heldersc1ie en MEliWEDIEPER COURANT. 1860. M 95. 25 NOVEMBER. Z 3 TT W O IJ D S 1T 3» 3 1T Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 30 Franco per postt.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekbandelaars en post directeuren. ZONDAG ACHTTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iedere»» regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. HELDER cm NIEUWEDIEP U November 1800. In de zitting van den gemeenteraad, op j. 1. Dingsdag den 20 dezer waren de hceren JT. Zur Muhlen, JBakker en J. Haremaker, wegens wettige verhindering niet tegenwoordig. De Burgemeester opende de vergadering en de aanteekenin- gen van het verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Tot leden der commissie, om Burgemeester en Wethouders bij te slaan in het toezien op hel bestuur cn onderhoud van alle plaatselijke werken en vaste eigendommen der gemeente, werden, bij de gewone aftreding, de heeren J. Strootman S. Lastdrager en J. S. Janzen herkozen. In de plaats van den heer P. A. Beetsdie builen verdere aanmerking ver zocht te blijven, werd benoemd de heer P. B. Reeringh. Tot leden van het bestuur van het Algemeen Weeshuis, werden de heer K. J. Krul en inejufvrouw de wed. A, Sen- dermanen lot leden van het Burgerlijk Armbestuur de hee ren II. GrijmS. Lastdrager en J. P. Spigt, herkozen. Deze herbenoeming was een gevolg van de gewone aftreding op 1 Januarij 1861. Na de lezing eener missive van den heer majoor garnizoeus- kommandanl alhier, verklaarde de vergadering zich bereid lol het kosteloos alstaan aan het departement van oorlog, van liet gebruik van het oude algemeen Weeshuis en de oude School tot het doel waartoe die gebouwen thans worden gebezigd ouder bepaling, dal zij voor rekening van het rijk worden on derhouden, en, zoodra zij niet meer noodig worden geoor deeld, in behoorlijken staal aan de gemeente worden teruggegeven. Een nader schrijven van den brandraad over de verplaatsing eener spuit eu het aanschaffen eener nieuwe, werd tol onderzoek in handen gesteld van de commissie voor de ouderhouds-vverken. Namens de daartoe benoemde commissie, werd door den Voorzitter verslag uilgcbragt, over bet voorstel door een der leden gedaan, tot hel bouwen van een policie-wachthuis in de onmiddelijke nabijheid van hel plein bij de haven liet Nieuwediep. Na eeuige beraadslaging werd besloten tot dien bouw vooreerst niet overtcgaan, maar inmiddels het policie-loezigt op onge regeldheden, welke van lijd lol tijd op dit punt op den open baren weg, bij nacht zoo wel als bij dag, plaats hebben, streng te handhaven. Na de mededeeling van de overwegingen der commissie, benoemd om te onderzoeken of de invoering eener algemeeue peilrekening op den inslag van het aan den accijns op het geslagt onderworpen levend vee, binnen den besloten kring der gemeente, al of niet weuschelijk is, verklaarden de leden, dat zoodanige invoering ter voorkoming van misbruiken zal kunnen strekken, eu werden Burgemeester eu Wethouders ge- magtigd, daaromtrent met de administratie van 's Rijks belas tingen in correspondentie te treden. Tot het teekenen en afgeven der attesten en certificaten in zake der Nationale Militie voor de iigting van I8G1 werden wederom aangewezen de hceren A. Boomsma en C. Bakker Bz en lot plaatsvervanger de heer A. J. van Kelckhoven. Aan de vergadering werd mededeeling gedaan van den in houd der navolgende ingekoincue stukkeu. a. Eene resolutie van den heer minister van oorlog tot hel vergrootcn van de school en hel verbeteren van de ondervvijzersvvoning te Huisduinen. b. Eene resolutie van de Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, lot het in gebruik nemen van ecu gedeelte van de gronden van de Heidersche zeewering, ten einde daar op eeneu rijweg aan te leggenenz. c. Eene missive van hecren Burgemeester eu Welltoudi ioudew

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1