HELDERSC1IE m MEUWEDIEPER COURANT. 1TI E "J TT S IJ D 11T C- 31T 16 DECEMBER. fi JÜS 101. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieutvediep. Abonnementsprijs per kwartaal fi 30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer 0 15. Zegeiregt voor elke plaatsing f0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZONDAG AC Hl HELDER en NIEUWEDIEP 15 December 1800. Naar wij vernemen, is Ds. D. J. van der Werp, van de Chrislelijke Afgescheidene gemeente alhier, beroepen lot predikant bij die gemeente te Buren in de proviucië Friesland. Den 16deu dezer vertrekt de O. I. landpost over Sou- thampton. Bij het wapen der Infanterie van het O. I. leger is bevorderd lol kapitein de 1ste luit. P. II. Verberne. Door het gezelschap van den heer Duport zal op Don derdag a. s. de tweede voorstelling in dit saizoen worden ge geven. Bij die gelegenheid zal het Drama, getiteld: Jan de Koetsier, worden ten tooncelc gebragt. Dit beroemde too- neelspel, dat belangrijke bijzonderheden omtrent den tijd der frausche heerschappij in Europa onlsluijert, verdient in hooge male de belangstelling van het kunstminnend publiek. Hel verplaatst den toeschouwer, bij den aanvang, in het jaar 1795 in Savoije en het stuk zelve geeft tafereelen te aanschouwen, in het zoo belangrijke jaar 1815, te Parijs voorgevallen. De uitmuntende voorstelling, door dit gezelschap in de vorige maand alhier gegeven, en de rijke inhoud van het thans aan gekondigde Drama, mogen velen opwekken om een genotrijken avond in het lokaal Tivoli te gaan doorbrengen. (Zie adver tentie hierachter.) Er worden op onderscheidene plaatsen voorwerpen van middeneeuwsche kunst, die geschonden waren, hersteld. Zoo doet Z. M. de Koning de schoone Nassau-tombe te Breda in hare oorspronkelijke sierlijkheid herstellen. Geen ouder eu schooner verbondszegel tusschen Nederland en Oranje! De vernuftige en geniale Amcrikaansche kermisman Bar- num zal een deel van zijn vermogen besteden, om een kabinet zanten te stellen, waarin alle ntenschenrasseu in hunne nuan JAARGANG. ces zullen vertegenwoordigd worden door schoone exemplaren van mannen en vrouwen. Als men nagaat, hoezeer de dierentuinen belangwekken, lijdt het geen twijfel, of hij zal goede zaken maken, al wordt ook tot verbetering van 't menschenras niet veel gedaan! Te Parijs heeft onlangs bet volgende karakteristieke voorval plaats gehad. Een Duitsch koophandelsreiziger had al daar gelden te ontvangen, doch werd teleurgesteld; de betaling werd uitgesteld en de reiziger bleef aldaar zoo lang, dat al zijn geld besteed was en hij nog slechts vijf centimes over had. Hij besloot thans zijn horologie te verpanden, doch niet we tende, waar een lombard te vinden, gaf hij aan een bedelaar zijne vijf laatste centimes en vraagde deze, hem naar een lom bard te brengen. «Waarom", vraagde de bedelaar. «Wel, om mijn horologie te verpanden", was het antwoord. »0, dal is wal anders", hernam de bedelaar, terwijl hij de vijf centimes teruggaf, «dan mag ik uw geld ook niet aannemen". Hij ge leidde den reiziger naar de bedoelde inrigtingen beloofde hem, aan de deur te blijven wachten, ten einde de belooning voor zijne moeite te ontvangen, doch toen de reiziger uil hel huis kwam, was de bedelaar verdwenen. BURGERLIJKE STAND Van 8 15 December 1860. GEHUWD I. Smak en C. Krijnen. H. Vergragt en E. Maas. BEVALLEN: G Vader geb van der Oord Z. P. de Vlugt geb. Verboom D. N. Troost geb. Koudenburg D. M. van Haarlem D. G. van Asselt geb van der Steeg D. G. Tobei geb. de Wijn D. M. Kerkhoff geb. Bommel Z. OVERLEDEN: M. E. Groenewoudt 33 j. E. van Straaten 13 j. C. Smits 56 j. Levenloos aangegeven 1. CORESPONDENTIE. Uit naam van ectiige Dames is ons loegezondcu een ufrzo^kN om de Hccren, die de vergaderingen van de Maatschappij lot

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1