HELDERSCI1E g.\ mwedieper mmi DONDERDAG 1T X 3 'J TT S XX D X 1T C- 31T 29 NOVEMBER. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuiced'.ep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regeis is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0 15. Zegeiregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIE? HELDER en NIEUWEDIEP 28 November 18G0. De zangvereeniging Cecilia hield jl. zondagavond in het lokaal Tivoli alhier cene huilengewone vergadering. Talrijk was de opkomst der leden met hunne dames. Was de keuze der zangslukken voor deze vergadering uitmuntend Ie noemen, niet minder goedkeuring werd aan de uitvoering der verschillende nommers van het programma geschonken. Inzonderheid viel aan de voordrag! van hel door den. heer Philbert gecompo neerde stuk, de levendigste toejuiching ten deel. Algemeen werd gedeeld in de hulde aan den Directeur der Vereeniging, den heer Verheijen, gebragt, wien door den president, met eene gepaste toespraak, namens de werkende leden, ecne fraaijc dirigeerstok, met zilver gemonteerd, werd aangeboden. Voor de regeling dezer vergadering komt hulde toe aan den president en verdere besluurdercn, die daardoor niet weinig hebben loe- gehragl lot den goeden afloop dezer vergadering, welke ongetwij feld een gunsligen indruk zal hebben achtergelaten. Naar wij vernemen, zal er eene volksvoorlezing in bet gebouw in de Nieuwslad vrijdag 50 Nov. 's avonds te zeven ure door den weleerwaarden Heer Ds. Douwes Dekker ge houden worden. Tot het bijwonen dezer zaak is geene aanbe veling noodig. Aangenaam is het ons te vermelden, dat de heer B. Bambcrg op Maandag avond jl., den kinderen, in het al gemeen weeshuis alhier verpleegd wordende, met zijn goochel kunst een genoegelijken avond heeft verschaft. Daarvoor komt hem allen lof toe. Met genoegen maken wij het kunstminnend publiek op merkzaam op de voorstelling, die onder directie van den heer Duport, morgen avond (donderdag), in het lokaal Tivoli alhier zal wordeu gegeven. (Zie advertentie hierachter.) JAARGANG. Het zal voorzeker de algemeene opmerkzaamheid hebben ge trokken, dat de heer Eduard Bambergals eerste komiek, bij deze gelegenheid zal optreden. De gunstige bekendheid van dien acteur in dat genre, maakt iedere verdere aanprijzing over bodig. De beide stukken, die voor deze voorstelling zijn uit gekozen, werden, gelijk wij vernemen, in onderscheidene plaatsen van ons land en vooral te Amsterdam met de uitbundigste toe juiching ontvangen. En daar de heer Duport niets on beproefd laat, om door keurige decoraliën en costumcs, zoowel als door schoone uilvoeringen, zich de gunst van hel beschaafd publiek waardig te maken, vertrouwen wij dat deze uitvoering door de ingezetenen op lioogeu prijs gesteld en druk bezocht worden zal. Den laatsten dezer vertrekt de O. I. landpost over Sou- thampton. Te Amsterdam is uit de Prinsengracht bij de Vijzel gracht het lijk opgehaald van eene vrouw, die den nacht te voren, in eene ijlende koorts, in hel water was gesprongen- Zij had zich het lot van hare zuster, die, voor ceuigcu lijd, zich op dezelfde wijze het leven had benomen, sterk aan getrokken. Men schrijft uit Zwolle. De geruchten, dat een gedeelte van het eiland Schokland aan zich zelf zal worden overgelaten en niet meer legen het geweld der zee zal worden beschermd, hebben groote bezorgdheid veroorzaakt bij allen, die in de binncnlandsche scheepvaart belangstellen. De schippers toch, die de Zuiderzee bevaren, beschouwen dat eiland in zijne gc- heele lengte, en dus hel uoorder- zoowel als het zuiderdcel, als eene onmisbare wijkplaats bij stormweder, waaraan menig een het behoud van vaartuig en leven dankte. Naar men ver neemt, heeft de kamer van koophandel te Zwolle verzofiJft en de toezegging bekomen, dat zij in de gelegenheid zal stferden gesteld om kennis te nemen van de plannen, die met betrek-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1