Vergadering van den Raad is ook door bommen beschadigd, vele personen zijn gekwetst; j de verpleegden zullen naar Terracina worden overgebragt. Op de reede ligt geen enkel Russisch schip. Men zegt dat het Fransche eskader spoedig zal vertrekken. Door de Bourbonsche artillerie zijn houwitsers van 80 ponden in werking gesteld. Uit St. Pelcrsburg wordt aan de B. II. o. a. het vol gende geschreven: »Men wil hier weten, dat het Russische hof de oude politiek van den geallieerde van Denemarken weder heeft aangenomen, gelijk het ook de zedelijke ondersleuning van koning Frans II nog niet schijnt te hebben opgegeven. Daardoor zal het. spoedig, zoowel wal zijne buitenlandsche po litiek als wat zijne inwendige constructie aangaat, even als Tur kije, eene anomalie in de Europesche statenfamilie zijn". Een oude man te Bercy, die wegens zijne groote spaar zaamheid bekend was, was in den uitersten angst, toen hij dezer dagen in den vroegen ochtend uit den slaap werd gewekt cn vernam, dat de kelder van zijn huis geheel onder water stond. Hij vloog naar beneden en, op hel gevaar af van te verdrinken, ging hij aan het zoeken, en haalde verscheidene oude lappen op verschillende plaatsen voor den dag. Men zag spoedig in, welk belang de oude man bij die vodden had, want hij had zijn geld daarin verborgen. Eenige lappen zijn echter verdwenen, en de oude man weeklaagt en kermt zoodanig, dat men voor krankzinnigheid vreest. Uit Venetië wordt gemeld, dat het der policie aldaar gelukt is, een der gevaarlijkste agenten der Piëmontesche rege ring in den persoon van een rijk grondeigenaar op het spoor te komen. Een zijner agenten werd voor eenige dagen op vonnis van den krijgsraad te Venetië doodgeschoten, en door diens bekentenissen moet men lot de arrestatie van den thans bedoelden agent zijn gekomen. Voor eenigen tijd ging van eene godsdienstige vereeniging in Engeland eene oproeping uit, gerigt aan de Christenen van alle landen om icderen avond van de tweede week des jaars tot gebeden aflezondercn, en zich daartoe in zamenkomslcn te ver eenigen. Die uituoodiging is door de Chrislelijken Afgescheidene gemeente alhier opgevolgd en in de afgcloopeuc week zijn ge regeld icderen avond bidstonden gehouden voor de uitbreiding van bet christendom op aarde. Deze bijeenkomsten worden vrij talrijk bezocht. BURGERLIJKE STAND Van o 12 Januarij 1861. GEHUWD: Gecne. BEVALLEN: W. Reijers geb. Sant Z A. Kouseband geb. Hin. D. S. Been geb. Paans D. A. Spil geb. Prins D. P Rademakers geb. Stellekes Z. J. C. Molier geb. Nieman Z. H. Eelman geb. Snooi D. K. Heijkoop geb. van Brederode Z. E. de Leeuw geb. Kunst D. J. Bruin geb. IJsenga D. G. J, Habedank geb. Scholten D- OVERLEDEN: J. Roosloot 4 9 J. J. Arkeroo 73 j C IL J E. Arkeroo 15 d. K Spierdijk 73 j. GEME1T3DE 3SB.I3TE1T. De regering van Frankrijk heeft met die van het Hemelsche rijk eene overeenkomst getroffen, om den Monitcur Universel met het Journal de Pelciiuj te ruilen. De groote staf van liet Fransche leger bestaat uit 12 maarschalken, 89 divisie- en 164 brigade generaals in aclive dienst, en 70 divisie- en 160 briga de-generaals in reserve. Te Amsterdam zal dezer dagen voor het geregtshof leregl staan een man, die beschuldigd is zijne echtgeuoote te hebben mishandeld, tengevolge waarvan zij is overleden. De acte van beschuldiging levert een droevig tafereel van huiselijke oneenigheid en dwingt de erkentenis af: wat is de liefde toch onbestendig van duurDe koning van Pruissen heeft deze aardsche tooneelen voor altijd vaarwel gezegd. Keizer Nap., getroffen over den dood van den pruissischen mo narch, heeft een bal leu bove uitgesteld. Op de hoogte vau Veeren is eene ijsverstopping in de rivier de Waal ontstaan en bij Brakel heeft eene doorbraak plaats gehad t 23 huizen zijn weggespoeld. De stad Brussel telt thans met inbegrip van hare environs 270,000 zielen. Te Rome worden gedurig nieuwe woelingen der revolutionairen openbaar. der gemeente HELDER, op Dingsdag den 13 Januarij 1861 's avonds 7 ure. AD7SÜ731TTI31T. WATERSNOOD. LANDGENOOTEN! Zonder algemeene, krachtige en dadelijke hulp dreigt de ontzettende ramp die een deel van ons vaderland heeft getroffenhonderden met liongers- nood. Naar menschelijke berekening staan de reeds plaats gehad heb bende dijkbreuken door andere gevolgd te worden, die 't getal der slan- offers zullen vermeerderen. Te lenigen, wat aireede geleden wordt, maar tevens Intijds hulpmiddelen zaam te brengen ter voorziening in den nood en verzachting der ellende die de naasLe toekomst baren kan, is meer dan pligt; zal voor wie God bewaarde voor zulken jammer, behoefte zijn. Een centrale commissie, tot de ontvangst en het aanwenden van 'tgeen daartoe door uwe menschenliefde zal worden afgezonderd, zal zeker spoe dig worden gevormd. Inmiddelsen zonder in hare regten te willen tre den zijn de ondergeteekenden predikanten der verschillende protestantsche gemeenten te Alkmaar, gaarne bereid om de giften uit het Noorderkwartier over te maken naar de plaatsen waar de nood dat vereischt en zal ver- eischen terwijl bijdragen voor een bepaald aangewezen gedeelte der geteis terde streken bestemd, door hen naar de door de gevers aangeduide plaatsen zullen worden opgezonden. t an de ingëkomene giften zal in deze Courant terstond worden melding gemaakt, en later, zoo spoedig mogelijk van hare verdeeling onder de noodlijdenden. Alkmaar 11 Januarij 1861. H. G. KOENTZE, A. van MAÜRIK, J. DORPER, A J. P. OORT, r. BRÜIJN, J. W. van der LEEUW, B. G. de VRIES van HEIJST,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3