PUBLIEKE YERKOOPIXG GZMBiTGDE 3BB.IGTH1T. AD'/BaTBlTTIBÏÏ. Provincie Noord-Holland. AANBESTEDIN G, op het strand te Petten. SCHEEPST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 14 Oct. Stad Leeuwarden, Dijk, Suriname. Graaf van Rechteren (st.), Huil. Maria, Molenaar, Y-armouth. Ariadne, Nicinann, Dantzig. Familiën, Andreassen, Drammen.-Judith, Stibolt, dito. Christiane Parr, Jansen, Drobaeh, 15 Oct, Martaban, Böhm, Amicitia, Wijgers, Suriname. Jonkvrouw Geertrui, Bouwen, Palma. Diana (stLonden. Eendragt, Fortuin, dito. Sarah, Evans, Cardiff. de Weldaad, Voogd, Dantzig. Chistiane Sophie, Bjonnes, Chiistian. Soes- kummeren, Lorensen, Frederikstad. Olaf Kyrre, Christensen, Drami#en. David Faye, Jelgetsma dito. 16 Oct. Victoria, Loide, Odessa. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 14 Oct Emma, Hofkamp, Londen. 15 Oct. Ondine (stBordeaux Perseranse, Cummings, Londen. Twenthe (st.), Huil. Fox, Iving, Yarmouth Cijcloop (st.), Koningsberg. 16 Oct. Niets. Wij schijnen tegenwoordig wel le leven in eeri tijd van congressenDaags na het congres der rederijkers moet hier alweder een broodbakkers-congres zijn gehouden ter bevordering van een bestendig hoogen broodprijs. De burgerij, die in de afschaffing van de broodzetting zooveel heil van de concurrentie verwachtte, zal zoodoende vast weinig neiging betoonen om den jubeltoon aantcslaanleve do concurrentie! —De ilaliaan- sche wetgevers in de Kamer le Turijn verklaren zich algemeen voor de eenheid van Italië. Te Harlingen is het lijk aan gespoeld van een onbekend manspersoon, waarschijnlijk een Noorman of een Pruis. De koning van Zweden is aan de beterhand. Lamoriciere heeft van keizer Nap. een tnooijen brief gekregen. Te Veroua is een soldaat gefusilleerd, die zich moeite had gegeven om zijne makkers lol desertie te verleiden. In Venetië worden dagelijks nieuwe toebereidse len gemaakt om den oorlog tegen het jonge Italië voorllezelten. Abd el-Kader heeft van den President der Verecnigdc Stalen een vleijenden brief en twee prachtige revolvers ten geschenke gekregen, wegens zijn voorbeeldig gedrag, ter gelegenheid van de Syrische onaangenaamheden. De Corrcspondancia meldt als zeker, dat Spanje het voorslel heeft gedaan lol het houden van een congres door de katholieke mogendheden te Gaëla. Te Domremy, de geboorteplaats van Jeanne d' Are, heeft men de zer dagen een standbeeld voor die heldhaftige maagd opgerigt. De berigten omtrent II. M. de keizerin van Rusland en den keizerlijken prins luiden steeds bevredigend; de kraamkamer moet zeer rijk gemeubileerd zijn geweest. Een schoone van circa 18 jaren en van niet onberispelijk levensgedrag, is aan de ouderlijke woning le Leiden ontsnapt. Bij de keizerlijke garde van Frankrijk zal Janmaat in het vervolg ook vertegen woordigd worden. Op het eiland Wight za| een hospitaal voor teringlijders worden opgerigt, omdat de dochter van een rijken koopman aldaar in de armen van haren beminde van eenc zware ziekte hersteld en het klimaat dus voor de gezond heid zeer bevorderlijk is. Een correspondent van eenc der Eng. dagbladeu, die van den veldslag bij Vollurno in Napels een ge trouw verslag wilde geven heeft zich te ver nabij liet vuur ge waagd en is door een kogel getroffen, zoodal hij nooit meer verslagen leveren zal. De Russen hebben zich in den Kau- kasus weder met nieuwe lauweren getooid. Engeland heeft gedurende dit jaar 864 bankroeten opgeleverd. De Oosten- rijksche policie heeft inden laatsten tijd onderscheidene Hongaren en»daaronder aanzienlijke personen, dooi' ze achter de tralies le zetten, onschadelijk gemaakt legen eventuele staalkundige ge beurtenissen. Biondin, de vermaarde koorddanser der Ver- cenigde Stalen is onlangs geblinddoekt, over een rivier geloopcn. In vele steden van Duitschland heeft het reeds aanmerkelijk gesneeuwd. Te Londen is eenc groole suikerraffinaderij to taal afgebrand; de schade wordt op 560,OOü gulden geraamd. De overledene vorst van Montenegro heeft zijner gade ecu sommetje van ongeveer 500,000 gulden nagelalen. Te New- Orleans is een pakhuis met geestrijke vochten een prooi der vlammen geworden. bij Inschrijving en Opbod, Op Woensdag 24 October 1860 des namiddags ten half drie ure, aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Noord-Holland, le Haarlemvan: den aanleg van eenbesteend rijshoofd en een paalscherm benoorden het Noorderhoofd op het strand te Petten Het bestek met de daarbij behoorende situatie teekening istegen betaling van 60 cents per exemplaar, te verkrijgen aan de Provinciale Griffie van Koord-Hollland aan het bureau voor buitenlandsche paspoorten te A msterdam en aan de gemeente Secretarie van Pellen. De aanwijzing in loco zal gedaan worden op Zaturdag vóór de besteding des voormiddags ten tien ure. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Ingenieur van den Waterstaat J. F. W. CONRAD te Alkmaar. Op Donderdag 18 October, des namiddags ten één ure om contant geld, van bet aldaar gekaveld liggende Eiken en Greenenbout, Touwwerk en Zeilen en verdere Inventaris, afkomstig van het aldaar onlangs gestrande schip kemke. Zegt het voort. Lees en oordeel zelf. Door alle tijden heen, heeft men de ervaring kunnen opdoen, dat do middelen tot het doel geleiden. Noch de mensch, noch het Opperwezen werkt zonder middelen. Wij, presentanten der 19de eeuw, geiooven niet meer aan wonderen, maar hebben de overtuiging, dat alles mddelerwijze geschiedt; geen doctor maakt u gezond door zijne tegenwoordigheid, maar wel door zijne middelen, en zelfs zouden betrekkéiijk zeer weinigen ziek zijn, indien de middelen om gezond te blijven, werden in acht genomen, en zeer weinigen zouden gebrek hebben, indien het niet door verzuim of 1 onachtzaamheid ware.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3