GSXtfSlTGBE 3EB.IGTE1T. waagde de veearts liet, de koe de plaats te openen waar hij dacht dat het voedsel verstopt was en ziethet gelukte hemhaar daarvan te verlossenwaarna hij de gemaakte wonde behoorlijk zuiverde cn vervolgens weder digt maakte. De koe herstelde en is thans weder in haren vrocgeren staat, zelfs geeft ze ruim zoo veel melk. Uit Groningen wordt een ongeluk gemeld, dat dezer dagen in die stad is voorgevallen, De zoulziedersknechts II. Wollf zonde met een schnifkar 400 Ned. ponden zout wegbrengen. Zijn ruim Gjarig zoontje verzocht om mede te gaan, hetwelk door den vader werd toegestaan. Daar het zout op den be paalden lijd ter bestemde plaatse moest wezen, werd hiermede spoed gemaakt, zoo dal ook het knaapje zijn loop verhaastte. De vader steeds voor zich ziende, merkte niet, dal hij zijn kind reeds nabij was en trof het met de kar dermate, dat het voor over viel en kort daarna een lijk was. Wie schetst de droefheid van den vader en de moeder, waarin zij zoo plotseling door den dood van hun lieveling werden gedompeld In de vorige week had te Haarlem het volgende voorval plaats: De jongeling U., oud 17 jaar had het ongeluk in de Anegang onder een boerenwagen te geraken, met dat gevolg, dat hij zeer ernstig aan het hoofd gekwetst en bewusteloos bij den heer Voet ingebragt werd, alwaar dadelijk heelkundige hulp is ingeroepen. Eenigen lijd daarna is hij per vigelaute naar zijne woning op het Heiligland vervoerd, doch verkeert nog in bedenkclijken toestand. Men schrijft uit Maastricht. Bij een dezer dagen gehou den algemeen dinér van leden der Provinciale Stalen, onstond er tusschen twee leden daarvan een zoodanige twist, dat er on- middelijk een vuistgevecht volgde, waarvan de uiterlijke leeke- nen op het gelaal des eencn duidelijk zigtbaar zijn. Men schrijft uit Beest. Bij den brand, die onlangs in het midden van dit dorp gewoed heeft, verkeerden de voornaam ste gebouwen, als school, pastorie, kerk en toren, alsmede de onderwijzerswoning, in gevaar. De laatste is niet ongedeerd gebleven. In de laatste jaren is die gemeente bij herhaling door brand geteisterd. Een persoon, die van nabij met den pauselijken minister van oorlogMgr. de Mérsde, bekend is, deelt het volgende mede: Kort vóór zijn ongelukkigen veldslag bespeurde generaal Lamoricière, dal al de hem toegezonden dépêches reeds te Turijn bekend waren, vóórdat hij zelf ze ontving. In de hoogste op gewondenheid waarin hij overigens gedurende zijn verblijf te Rome meestal verkeerde begaf hij zich naar het telegraaf kantoor, een revolver met gespannen haan in de hand hou dende, en riep den tclegraphislen toe: «Canailles! overwijld lelegraphecrt gij uw verzoek om ontslag, of. De beambten, doodsbleek van schrik, gehoorzaamden, en de generaal benoemde in hunne plaats eenige Jezuilen, in welke hij meende tricer vertrouwen te kunnen stellen. De groole fabrieken in Frankrijk hebben zulke aanzienlijke bestellingen voor rekening der marine, dat er gebrek aan werk volk is. Voornamelijk worden er platen tol het blinderen van schepen vervaardigd. De raad van state zal binnen kort te oordcelen hebben over crediet aanvragen tot bestrijding dezer onkosten. In een plaatsje nabij Aalst wilde dezer dagen een 72jarig pachter zich ten derde male in den echt begeven, doch zag zich hierin verhinderd, doordien zijne moeder hem de noodige toestemming daartoe onthield, zoodat hij zich genoopt vond, de bij de wet in zoodanig geval voorschreven stappen Ie doen. Te Parijs is sprake van eene verhooging van het tracle- ment der pastoors en de afschaffing der betaling aan de pastoors van gelden bij de biecht, den doop, enz. Een vast tarief zou daarvoor echter worden opgesteld waarvan de opbrengst zou dienen tot verbetering van den toestand der onderwijzers bij het lager onderwijs. Uit Madrid wordt gemeld, dat aldaar iemand is overleden, die men gedurende vele jaren voor krankzinnig hield. Men vond onder zijne papieren den volgenden brief «Toen ik 22 jaar oud was, begreep ik, dat een gek de onaf hankelijkste van alle menschen is, en dat hij zich het best uil alle moeijclijkheden kan redden, als hij zijne rol maar goed weet te spelen. Ik weet nu niet of ik de mijne goed of slecht gespeeld heb; maar ik weel, dal ik 60 jaren achtereen steeds den draak heb gestoken met allen die meenden mij voor den gek te kunnen honden. Ik heb groolere vrijheid genoten dan anderen; ik heb nooit vermoeden opgewekt, het zij bij gehuwde mannen, bij vrienden, hetzij bij het gouvernement, en zelfs niet bij de inquisitie. Als ik weer eens ter wereld kon komen, dan zou ik wel wenschen, dat mijne moeder mij, van mijne geboorte af, voor gek liet doorgaan." SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN NIEUWEDIEP, 11 Nov. Seraphina, Morgan, Sunderland. Durham Packet, Thompson, dito. Crocus, Wishart, dito. Fon, King, Yar- mouth Hero, Jurgensen, Frederikstad. Wijbrandina Rijna, Brons, dito. 12 Nov. Magnet (st.), Londen. Beaver (stdito. Mentor, Rijf, Drammen. Willem, de Boer, Laurvich. 13 Nov. Adien, Svend- sen, Drammen. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 11 Nov. Sarah, Eva s, Bristol. Dan, Lorentsen, Brammen. Freden, Schroeter, dito. Ogir, Pehrsen, dito. 12 Nov. Willem v. d. Voort, Carst, Cienfugos. Victoria, Aloy, Nevvcastle. Captain Coök, Fischer, dito. 13 Nov. Amsterdam Packet, Thiis, Risoer. Andrea, Ilesselberg, Drammen Alida, Basberg, dite. Vindgolf, Oude, dito. Elisazeth Catharina, Heegaard, dito Mindet, Schwartz dito. Haabet, Christensen, dito. Penelope, Eliassen dito. Mem non, Taylor, Newcnslle. Christiane, Jensen, Christiania. Clio, Wijn malen, Batavia. In de nabijheid van Vlieland is in de vorige week eene Schoener gestrand; de equipage is behouden te Terschelling

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2