ontbinding van liet huwelijk, en trad voor eenige jaren niet een ander in den echt. Thans is B. J. H. teruggekeerd en ligt te L. ziek. Zijn einde voelende naderen, heeft hij verlangd, zijne kinderen te zien, die beiden nog in leven zijn, en die hij zijn niet onbelangrijk vermogen zal nalaten, dat hun in hunne be- hoefligen toestand zeer te stade zal komen. Uil Harlingen wordt het volgende gemeld. De aanleg van den Noordcr-spoorweg schijnt, wal Friesland betreft, spoedig ver wezenlijkt te zullen worden, daar men reeds bezig is met de noodige opmetingen aldaar te doen. Zijn wij wel onderligt, dan zal de spoorweg aan de zuidzijde der stad uitkomen, waar de zich nu bevindende bolwerken alsdan zullen worden weggeruimd. Te Hoogeveen had dezer dagen, iemand uit het naburige Hollaudsche veld de brutaliteit, om een rol haai, die voor de deur van den koopman Kolt hof was uitgestald, te ontvreemden. Naauwelijks was zulks door K, ontdekt, of der politie werd er kennis van gegeven, aan wie hel dan ook spoedig is gelukt, den dief met het corpus dclicti in handen te krijgen. Uit IJsselstein schrijft men Nadat sedert de maand Julij eene buitengewone bedrijvigheid geheerschl had aan de lijnbaan de drie Vrienden aldaar, toebe hoorcnde aan den lieer Mcelboom te Utrecht, zagen wij voor de tweede maal sedert dien tijd voor onze stad een vaartuig la den meteen aantal zware kabeltrossen, naar men zeide, wegende meer dan 55000 Ned. ponden, bestemd voor 's rijks Marine. Wij brengen gaarne hulde aan den wakkeren man, die, gesteund door zijn vermogen en crediet, kracht en lust gevoelt, om door ondernemingsgeest en werkzaamheid aan meer dan dertig huis gezinnen een ruiin middel van beslaan te bezorgen. Bij de jongste gemeente-verkiezingen te Luik heeft zich het volgende geval voorgedaan, dat inderdaad belangrijk belooft te worden. Er werd namelijk gekozen de lieer Ugène Duinoiit, koopman aldaar. Nu bevinden zich in die stad twee hecren van dien naam, beiden kooplieden. Derhalve zal thans de vraag moeten beslist worden, op vvicn van beide de kiezers hunne stemmen hebben uilgebragt. Men begint zich eenigzins ongerust te maken over het uit blijven van den prins van Wallis, dien men reeds Zaturdag van Amerika had terugverwacht. Die ongerustheid heeft te meer grond, naardien eene stoomboot van New-York is aange komen, die later de Amerikaansche kust heeft verlaten dan liet Brilsche escader. Van onderscheidene zijden wordt bevestigd, dat alle ge schillen tusschen Rusland en Frankrijk kortelings weder geheel uit den weg zijn geruimd. Te Wcenen staat dan ook in in gewijde kringen de meening vast, dal men van Rusland niets te wachten heeft. Men had zich gevleid, dat die mogendheid door concessicn, aan zijne politiek in de Ooslcrsche quaeslie te verlccnen, zou gewonnen worden, en moeten deze dan ook werkelijk ter sprake gekomen zijn, doch weldra verkreeg men de overtuiging, dat Rusland aan die concessicn gcene bijzon- kere waarde hechtte, zoodat men tol de gevolgtrekking kwam, dal dezer mogendheid door Frankrijk veel uitgestrekter conces sicn waren toegezegd. Jl. Dingsdag heeft de reeds vroeger aangekondigde box partij om het «Kampioenschap van Engeland" tusschen S.un Huist, bijgenaamd de Staleyhridge Infant, en Tom Paddock. in de nabijheid van Aldermaston plaats gehad. De strijders waren slechts vijfmaal aan elkander geweest en het gevecht had slechts tien minuten geduurd, waarna Sain Hursl overwinnaar werd verklaard. Onder de ontwerpen tot oplossing van de Romeinsche quaeslie, behoort ook, om Rome tot een vijand te maken, zijnde dit het eenige middel om haar aan den locnemenden in vloed aan Piëmont te onttrekken. Graaf de Persigny zou dit denkbeeld hebben opgevat en aan den keizer hebben nieinge deeld, en men verzekert, dat deze daarvan niet geheel afkee- rig was. Aan den cencn kant verzekert men, dat de Fransche regering op nieuw bij den paus heeft aangedrongen op vertrek uil Rome; aan den anderen kant zegt men, dat de legilimislisclie partij het plan heeft met alle subsidiën aan den paus op Ie houden, indien hij niet, bij het verlaten zijner residentie, pro testeert legen het verlies zijner regtcn. Omtrent de capitulatie Capua wordt gemeld, dat het bom bardement dier stad den lslen dezer des namiddags ten 4 ure, was aangevangen en tot 8 ure krachtdadig werd voortgezet. Het vuren is toen wel eenigzins verminderd, maar duurde toch nog lol 's nachts 1 ure. Nadat het toen was geslaakt, werd het van 4 lot 8 ure des ochtends weder voortgezet, tol de vesting ein delijk ten half 9 ure capituleerde. De voorwaarden werden des namiddags ondertcekend. Het garnizoen beslaande uit 91)00 man, kon de vesting met krijgseer verlaten, doch moest de wapens te Caresla overgevon. De ammunitie moest worden achtergelaten. De officieren worden niet bij het Ilaliaaiische leger aangenomen; alleen de soldaten kunnen daarbij dienst ue men en bij weigering hiervan, worden zij naar hunne haardste den teruggezonden. In de vorige week had er Ie Parijs eene verkooping van zeer bijzonderen aard plaats. Mail. Saqui, een der eerste kuuid danseressen der wereld, verkocht publiek hare kostbaarheden, ha e coslumes, hare brieven, in één woord, alles wal zij bezat, be halve eenige meubelen. Er kwamen portretten, ringen, enz ter tafel, die zij van vorstelijke personen had ontvangen,; er waren kanten, geborduurde rokken, satijnen schoenen, waar mede de onverschrokken danseres zich versierde, wanneer zij hare gevaarlijke sprongen op het koord volbragt. In hel eem kleed had zij eene voorstelling voor Napoleon I gedaan; het andere herinnerde haar aan Alcxander I, den magtigen beheer schcr aller Russen; een derde had zij gedragen, toen Lodewijk XVHI haar bewonderde en al die reliquiën bragtcn nog niet eens 600 francs op. Deze vrouw, die rijk had kunnen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2