lea door de apothekers geschiedt, op voordeeliger wijze voor de gemeente kan plaats hebben, deed de voorzitter mededeeling van alles waartoe dit onderzoek heeft geleid en stelde voor, voor als nog niet tot de oprigting eener gemeente-apotheek overle- gaan, maar om de apothekers in overweging te geven de leve ring van geneesmiddelen aan de armen Ie doen 20 percent he neden den prijs, vastgesteld bij resolutie van hceren Gedeputeerde Stalen van Noordholland van den 50 Junij 1830, INo. 57. Met dit voorstel heeft de raad zich verecnigd. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders werd besloten, de wedde van de vacante betrekking van plaatselijke vroedvrouw van 1 Augustus tot ultimo December 1860, te verdceleu ouder de twee vroedvrouwen Mej. Kroon en Stoel, aan wie de werk zaamheden dier vacante betrekking gedurende dien tijd zijn op gedragen. Naar aanleiding van een adres van den heer ontvanger der registratie en domeinen alhier, waarbij gewezen wordt op de dringende behoefte aan eene lantaarn bij bet ponlvcer nabij bet lelegraaf-kanloor over de koopvaardersbinnenbaveit, werd beslo ten Burgemeester en Wethouders een onderzoek op te dragen, in hoeverre door verplaatsing van lantaarns in die behoefte kan worden voorzien. J Eene nadere missive van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie nopens bet bouwen van een nieuw huis van bewaring in deze gemeente, en de plaats waar dit huis hel geschiktst zal kunnen worden gebouwd, werd om bcrigt en raad in handen gesteld van de commissie van de onderhoudswerken. Na de mededeeling van ecnige ingekomen stukken werd, ten gevolge van een door een der leden ingediend voorstel, eene commissie benoemd om aan de heeren ingenieurs die belast zijn met de exploitatie van een spoorweg van deze gemeente op Amsterdam, de meeningen van den raad kenbaar te maken om trent de plaats waar de vestiging van het personen-station in deze gemeente bet meest in het belang der gemeente wordt ge acht. Vermits de leden van den raad over die plaats niet een stemmig dachten, werd aan de commissie opgedragen hel ge voelen der minderheid van de leden, zoowel als dat der meer derheid kenbaar te maken. De vestiging van gezegd station werd door de meerderheid het geschiktst geacht in de Nieuwstad over de bolbrug, en door de min derheid nabij den vijfsprong in den Helderschen polder. Daarna werd de zitting gesloten. Met leedwezen vernamen wij onlangs hel aanstaand ver trek uit deze garnizoensplaats van den Weledel geslrengcn heer J. D. van Hemert, officier van gezondheid van de laudmagl, die gedurende vele jaren alhier garnizoen heeft gehouden. De bereidwilligheid, waarmede hij steeds zijne uitgebreide kennis van de geneeskunde ten dienste stelde van zijne plaalsgenooten, de opofferingen die hij zich ten allen tijde getrooste om den tijd, die hem van zijne ambtelijke bezigheden overbleef, geheel belangeloos aan bet welzijn zijner medemenschen op le offeren, dit maakte hem in deze gemeente algemeen zeer bemind. De officieren van het garnizoen toonden hem hunne belangstelling bij gelegenheid van zijn vertrek op ondubbelzinnige wijze, maar de dankbare herinnering die zijn verblijf bij velen, die zijne hulpvaardigheid ondervonden, achterlaat, is ongetwijfeld een veel welsprekender getuigenis voor zijne verdiensten. Gelijk wij reeds vroeger hebben berigt, zal door den Lector der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in het lokaal Tivoli alhier, op Maandag den 22slen dezer, weder eene lezing worden gebonden over de Natuurkunde. Voorzeker zullen alle hoorders, die de vorige lezing over de spijsvertering hebben bijgewoond, nieuwsgierig zijn le vernemen, boe bet voedsel ein delijk verder komt dan in de keel. Naar men verneemt, zullen in de Lulherschc kerk alhier de historische voordragten op bet gebied der kerkelijke ge schiedenis, aanstaanden Donderdag den 2oslen dezer, des avonds ten zeven ure hervat en om de veertien dagen voortge zet worden. De voorstelling van eene mislukte Maria-ver- schijning, een kloosterlooneel te Bern, zal de reeks openen. In 't vervolg zullen de tafereclen uit Italië en het zuiden van Frankrijk behandeld worden, Arnold van Bresciade kruis vaarders tegen de ketters in Frankrijk en Savonarola zullen de hoofdpersonen uitmaken. Om misverstand voor te komenkan van goederhand bcrigt worden, dat de zitplaatsen, voor zoo verre zij door de eige naars zelve niet ingenomen zijn kosteloos kunnen bezet worden. Aangaande de opterigten Naamlooze Vennootschap - ^Onderlinge Waar borg Maatschappij voor weduwen Pensioenen de Voorzorg" te Am sterdam, (zie advertentie hierachter) lezen wij in het Algem. Handelsblad van 1 6 dezer, nagenoeg het navolgende: »Wij hebben voor ons liggen de voorloopige Statuten van eene opterig_ ten Onderlinge Waarborg Maatschappij voor Weduwen Pensioenen »de V oorzorg", die, wanneer zij tot stand komt, zoo als wij wenschen, den Leden volkomen zekerheid geeft, vooral bij ruime deelneming. Zoo wij ons met vergissen bestaat er eene overeenkomende Maatschappij, die in gunstigen staat verkeert, en te Rotterdam gevestigd is. Voor do bij dergelijke inrig- tingen onvermijdelijke afwisselingen in de jaarlijksche bijdragen, is op eene doelmatige wijze zorg gedragen en oefenen de Leden een behoorlijken in vloed uit, op den gang der zaken. Wij kunnen dus de deelneming (in de Voorzor g") gerustelijk aanbevelen". Z. M. heeft aan den heer J. J. van OosterzeeTh. Dr., predikant bij de Nederduitsche Hervormde gemeente te Rotterdam, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der onderscheidingsteekenen van ridder der orde van de pool ster, hem geschonken door Z. M. den koning van Zweden en Noorwegen. Als een bijzonderheid melden wijdat te 's Gravenhage eene vrouw van 19 jaren van haar vijfde kind is bevallen, zonder dat zich daarbij tweelingen bevinden. Door de Nederlandsche Handcl-Maalschappij zijn bevracht de navolgende 6 schepen als Voor AmsterdamVriendentrouw, kapt. Grevelink; Prins

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2