1T. gen, melden, dal de koninklijke troepen den vorigcn dag een uitval hebben gedaan, om de Bcijerscbe colonne Ie hulp Ie komen; die uitval is echter afgeslagen. Op het gerucht van de overgave van Capua zijn de koninklijke troepen naar Gaela teruggetrokken. Het aantal krijgsgevangenen bij den veldslag van Mandiloni bedraagt SOÜO. Een zonderling geval had dezer dagen onder Meedhuizen plaats. Zeker landbouwer aldaar, des morgens zijne lamp door middel van een lucifer ontstekende, brandde zich aan den vin ger bij hel afstrijken van bet slokje. Bevreesd voor ergere ge volgen, waarvan hij wel eens gehoord of gelezen had, nam hij ras het besluit om zich eigenhandig met ccne bijl een gedeelte van den vinger af te kappen. Hij bragt dit besluit oogenblik- kelijk ten uitvoer. De zelfverminking bad dermate bloedverlies ten gevolge, dat er geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Er is gemeld, dat de bewoordingen van de pauselijke allocutie waren veranderd, ten gevolge van uit Frankrijk ont vangen beriglenhel volgende wordt thans daaromtrent ver nomen. De uitdrukkingen van den Paus tegen Frankrijk en den keizer zouden veel heviger zijn geweest. Zoo zou onder anderen de zinsnede, waarin gezegd wordt, dat Picmont zóó stoutmoedig had gehandeld bij hel schenden van tiet pauselijk grondgebied, alsof het zeker wist, dat niemand hel daarin zou verhinderen, aldus hebben geluid Picmont was er vooraf van overtuigd, dat een naburige, maglige bondgenoot zou toe laten, dat het de pauselijke grenzen overschreed". Het officiële blad van Napels meldt hel volgendeDen '1 Mei 11. wist een uil het bagno onlvlugte galeislaaf, met name Rossi, 's nachts in het buis der scboone Malilda Rossi te Roccabesceraua in te breken, vermoordde daarop haren echtgenoot en voerde haar mede naar de bergen. Daar dwong hij haar tot een onkuise!) leven met hem, totdat zij op den 28stcu Julij, terwijl de overige makkers van den bandiet af wezig waren, zich ziek hield en de gelegenheid waarnam, dezen een kogel door het hoofd te schieten. Daarop ontvlood zij naar Aveilino, waar zij hare daad aan de autoriteit be kende en te Santa Maria in hechtenis werd gehouden, tot dal Garibaldi, dfze plaats bezoekende, van het gebeurde onderligt werd. Terstond gelastte hij hare onmiddelijke invrijheidstelling en liet haar in naam der openbare zedelijkheid dank zeggen. Kort daarna liet zich in liet stationsgebouw te Caserta eene beeld- schoone vrouw met ravenzwart haar en donkere oogen bij den dictator aanmelden; het was Matilda Rossi, en Garibaldi ge leidde baar vervolgens in zijn bijzondcren waggou naar Cancello. SCHEEFST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN NIEUWEDIEP, 7 Oct. Koning Willem III, Zeijlstra, Batavia, vertr 2 2 Junij Renske Hooites, Donema, Nevvcastle. Johanna Marchina, Ko ning, dito. Cygnet, Boyee, dito. Messenger, Sharp, Sunderland Goldstream, White, dito. Ehsabeth Jane, Graham, dito. Ann Taylor, Newton, dito. S Oct. Ondine (st), Bordeaux. Diana (stLonden. Saxonia (st dito n. Hanib als bijlegger. Affinity, Arnold, Cardiff. Nancy, Harris, Zeldenrust, Lohman, beiden Newc. Twenthe (st). Huil. Speculationen, Sanuevvig, Bjorneburg Josephine, Lund, Drammen. 9 Oct. Niets. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 7 Oct Graaf van Rechteren (st.), Hult. Béréuice (stSt. Petersb. Eric, Taarvig, Fredorikstad 8 en 9 Oct. Niets. G-SMSHG-DS In slechts weinige dagen zijn te Antwerpen maar even elf verzoeken om echtscheiding bij bel gcreglshof ingediend; van zeven dier gelukkige echtparen was bet huwelijk in den loop dezer jaars eerst ingezegend en waren de wittebroodsweken naauwelijks voorbij. Als Tollens nog leefde dan kon de goede man dus overvloedige slof vinden, tot bewijs voor zijn ouden lierzang. «Niet steeds is de liefde bestendig van duur, Hoe fel zij den boezem deed jagen!" In Limburg doet de justitie onderzoek naar een jong mensch van 21 jaren, die eene groote hoeveelheid kleedingslukken, een ander loebehooreiide, geheel en al als dc zijne bad beschouwd. De regterlijke tnagl schijnt in beschouwingswijze met dien persoon eenigzins te verschillen. Te Hillegeisberg ontdekte een huisvader dezer dagen, toen bij met zijn gezin na eene korte afwezigheid terugkeerde, dat door bij hem onbekende bezoekers ongeveer 900 gulden was meege nomen. Hij heeft vriendelijk verzocht, om in 't vervolg van der gelijke visites verschoond te blijven. Op dc Nomdermarkt te Amsterdam is ecu onbekend manspersoon op straat door ccnc beroerte aangetast en subiet overleden. Bevallen van eene UUCHTLR, E. B. PASTOOR, Echtgenoole van G. J. van IIOOLWERFF. JSiemeediep 6 Oclober 1860. lieden overleed, na een langdurig maar gedul dig lijden, onze geliefde Vader en Grootvader A. WONÜERGEM, in den ouderdom van 75 jaar en 7 maandenin leven gepensioneerd Opzigler der Policie van 's Rijks Werf te WillemsoordBroeder der Orde van den Nederlandschen Leeuw. JS'ieuuediep 5 Oclober 1860. A. WONDERGEM. A. DOORNBOS. "c 0!|dergeleckende za' ()P Zalurdag avond 15 dezer, zijnen Winkel in RUND-, KALFS- en SCHAPEN-VLEESCH openen; belooft zijnen Plaatsgenoolen civiele en promple bediening. Jodensteegwijk EHelder. Helder den 11 Oclober 1860. W. S. J. BEEK.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3