlijke woning gekomen, deed zijne moeder hem zelve open, ontving hem vriendelijk, stond hem de gevraagde huisvesting toe, doch herkende hem niet. Des avonds geleidden vader en moeder hem naar de slaapkamer err bleven eenige oogenblikken met hem spreken; de moeder bemerkte toen, dat hij een goed gevulder) geldbuidel op tafel legde err vatte dade lijk het voornemen op, hem daarvan te berooven. Zij deelde dit plan aan haar man mede en toen deze weigerde zich aan eene misdaad schuldig te maken, wierp zij hem de deur uit. Hierna begaf zij zich naar de slaapkamer van den vreemdeling, doch zocht te vergeefs naar den geldbuidel, dien hij onder het hoofdkussen had gelegd. Dadelijk werd een nieuw plan door de vrouw opgevat en ten uitvoer gelegd; zij vermoordde den jongeling. Toen Maritza den volgenden dag bij hare ouders kwam, vloog zij hare ouders om den hals en vraagde lagchende of zij den vreemdeling reeds hadden herkend en waar haar broeder zich toch bevond. Bij deze woorden viel de ontaarde vrouw neder; zij had het begrepen, dat zij haar eigen kind het leven had beno men. Spoedig verspreidde zich het gerucht van cene gepleegde misdaad; de vrouw werd geval en na gevonnisd te zijn ter dood gebragt. Van 22 26 September 1860. GEHÜWD: A. F. T. Schulze en H de Bruijn. J Kolk en A. M. Diepeodienar. G. de Ruijter en M. Bruning. P. E. van der Schaaf en E. Zaatman. BEVALLEN: M. Ran geb. Dijker Z C. Goes geb. Baas Z. A. S. Zele geb. de Vries Z. G. Faber geb. Schellinger Z. M. Visser geb Dekker Z. B. Kunst geb. Kalf Z. W. M L Winter geb. Schilling D. J. Buijtendijk geb. van Gelder Z. A. Smit geb. de Graaf Z. G. van Reins geb. Jaring D. M. van Veen geb. van Oers Z. E. M. Zits geb. Jacobs D. G. Denneman geb. Smit D. G. Tabbers geb. Engelen D. B. Drijver geb. de Wijn Z. OVERLEDEN: J Vermeulen 11 m. S. Stoepman. 43 j. BINNENGEKOMEN NIEUWEDIEP, 26 Scpt. Landwührden, Móller, Santa Cruz, 1. v. Fal- mouth. Magnet (st.)Londen. Terug uit zee: Hertog Bernard, Stolte, n. Batavia niet overgeworpen lading en met losse tuigage. 27 Sept. Jacob van Kleef, Tholen, Galatz. Lion (st.), Sippe Visser, de Jong. beiden Londen. Wallanttier (st.), Liverpool, 1. v Duinkerken n. Ham burg, als bijlegger, met gebrek aan steenkolen. Cycloop (st.), St. Pe tersburg. 2 Gezusters, de Jong, Noordvvijk. 28 Sept. Niets. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 26 Sept. Provincie Overijssel, Gruppelaar, Leith. Margretha, Meijer Stockton. Fortuna, Pieper, Osierrisoer. Harmonie, Andersen, Tonsberg. 27 Sept 2 Zusters, de Groot, Londen. Cam- bridge, Blair, Grenvill, Stokdale, beiden Sunderland. Sophie, Jacobsen, Tvende Brödre, Christensen, beiden Tonsberg. 28 Sept. Minkina, 01- denburger, Frederikstad. Anne Wilhelmiua, Forgersen dito. de Goede Vrede, Andersen, dito. Graaf van Bechteren, Voet, Huil. Op Vrijdag den 5 October e.k. des middags ten 1 ure, zalop het bureau van den garnizoens kommandant in de Wachtstraat worden aanbesteed: liet RUISDVLEESCHten behoeve der menage van het 2e Bataillon 7e Regiment Infanterie. De voorwaarden zullen van af heden op genoemd bu reau ter lezing liggen, des middags van 12 2 ure. Helder den 29 September 1860. Namens de Voedings-Commissie. De Luit. Kwartiermeester. LEFÈBRE. op Donderdag den 4 October a. s. door de Amsterdam- sche muziek vereeniging, onder directie van den heer H. PUSCH Ju. Entrée voor een heer /'0,99. eene dame «0,49. Aanvang des avonds uur.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2