GEMEITQ-DE 3EBIGTEH. geworden. Deze molen was een der schoonste, die in dezen omtrek worden aangetroffen: geheel van steen tot onder de kap opgetrokken, werd hij, zoo door wind als stoom in beweging gebragt. Naar men verzekert, moet de schade zeer aanzien lijk zijn. De molen was tegen brandschade verzekerd. De oorzaak, waardoor dit onheil is ontstaan is onbekend. Men meldt uit Harderwijk dd. li Dcc.: Naar men met zekerheid verneemt, zullen dit jaar geene detachementen meer naar Indië vertrekken; zoodat het detachement van denl8den Nov. hel laatste zal zijn geweest. Men schrijft uit Arnhem, IS Dec. Gisteren namiddag werd eene ongehuwde vrouw in hechtenis genomen, die onlangs bevallen is, maar van wier kind men niets te zien of te hooien kreeg, zoodat men vermoeden opvatte, dat het zou zijn om- gebragt. Zij schijnt het kind in stukken gesneden en vervol gens in de Stadsbeek te hebben geworpen. Men was gisteren druk bezig met daarnaar te zoeken. Men schrijft uit Delft '16 Dec. Gisteren had alhier een ongeval plaats, dat zeer ernstige gevolgen had knunen hebben. De officier der infanterie v. L zijne beminde, mej. v. S., en een broeder en zuster der laatste, zouden zich per rijtuig naar den Haag begeven, toen de paarden voor de branderij de Twee lingen, waarschijnlijk door het afblazen van stoom uit eene stoompijp, schichtig werden en met hel rijtuig doorsloegen. De heer v. L. sprong cr uit, maar had het ongeluk, door zijne sabel gehinderd, tegen den grond te slaan en zich deerlijk te bezeeren. De heer v. S., die den toom hield, er af willende springen, bleef aan bet rijtuig vastzitten en werd een tiental huizen ver, aan het rijtuig hangende, met zijn gelaat over de straalsleenen gesleept, waar het den zoon van den stalhouder H. gelukte, de hollende paarden te bedwingen. Het bekla genswaardige gezelschap werd bij den heer H. in huis opge nomen, voor de heeren geneeskundige hulp ingeroepen en de in zwijm gevallen dames weder bijgebragt. Het gezelschap was voor pleizier uit Men schrijft uitZevenaar, 16 Dec. Gisteren heeft te Elteu (Pruissen), een dorpje op een uur afstand van hier gelegen, een zonderling sterfgeval plaatsgevonden; een man van middel baren leeftijd was sedert vier dageu bedlegerig, omstreeks twee ure gaf hij den geest, en in het zelfde uur verwisselde zijne echtgenoole dit leven voor een beter leven, zonder hoegenaamd ongesteld te zijn geweest. Uit Rome wordt gemeld, dat er bij het pauselijke kabinet groote verdeeldheid heerscht. Velen der kardinalen zijn voor eene schikking met Piëmont en verlangen zelfs, dat Pius IX afstand zal doen van den troon van den heiligen Petrus, lenbehoeve van een opvolger, die, omdat hij zich tot niets verbonden zou hebben, gemakkelijker met Piëmont zou kunnen onderhandelen. Anderen willen, dat Pius IX, door de vlugt en eene vrijwillige verbanning legen de ontrooving van zijn grondgebied protes- tere. Eene derde partij eindelijk, aan wier hoofd kardinaal Antonelli zich bevindt, wil het slatn quo behouden, en het is zeer waarschijnlijk, dat de paus zich voorloopig daarnaar zal gedragen. Het bevestigt zich dat er onderhandelingen tusscben Pië mont en koning Frans II worden gehouden, ten einde tot eene schikking te komen. De groote mogendheden, behalve Oosten rijk, hebben alle moeite aangewend, om den wapenstilstand te bewerken; de eenige zwarigheid om de onderhandelingen tot een goed einde te brengen beslaat daarin, dat koning Victor Em- manuel er niet in wil toestemmen, dat koning Frans II opeen later te houden congres worde vertegenwoordigd. Zoo als reeds is gemeld, bevindt Mazzini zich in de hoofdstad van Engeland. Hij houdt zich thans onledig met het organiseren vau een genootschap, waarvan hel programma op het volgende nederkomt: 'lo. Eenheid van Italië, zooals door Garibaldi wordt gewenscht, met Rome tot hoofdstad; 2o. Door alle wettige middelen de wenschen des lands, met betrekking tot zijne inwendige organisatie, doen kennen; oo. De maat schappelijke en staalkundige opvoeding der arbeidende klasse aanmoedigen. Naar men verzekert, zal Mazzini de meest mo gelijke openbaarheid geven aan de statuten en de handelingen des genootschaps, omdat hij begrijpt, dat de tijd der geheime genootschappen enz. voorbij is sedert Italië is vrij geworden. Voor eenige dagen is te Raslatt een uiterst stoutmoedige diefstal gepleegd. Er werd namelijk de hoofdkas van het ode regiment infanterie ontvreemd, waarin zich ruim tl. 5000 be vonden. Over den dader of de daders zijn onderscheidene vermoedens in omloop. Iemand te Parijs, die in correspondentie staat met Gari baldi, heeft van dezen een brief ontvangen, waarin de generaal verzekert, dat, volgens zijn gevoelen, in Januarij een opstand in Hongarije en Kroatië zai uitbreken. De keizerin van Frankrijk is van haar reisje naar Engeland lot hare haardstede wedergekeerd. Drie duizend werklieden zijn dagelijks bezig om Portsmouth van stevige fortificatie-wer ken te voorzien. Men verzekert steeds, dal de ooslenrijksche monarch wel gezind zou zijn om Venelie, tegen een goeden prijs, aan de mannen van het jonge Italië te verkoopen. De vizier des turkschcn rijks heeft de geldeischende militairen beloofd, dat de eerste ronde schijven, die er van de nieuwe leening in de schatkist komen rollen, lot betaling van hunne achterstallige soldij zullen worden bestemd. Te Eeldeiseeu ooijevaar gearriveerd. Hij ïeeft zijne residentie in het bosch- gewas gekozen. Te Ooslervvolde is een haas geschoten van H| Ned. ponden zwaaar. Dit was de 95ste haas, door den zelfden jager in dit jachlsaizoen gedood. In de gevangenis te Ferelle (Frankrijk) heeft een gevangene zich des nachts van zijne ketenen ontdaan, de op hein toeschietende bewakers in zijne cel opgesloten en is daarop orilvlugt zonder dat men hem lot nog toe heeft kunnen opsporen. Bij gelegenheid van het

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2