GKSMSiTG-DE 3EB.X3T31T. De historieschilder Rcichardt, die verscheidene van zijne voortreffelijke werken te St. Pelcrsburg heelt ten toon gesteld, houdt zich thans in genoemde stad onledig met hel vervaardi gen van eene schilderij voor de keizerlijke bibliotheek, voor stellende «Gulcnbcrg voor hel eerste gedrukte vel papier.Ouk heeft hem de keizer opgedragen de vervaardiging van onder scheidene schilderstukken voor de hermitage en het winterpaleis. De Greal Eastern zal den geheelen winter te Milford- Havcn voor geld te bezigligen zijn. Sedert de aankomst van dit reuzenschip in genoemde haven werd het door omstreeks 50,000 personen bezocht. De keizerin-weduwe van Rusland is Donderdag 1 Nov. des ochtends ten 8] ure overleden. [Alexandra Feodorowna werd den loden (lsten) Julij 1798 geboren. Zij was de dochter van wijlen Fricdrich. Wilhelm III, koning van Pruissen, en trad den loden (lsten) Julij '1817 met wijlen don czar Nicolaas in het huwelijk. De overledene was eene schoonzuster van de koningin-weduwe der Nederlanden en behuwd-lante van Z.M. Koning Willem III.] Beriglen uil Napels van den 27slen melden, dal Garibaldi zich met koning Victor Eminauuel vcreenigd heeft. Gajazzo is ontruimd en door de Picmontezen bezet. Het garnizoen van Gapua bedraagt thans niet meer dan lbOO man. Er heeft een bloedig gevecht aan de rivier Garigliauo plaats gehad De gecombineerde legers van Garibaldi en Victor Eminauuel bedra gen thans 50,0000 manen bereiden zich voor, om een geregel- den veldslag te leveren. Koning Victor Eminannel zal het leger verlaten en zijnen inlogt binnen Napels houden. Er zijn prach tige toebereidselen voor de te vieren leesten gemaakt. BURGERLIJKE STAND Van 27 Oclober 5 November 1S6Ü. GEHUWD; C. Kroon en T. Jansen. J. van Wetteren en N. Muller. BEVALLEN: V. Kruk geb. Duinker Z. C. Hemelrijk gcb. Disper D. M. A. Simon geb. Mourik D. G. M. van Stralen geb Vergragt Z. J. W. Burger geb. van Amsen D. G. Christoffels geb. Vos. Z. G. Smids geb. de Moet. D. B. Kramer geb. Lastdrager D. P. Zachariassen geb. Selijn Z. T. de Haan geb. Vos D. Levenloos aangegeven 2. OVERLEDEN M. Stoepman 2 j. P. Hoogeboom 33 j. J. Oom 67 j. G. A. Zomer 38 j. J. Boon 13 d. SCHEEPSTIJDINGEN- BINNENGEKOMEN NIEUWEDIEP, 31 Oct. Tasniania, Jonker, Macassar. Anna Marga- relha, OltholT, Newcastle. Burgemeester van Setten, Giezcn, Archangel. de Jonge Paul (st.), Stettijn. Synia, Berg, Drammen. Amst. Packet, Thiss, Osterrisoer. Willem, Kröger, Hamburg. 1 Nov. Em ma, Wiley, Taganrog 1. v. Falmouth. Ondine (stBordeaux. Lion (st), Londeu. Magnet (stdito. Diana (st.), dito. Minister Thorbecke (st.), Hult. Tvventhe (st), dito. Rembrand! (st.), St. Petersburg. Sieka, Dovves, dito. Atalante, Nijman, Riga. Anna Paulowna (st), Dantzig, Frau Martha, de Vries, Gothenb. Christi— ane, Jensen, Christiania. Mindet, Schvvartz, Drammen. Morgenster. Christensen, dito. Elisabeth Catharine, Heegaard, dito. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 31 Oct. Zeenimph, Schipper Samarang. Remelia Jo- hanna, Schotema, Nantes Eendracht, Fortuin, Londen. de Vrouw Dieuwke, Feenstra, dito Johanna Marchina, Koning, Newcastle. Graaf van ltechteren (st.), Huil. 1 Nov. Admiraal Piet Hein, Haiewin- kel, Soerabaija. Catharina, AViersema, Londen. Zaanstroom, A'isser, Huil. Marie Falck, Drammen. Johannes Hermanus, Aisker. avont. 2 Nov. Ida, Elisabeth, Dooren. Batavia. Magnet (st.), Londen. George Arklo, Sanderson, Newcastle. Don, Anderson, dito. Cuba, Eylerts, Suriname. Tjetska, Doewes, Messina. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 2 Nov. W.S, 2]pe.G2]. 5 pc. 75rf. 4 pc. 93'. Spanje. 1pc. 59j|. builenl. opc. 47]]. binnenl. 5 pc. 46]. Rusland. 18111, 5pc. 10lf. 5 pc. 100]. 18315 pc. 83]|. Oostenrijk, mctall. 5 pc. TGrdito 2]- pc. 24]. dito rente, amst. 5 pc. 67|. nationale 1854 5 pc. 55]-. Dc Tweede Kamer der Stalen-Generaal zal a. s. Woensdag bare werkzaamheden hervatten. Twee jougelui van JSeder- landsch Mettraij zijn dit gesticht onlvlugt en nog niet opge spoord Tc Biomley (Engeland) zijn twee sloom- korenmo lens door de vlammen vernield; men berekent dat hierdoor eene schade van eenige «luizende pondon stelling is veroorzaakt. Dc eetzaal van het hadhuis tc Homburg is een prooi der vlammen geworden, juist toen zij voor een bruiloftsmaal was ingerigt; de bruiloftsgasten werden terstond voor de dienst aan dc brandspuiten geëngageerd. Te Londen bestaat een gc- reglshof uitsluitend belast met echtscheidingen Als een bewijs voor de onbestendigheid der liefde wordt thans gemeld, dat te gen de eerlang aanvangende zitting van het hof 150 aanzoeken tot scheiding tusschen leedere echtelingen zijn ingediend! Te Pestii (Hongarije) werd dezer dagen dc begrafenis van een eenvoudig burger dier stad, uit vrees voor ongeregeldheden, door een balaillon infanterie bijgewoond. Een slcrrekijkcr te Marscille heeft dezer dagen weder eene nieuwe komeet waargenomen. Koning Victor Etnmanucl heeft zich aan het hoofd van hel Ilaliaanscbc leger geplaatst en in die betrekking reeds nieuwe lauweren ingcoogst. Te Parijs wordt eene brochure verwacht, die eene vcreeniging van het keizerlijk en pauselijk gezag voorslaat. Tc Breda is een dief met zijn medepiiglige achter de tralies gezet. Op den spoorweg van Reine naar Turiugcn heeft een ongeluk plaats gehad, waarhij onderscheidene personen meer of min werden gewond. De onderwijzer van 's lieer Arendskerke heeft dezer dagen pleglig gedachtenis gevierd van zijne SOjarigc ambtsbediening en bij die gelegenheid van Z. 31. den koning de zilveren medaille ontvangen. Bij de verkiezingen voor de gemeenteraden in België hebben de liberalen de overhand gehad. Voor eenige dagen zijn zeven wagens, met zilver beladen, van Engeland

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3