oude en belangrijke manuscripten zijn ontdektwaaronder er zijn uit bet jaar 846. Men hooptdat de wetenschap door deze ontdekking zal worden ingelicht omtrent verschillende punten der geschiedenis van dien lijdwaarover de geleerden het niet eens zijn, o. a. nopens de geboorte van Karei den Groote. Volgens een brief uit Napels, zou Garibaldi geen gevolg geven aan de hem gedane uilnoodiging, 0111 naar Engeland te komen. Garibaldi moet dienaangaande aan een vriend hebben geschreven, dat hij voor hel tegenwoordige Caprera kan noch wil verlaten. Uit Pesth wordt geschreven, dat er weder ongeregeld heden bij nacht zijn gepleegd door jongelieden, die zingende door de straten liepen en den keizerlijken adelaar vari het militaire hospitaal afrukten. Zij werden door de policie ach tervolgd en eenigen hunner gearresteerd. Er wordt zeer druk tusschen Frankrijk en Engeland ou- derhandeld over de vraag of er slechts op écn punt in China cene bezetting van Fransche en Engelsche troepen zal worden behouden, dan wel of de Franscheu en Eugelsciien afzonder lijk een of meer punten zullen bezetten. BBHIGtTEIT. Uit 's Hage wordt het gerucht vermeld, dat het wetsontwerp op de regterlijke organisatie groote kans heeft door de Eerste Kamer te vvoiden verworpen. Aan de hoogeschool te Utrecht bevinden zich thans SOI studenten. Parijs is sedert ccnigc dagen, even als deze gemeente, met het reine winlcrkleed ge tooid. Men schrijft uit Slokholm, dat de koningin-weduwe, Desideria, op hel oogenblik dat zij gereed stond eeue too- ncelniatige voorstelling in den schouwburg te gaan bijwonen, deze aardsche tooneelen voor goed heeft vaarwel gezegd. Keizer Nap. zal op den a. s. Nieuwjaarsdag de hoogc slaats- ligchamen bij zich ten gehoore ontvangen. Onderscheidene rivieren zijn in de laatste dagen builen hare oevers getreden. Z. M. de Koning heeft de aanzienlijke som van /"GUO geschonken voor het op te rigten standbeeld voor Vondel. De moordenaar van vorst Danicto van Montenegro is te Catlaro een hoofd kleiner gemaakt. In Kenlucky zijn vijftien negers en een blanke wegens deelneming aan oproerige beweging op gehangen, zoodat er de dood op is gevolgd. Te New-York zijn vijllien duizend werklieden zonder werk. Voor de aan staande vacature der betrekking van gouverneur-generaal van Neerl. Indië worden onderscheidene kandidaten genoemd, 't geen niet te verwonderen is, als men bedenkt hoe voordeelig die post is. In Engelsch-Indic heerscht cene voortdurende span ning, tusschen de blanken en de inboorlingen. Niettegen staande den lijdenden toestand des konings van Pruissen, zullen ten hove in dit saizoen de gewone danspartijen plaats hebben. Iu hel vaderland van hel Bcijersch bier zijn de reglen op dat artikel verhoogd, tot groot ongenoegen voorzeker van alle liefhebbers zoo hier als elders. Te Londen heeft men reeds sinds eenige dagen schaatsenrijders gezien. Uit's Gravenhage wordt gemeld, dat een behoeftig werkman, die twee kinderen uil eene gracht gered en daarbij zijn leven had gewaagd, door den verheugden vader, die het goed missen kon, met Vijftig Centen werd beloond. Te Parijs zal een nieuw hótel wor den gebouwd, dat 8000 vierkante ellen beslaan en 000 kamers bevallen zal. Daar er zeer veel sneeuw in Terra di Lavoro valt, gelooft men, dat er binnen cene maand geene ernstige operatie tegen Gaëla zal geschieden. In de volgende maand zullen van het koloniaal werf-depot te Harderwijk eenige de tachementen suppletie-troepen (alle bestaande uit Nederlaudsche militairen) naar Indië worden uitgezonden. Ëenc beslissing ten dienste der aardrijkskunde. Eens waren twee heeren Met elkaér aan 't disputeren Of men Modena of wel Modena moest zeggen Een derde besliste het door uit te leggen: «Men zegt Modena en niet Modena, »Want men zegt Jodena en niet Jodéna De crinolines worden nog steeds gedragen en steeds door boosaardige lasteraars bespot. Zoo verhaalt de Punch, dat eene dame, die de koninklijke academie van schilderijen bezigtigde, in zwijm viel bij de beschouwing van eene schilderij, waarop de te Cawnpore begane wreedheden afgebeeld waren. Door den grooten omvang van hare crinoline was het echter onmogelijk haar te naderen en men kon haar dus da noodige hulpmiddelen, als eau de Co logne, spiritus, eau des Carmes, enz. niet toedienen. De honderde omstan ders wareD in de onmogelijkheid eenigen bijstand te bewijzen, totdat eeno koene hand eindelijk besloot een gedeelte der crinolinebarricade uit te snij den en op die wijze de dame te naderen. «Eene minuut later, en de ge volgen zouden vreeselijk geweest zijn!" voegt de Punch er bij. AD7S^T31TTI31T. V Bevallen van een welgeschapen ZOON, G. BREET geliefde Echtgenoote van G. HENS. Nieuwediep 26 December 1860. Strekkende deze tot eenige en algenieene kennisgeving. V* Voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen bij hel voltrekken van ons Huwelijkbetuigen wij onzen dank. Tbs. C. ZURMUHLEN. G. T. C. ZURMUHLEN, Boelex. Namens de Directie van het WAARBORG- GENOOTSCHAP voor WEOUWEN, opgerigt door J. tf. WINKEL en H J. RIETVELD, worden de Leden welke de contributie over het loopendc kwartaal nog verschuldigd zijn, herinnerd aan art.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3