VftV®'vg«» het KIEGWEDIEPER COtlSAM. 7 OCTOBER. ITIEUWSTIJDXlTCrElT. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAR.RER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommerè0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iedere» regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke piaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP 6 October 1800. Door kerkvoogden der hervormde gemeente alhier werden voor eenigen lijd weder pogingen aangewend om in de Nieuwe Kerk een orgel op te rigten, waaraan zicli bij de gods dienstoefeningen in dat kerkgebouw eene dringende behoefte gevoelen doet. Thans vernemen wijdat die pogingen inct een gunsligen uitslag zijn bekroond. De leden der gemeente hebben over bet algemeen gaarne gehoor gegeven aan de uil- uoodiging om tot bevordering der uitwendige ccredienst mede te werken en de gevraagde som is nagenoeg volgeteckend. Wij vernemen, dat de stormwinden der laatste dagen niet slechts zeeschade hebben veroorzaaktmaar ook aan eenige menschen het leven hebben gekost. Op de Eijerlandsche stran den is een vaartuig verzeild geraakt en is jl. donderdag ook een bom of visschersscbuitgenaamd Johanna Gcbel, met 4 lijken, in hunne kooi liggende, komen aandrijven. 3Ien ge loofde, dat dit laatste een vaartuig uil Scheveniugen was. Met genoegen vermelden wij, dat het Concert op jl. donderdag door de Amslerdamsche muziekvereeniging, onder directie van den heer Pusch in het lokaal Tivoli gegeven, de verwachting der aanwezigen nog verre overtroffen heeft. De schoone keuze der stukken en de keurige uitvoeringen droegen in hooge mate aller goedkeuring weg. Wij vernemen verder, dat deze vereeniging spoedig weder eene uitvoering geven zal en wanneer het beletsel, dat dit concert in den weg stond, bij eene volgende gelegenheid wordt weggenomen, zal ongetwijfeld door het kunstlievend publiek gaarne van deze gelegenheid om iets schoons te genieten worden gebruik gemaakt. Eerstdaags wordt alhier van Amsterdam verwacht Zr Ms. stoomschip Amsterdamhetwelk weder voor de dienst van Oost- Sudië is gereed gemaakt en hier in dienst zal worden gesteld. Jl. Dingsdag vertrok van bier Zr. Ms. stoomschip Frans Naercbout, bestemd naar Hellevoelsluis, op sleeptouw hebbende Zr. Ms. floliHe-vaartuig Vulkaan, welke laatste aldaar verder in gereedheid zal worden gebragl. Uit Curacao schrijft men per mail van 7 Sepl Curacao geniet bij voortduring eene gewenschte gezondheid. Z. M. stoomschip Vesuvius, comrn. Arnlzcnius, en de schoener Schorpioen, comm. van Moorsel, liggen thans in deze haven. Zr. Ms. stoomschip Cycloop, onder bevel van den kapi tein-luitenant ter zee F. R. Toewaler, op reis naar de Middcl- landsche Zee, is den 2den dezer te Lissabon aangekomen. Alles was wel aan boord. Men meldt, dat de besmettelijke oogziekte, die reeds te Lissabon op de Evertscn beerschte, zich ook op dat schip te Toulon heeft geopenbaard. Met den 16 October e. k. worden op bet wachtschip alhier geplaatst: de adelborsten 1ste kl. C. A. Woldringh, M. F. Reeringh, B. M. vau der Weide, P. Lijeklama a Nijholt, J. A. Veiling, E. Huitsma Muller, A. A. Bruijn en J. A. Snoek. Men schrijft uit Emden, dat aldaar den 26 September bet berigt was ontvangen, dat sinds den vorigen dag des avonds te Esenseen vreeselijke brand woedde, waardoor reeds 120 buizen in de asch waren gelegd, ook het weeshuis is een prooi der vlammen geworden. In de Friesche Wilp had den oOsten Scpt. een aller droevigst ongeval plaats. Een vijftal kinderen aldaar, allen nog zeer jong, begaven zich naar de zoogenaamde Kliendob- ben, om er zich, naar de opgave luidt, te wadden". Een van 'hen geraakte echter in gevaar, en toen drie van de anderen hen ter hulp snelden, kwamen ook zij er te ver in. Een vijfde, nog kleiner kind, liep naar huis, om de ouders te waarschuwen, doch toen men ter plaatse des onheils kw

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1