1800. N1EVWEDIEPER COURANT. 91. 11 NOVEMBER. 1T13 II W S T IJ D 11T C- 3 1T. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuicedtep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1 50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ZONDAG ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regeis is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0 .15. Zegelregt voor eike plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG. HELDER cn NIEUWEDIEP 10 November 18G0. Op Maandag den 12dcn dezer zal, des avonds, in bel lo kaal Tivoli alhier, de eersle lezing over geschied- en letterkun dige onderwerpen door den Lector der Maatschappij tol Nut van 't Algemeen gehouden worden. Tengevolge der ongesteldheid van den Lector A. G. C.vun Duijl zal de heer JorissenThcol. Cand. deze spreekbeurt vervollen Gaarne maken wij van hel bovenstaande melding, om cene talrijke bijwoning dezer lezingen te bevorderen. Heden morgen hebben de stoomfloltille vaartuigen Releh en Haarlemmermeer, komm. de Koek cn Koning, deze rcede verlaten met bestemming naar Oost-Indic. Men verneemt, dal de heer Minister van Marine dezer dagen heeft bepaald, dat in het vervolg stoomvaartuigen van 120 p. k. en minder te Hellcvoctsluis, doch die van nieer dan 120 p. k. alhier zullen binucnloopen. Die bepaling, gevoegd bij het bezit van twee droogc dokken, verzekert aan de gemeente de gunstigste vooruilziglcn. Door de Vcreeniging (er Verbreiding der Waarheid alhier, opgcrigt den 21sten Junij des vorigen jaars, is dezer dagen het jaarlijkse!) verslag openbaar gemaakt. Daaruit blijkt, dat deze Vcreeniging thans 58 leden lelt, dat hare finanticn in een gunstigen staat verkccren, dal van hare Bibliotheek veel gebruik wordt gemaakt en de Zondagschool, door hare bemoei- jingeu tot stand gekomen, door ongeveer 100 kinderen wordt bezocht. Jl. Dingsdag werd door den Commissaris des Konings in dit gewest de najaars-vergadering der Provinciale Staten van Noordholland geopend. Onder meer andere aangelegenheden werd ook eenc missive ter tafel gcbragl, houdende verzoek om subsidie aan de stoombootrecderij Texel, dienstdoende lusschen Texel en het Nieuwedicp. Z. M. heeft benoemd bij het 7de reg. inf.tot luit.- kolonel den majoor W. J. P. Ravensvan hel reg. grenadiers en jagerstot kapt. van de 5de kl. (naar ouderdom van rang) den lstcn luitenant-adjudant B. T. P. J. van Heel, van het 5e reg. van hel wapen; tot majoor, zonder bezwaar der schat kist, den kapt. A. H. van Krieken, van het wapen. Naar wij vernemen is eergisteren avond een schildwacht van het corps mariniers hij de sluis nabij den Havenmeester in het water gevallen en jammerlijk verdronken. Hij had voor den lijd, dat hij dien post betrok, in de hoofdwacht geslapen cn is waarschijnlijk ten gevolge der duisternis, half wakker, met zijne wapens in het water geraakt. In de Delflsche Courant leest men: Met belangstelling be- zigligden wij dezer dagen de sloom-wal ten fabriek van den heer A. Breelvelt Az. te Delft. Door de verbeteringen, welke de heer Breelvelt heeft gebragt in de werktuigen, waarmede de watten worden vervaardigd, ziet hij zich in slaat gesteld een fabriekaal te leveren van zulk een deugdzamen aard, dat het met het beste van elders, niet alleen kan wedijveren, maar dit zelfs in vele opziglen overtreft. De belangrijke bestellingen, welke de heer Breelvelt voordurend op zijn arlikel ontvangt bewijzen genoegzaam, dal het om zijne goede qualitcit zeer ge zocht is, en stellen hem in staal, in zijne fabriek, die zeker de grootste van dien aard in ons land is, een vrij lalijk per soneel werk te verschaffen. Bij beschikking van den 5den dezer, N°. 51, is door den Minister van Marine aan den opperschippcr in het vaste corps dek- cn onderofficieren J. L. de Vries, de gonde medaille toegekend, ter zake van zijnen vijftig-jarigen diensttijd bij dc Ncderlandsche zcemagt. Men schrijft uit Deventer: Voor onderscheidene jaren ver trok van daar naar Oost-Indic, zekere B. J H., zijne vrouw, en twee jonge kinderen in armoede achterlatende. Sedert \wrd niets meer van hem vernomen. Zijne echtgenoot verkreeffÉïjSPp^

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1