de galg ging, was hij in liet oog loopend opgeruimd en zeide gedurig, dat hij voor liet hangen niet bang was, «als slechts alles naar overeenkomst geschiedde". Deze overeenkomst, dus zegt men, was getroffen met den ambtenaar, die met bet toe- zigt over de teregtstelling was belast Hicks werd slechts ter hoogte van 2j voel van den grond aan de galg opgetrokken en bleef niet langer dan 15 minuten hangen. Toen sneed men hem af, verklaarde hem voor dood en gaf bet lijk aan de ge reed staande hceren Bell en O'Reilly uit Brooklijn. Deze wik kelden het in warme dekens en braglen het naar O'Reilly's woning. Hier werd hem de pols gevoeld. Deze stond wel is waar geheel stil, doel; de twee geneeshceren waren innig over tuigd, dal zij met eene bloote tijdelijke stoornis te doen hadden, Zij plaatsten het ligchaam in het door professor Bergues uitge vonden electro chemische bad en verrigllcn eene reeks van be werkingen, ten einde aan de longen hare vitaliteit te hergeven. Na twee uren van aanhoudende pogingen begon de roover weder adem te halen; men appliceerde nu een trekpleister, enz. enz. kortom hij zou zich thans vrij wel bevinden. Alleen zijn linkeroog, zijn linkerarm en ziju linkerbeen zijn ver lamd. Wat hiervan waar zijn kan, mogen der zake kundigen beslissen. Misschien ook is de geheele geschiedenis slechts eene inventie van genoemde hceren doctoren, die zich en hel electro chemische bad in de gunst der galg-candidaten willen aanbevelen. Koning Victor Emmanuel heeft verklaard, dat hij iu de hoofdstad ziju intogt op geen anderen lijd wil houden, dan op den dag waarop koning Frans II den Ilaliaanschcu bodem zal verlaten. Het programma van den inlogt des konings is even wel reeds openbaar gemaakt. Eenige dagen geleden kwam te Parijs met den spoortrein een Engclschman aan. Op reis had hij kennis gemaakt met twee jongelieden en bij de aankomst aan het station bood hij hun aan, om lot afscheid een glas wijn Ie gaan drinken. Zij gingen in eene herberg en toen zij ecnigen lijd hadden geze ten, verwijderde zich een der jongelingen en kwam niet terug, Toen de Engelschman wilde weggaan, bemerkte hij dat zijn valies was verdwenen, en noodzaakte hij den anderen jongeling hem naar het policie bureau te volgen. Na eene ondervraging werd deze in hechtenis gehouden. Drie dagen later kwam iemand bij den commissaris van policie en bragl het valies van den Engelschman mede, voor gevende het te hebben gevonden. Men ontbood den Engelsch man, die in den eerlijken vinder den jongeling herkende, die met zijn eigendom was verdwenen. De dief had naar het schijnt hel valies geopend en, daarin gccne waarde vindende, den schijn van eerlijk willen aannemen. Gedurende het ver hoor van den Engelschman en den dief, fluisterde een der schrijvers op hel bureau den commissaris iets in het oor en verhaalde dezen, dal hij den Engelschman hield voor een der behendigste zakkenrollers, die nog onlangs Ie Douai verscheidene personen had bestolen, doch ontvlugt was. Hij liet den com missaris een signalement lezen, zoo als dit in een dagblad van Douai was opgenomen, benevens eene lijst van gestolen voor werpen. Het valies werd thans geopend, en men vond daarin de meeste der te Douai ontvreemde goederen, en daar het signalement geheel met het uiterlijk van den Bril overeenkwam, werd deze op zijne beurt gearresteerd. Sedert ons jongste berigt hadden nog de volgende charters plaats, als: Hellevoetsluis 67^ voor 10 mille picols Rijst van Indramaijo naar Rotter dam. Zwaluw werd genomen voor eene reis naar Japan via Singapore en terug, tot geheime conditiën. Electra 100.voor Arak. 90.voor Peper, 80.voor Huiden, ƒ72 50 a 75.voor Suiker 70voor Tabak en van de Factorij ter bijlading 30.voor Tin en ƒ70.voor Japansche goederen. Louis Meijer 756 ton, opgenomen voor 10 mille in ééns, van ludramaijo naar Banka en terug. Azia, 75.— voor Suiker ƒ70.voor Rijst en ƒ80.voor ligte goederen, te Cheribon te laden naar Amsterdam. Ter bevrachting hlijven ais nu nog, de Hollandsche schepen Watergeust Maria Eliza, Amazone, Maria Anna, Otto, Johanna Maria. De drie gebroe ders en Jacqueline Elise, zijn nog met kustreizen bezig. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN NIEUWEDIEP, 4 Nov. F.njetta, de Boer, St. Petersburg. Stephen- son, Witte, Riga J. H. van Gent, Jensen, Windau. Notaris van Boekeren, Boon, Koningsbergen. Altalante, Busch, dito. Ida Alber- dina, Hillebrand, Christiania. Jacobus van Duin, Frederikstad. Rein. Arendina, de Jonge qq dito. Jacoba Luoretia, de Haan, dito. 5 Nov. Beaver (st.), Londen. Burgemeister Bencard, Hoff, Wijburg. Con- cordia, Huizing, St. Petersb de Jonge Auke, Balk, Concordia, de Groot, betden Nerva. Houthandel, Plöeg, Memel. Gebr. Coerkamp, Coer- kamp, Dantzig. Zwaantins, Nieboer, Concordia, Blijstra, beiden Frede rikstad. 6 Nov. Niets. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 4 Nov. Jantina, Alida, Pijpus, Syra. de Hoop, Jels- ma, Lor.den- Diana (st.), dito. Noordster, Goedkoop, dito. Twen- the, (st.), Huil. 5 Nov. Martha Theresia, Visser Ez., Singapore en Kanagawa. Tweelingen, Poorta, Londen. de Fivel, Dommering, Newc. Johannes, Bremcr, Abo. 6 Nov. Ann Proud, Forcer, Catha- rina, Howard, beiden Sunderland. BEURSBERI6TEN; Amsterdam. 6 Nov. W.S 2j pc. 62j. 5 pc. 75j. 4 pc. 97, j. Spanje. Ij pc. 59buiten), 5pc. 48 binnenl. 5 pc. 47, j. Rusland. 1816, 5 pc. 'I0lj.5pc1851, 5 pc. 86. Oostenrijk, metall. 5 pc. 46, J. dito 2J- pc. 24J-. dito rente, amst. 5 pc. 67jj. nationale 1854 5 pc. 55 j. Cr3MElTCrD3 3SB.I3T31T." De heer Alexander Dumas is door hypogondrie aangetast, hij wil zelfs zijne beste vrienden niet meer onder zijne oogen zien. Markies d' Orsan, oud wetgever van Frankrijk is op SOjarigen leeftijd den weg gegaan van alle vlccsch. De dood van de keizerin-weduwe van Rusland heeft te Berlijn groole sensatie te weeg gebragt. De prins regent van Pr nissen is zwaar verkouden. Dc directie van het entrepot dok ie Am sterdam heeft eene afschaffing van sterken drank geproclameerd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3