HELDEKSCHE en K1EVWEDIEPEE (MAM. M 104. DONDERDAG 27 DECEMBER. 1TIEÏÏWSTI7DIIT3B 1T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal f'1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en posU directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag li uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f0.60. Voor iederen regel meer f0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35 Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimta, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG. Even als in vroegere jaren, zal ook nu het eerste num mer van den volgenden jaargang op den Nieuwjaarsdag worden uitgegeven en zal dit weder een HEILWEiNSCH bevatten aan Verwanten, Vrienden, Bekenden en Begun stigers onderteekend door eene alphabelhische lijst van Personen, die daartoe vooraf hunne namen en kwaliteiten zullen hebben opgegeven aan den Uitgever dezer Courant, of aan de H. II. L. VERIIEY en J. A. S. »e VE1JE van BUUREN. Van eiken onderteekenaar wordt gevorderd de vooruit betaling van vijftig cententen voordeele van de alge- meene armen in deze gemeente. Wij hopen ook thans op eene talrijke deelneming in het belang onzer behoeftige plaatsgenoolen. Men wordt verzocht de namenenz. op te geven vóór Vrijdag den 28slen dezer, des middags ten 12 ure. HELDER en NIEUWEDIEP 2G December 18G0. Jl. Maandag avond werden de ingezetenen dezer gemeente weder door het gelui der klokken verschrikt. In de artillerie- straat alhier was eene zekere hoeveelheid buskruid in eene al te naauwe betrekking lol bet vuur gekomen en ontploft, zoodat hel huis, de van ouds bekende Hollandsche Vloot", zoowel van buiten als van binnen deerlijk gehavend werd. Ook moeten de bewoners min of meer ernstig gekwetst zijn. Onze brandweer liet zich niet lang wachten, maar was met eene on begrijpelijke snelheid op de plaats des onheils aanwezig of be vond zich op weg derwaarts. Die hulp was echter verder overbodig. Zoo dikwijls er in den laatsten lijd brand is ontstaan, mag bet waarlijk bijna niet langer eene nieuwstijding heeten bet boveustaaude te meldenmaar wij verheugen ons (c kun- melden, dal bij alle voorgekomen gelegenheden gcene ernstige gevolgen le betreuren zijn. Wij vernemen, dat de tweede voorlezing van wege de Maatschappij lol nut van 't Algemeen, zal gedaan worden door den WelEerw. heer L. V. Ledeboer Azop den 28 Dec. c.k., in het gebouw der Verecniging lot Godsdienstige en ze delijke beschaving in de Nieuwslad. De Minister van Marine heeft ter kennis van de daarbij belanghebbenden gebragt, dat er alsnog gelegenheid bestaal om ais machinist in 's Rijks zeedienst le worden aangenomen. Zij, die daartoe in aanmerking zullen kunnen komen, zijn de zoodauigen, die blijken kunnen geven dat aan ben liet be heer eener stoommachine aan boord van een zeeschip kan wor den toevertrouwd, zonder dat zij het daarvoor bepaalde theore tisch examen zullen behoeven af te leggen, onder dien verstande evenwel, dal zij later niet kunnen worden opgenomen in het vaste corps, alvorens op eene allezins voldoende wijze bel theoretisch examen, voor hun graad vastgesteld, te hebben af gelegd. Belanghebbenden dienen tot voorschreven einde een verzoek schrift in te dienen aan den Minister van Marine, onder over legging van de vereischle bescheiden. Zij, die vroeger niet in Rijks dienst zijn geweest, mogen den ouderdom van veertig jaren niet hebben overschreden. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Noord wijkH. L. deGrave, thans le Middclharnis. Tot predikant bij de Hervormde gemeente te Waal en Koog op Texel, is beroepen de kandidaat T. T. Heringa. Den laatsten dezer vertrekt de O. I. laudpost over Sou- thampton. Zr. Ms. te Groningen aangebouwde schroefsloomscbepen der 4de tl. Delfzijl en Stavoren, begeleid door de stoomlrans-j. portschocncr Frans Nacrebout, laatstkumcndc van Willeuj$5?JINl|~

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1