HELDËRSCI1E m MEIWEDIEPEU COURANT. DONDERDAG Schouwing der Uitwateringen. 1TIE II1T 3 IJ D 11T C- S 1T. 6 DECEMBER. MM Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieutcediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f0.60. Voor iederen regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIEN Aan de Ingezetenen wordt ter kennis gebragt, dat op Maan dag den 17 December 1860en, zoo noodig, ook de volgende dagen, eene Schouwing over de uitwateringen zal gehouden worden. De eigenaars en bewoners der huizen, over en langs wier gronden en erven uitwateringen loopen, worden ter voorkoming van bekeuring, aan hunne verpligling herinnerd om te zorgen, dat de uitwateringen vóór de Schouwing behoorlijk zijn bc- schoeid en schoongemaakt. Helder den 4 December 1860. De Burgemeester der gemeente STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP 5 December 1800. Zr. Ms. transportschip de Heldin, onder bevel van den luitenant ter zee 'Iste klasse, P. Toutenhoofd, is den aden dezer te Toulon aangekomen. Aan boord was alles wel. Door den Minister van Binnenl. Zaken is de letter R van het Gothisch alphabeth aangewezen, als merk voor den ijk en herijk der maten en gewigten, voor het jaar 1861. Z. M. heeft benoemd tol provinciaal directeur der directe belastingen, in- en uitgaande reglcu en accijnsen: in Noord- Holland de heer A. Volkmaars, thans hoofdcontroleur bij hetzelfde vak te Amsterdam. Uit Dragten, nabij Leeuwarden, wordt van den oOslen November het volgende verschrikkelijke voorval gemeld: Gisteren avond om 8 uur verliet een daglooner en klein koopman, Teede Wagenaar, uit Boornbergum, zijn logement aldaar, om met zijne koe, welke hij op de weekmarkt gehad en niet verkocht had, huiswaarts te keeren. Op ongeveer drie JAARGANG. vierde uur afstands van Dragten is hij op eene mourddadige wijze om het leven gebragt. Hij laat eene weduwe en eenige kinderen in behoeftige om standigheden achter. De policie doet onderzoek. Het is te wenscheu, dal de dader ontdekt worde, te meer, omdat dit reeds de derde maal binnen weinige jaren is, dat onder Drag ten een dergelijk feit is voorgevallen. Men schrijft uit Leiden, 50 Nov. Na de beraadslagingen over de begrooling van het hoofdstuk Binnenlandsche Zaken, welke in de Tweede Kamer der Slalen-Generaal zullen geopend worden, is het niet ongepast de aandacht vau het Nedcrland- sche staalkundige publiek te vestigen op eene verdediging, die, door de studenten in de reglen aan deze Iloogeschool, aan het oordeel van den oppersten regler in een coustilulioncélen Staat, aan het oordeel van de openbare meening, zal onder worpen eu door de drukpers binnen weinige dagen ter aigc- meene kennis zal gebragt worden. Kort geleden werden er woorden gehoord in de vergaderzaal van een tak onzer Volksvertegenwoordiging, die op de gemoe deren van de studenten in de reglen aan de eerste akademic des vaderlands een pijnlijken indruk maakten, en in hooge male de verontwaardiging opwekten, te meer daar zij geuit waren door een man als Mr. Heemskerk Az. Een sedert eenige jaren te Brussel gevestigd Hollandsch schilder, die aangewezen was, om de Leopoldsorde te ontvan gen, zal die onderscheiding derven, omdat hij met de barones deW., moeder van 5 kinderen, naar Italië is doorgegaan. Men schrijft uil Parijs: Een jeugdige dame liep een paar avonden geleden in de straat La Rochefoucauld, toen een fatsoenlijk gekleed heer haar bij den arm greep en haar toevoegde: Ik zal u leereu chales te koopen en uwen man door uwe verspilzucht tot een bedelaar te maken". Meteen rukte hij haar de chale vau de schouders eu verwijderde zich-""

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1