la*» h. NIEÜWEDIEPER COIRAXT. ZONDAG 20 JANUARIJ. 1712 -J TT S 7 D IXT 3 3 1T. f NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regeis is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing I 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Ditgever. HELDER en NIEUWEDIEP 19 Janunrij 18G1. Naar wij vernemen zal binnen kort alhier door eenige onderofficieren en manschappen van liet garnizoen een militair assaut worden gegeven in hel lokaal Tivoli, waarvan de opbrengst zal strekken ter leniging van den nood der hulpbehoevenden door den watersnood. Door uitvoeringen van het muziekkorps van het Koninklijk Instituut voor de Marine zal dit assaut worden opgeluisterd. Wij kunnen niet anders dan deze poging, tot ver zachting van het lot der ongelukkige landgcnooten, toejuichen en bevelen die in de ondersteuning van het publiek. Wij vernemen van goederhand, dat ten behoeve der noodlijdenden door den Watersnood door het 2de balaillon van het 7de regiment Infanterie, alhier in garnizoen, is bijgedra gen de som van 83.59s. De verjaardag van H. M. de Koningin-Weduwe wordt heden alhier, door het uitsteken, der vlaggen van de openbare gebouwen, op de gebruikelijke wijze gevierd. Z. M. heeft den heer Mr. J. P. J. A. graaf van Zuylen van Nyevelt op verzoek eervol ontslagen als Minister van Buitenlandsche Zaken en tot die betrekking benoemd den heer Mr. L. N. baron van der Goes van Dirkslandlid van den hoogen raad van Adel. De Minister van Buiten). Zaken heeft bekend gemaakt, dat op verschillende tijdstippen bij zijn departement zijn ont vangen, ten behoeve der Christenen in Syric, de som van f 13,997,03 Als eene bijdrage tot de beoordeeling der tegenwoordige dikte van bet ijs kan strekkken, dat aan de nieuw te bouwen brug over de Ringvaart van het Haarlemmermeer, door den aannemer D. E. de Korff, eene heistelling op hel ijs geplaatst is, waaraan dertig man bezig zijn te werken, met een heiblok van 1000 pond, zonder dat eenig beletsel hun werk stuit. Onder de Belgische bladen, die eene oproeping gedaan en tol hel beoefenen der liefdadigheid jegeu^ de lijdenden door den watersnood in ons vaderland hebben opgewekt, behoort ook de Antwerpsche Avenir, die daaraan een lezenswaardig artikel heeft gewijd. - Men schrijft uit Workum, 12 Jan. Den 10 dezer, bij het aanbreken van den dag, verspreidde zich eene treurige mare in de stad. De WelEd. heer C. J. Mann, notaris te dezer stede, was den vorigen middag, na eene gehouden verkooping te Wons, beuoorden Makkum gelegen, met de tilbury naar iiuis gekeerd; des avonds ten half zeven ure moet ZEd. bij hel om rijden van de laatste bogt van den zeedijk alhier door de aldaar verzamelde sneeuwmassa misleid, althans in plaats den weg onder den dijk te volgen, over dedijkvaarl geraakt zijn, lol op eeuige slotaarde, die daaraan de vaart liggende was; alstocn vermoede lijk uit het rijtuig gegaan zijnde, om het paard op een beter spoor te leiden, schijnt hij naar gissing door eene struikeling van het paard, daaronder geraakt te zijn, zoodat men hem lieden dood vond liggen, gedeeltelijk onder het paard, en hij alzoo een jammerlijken dood moet gevonden hebben, geen tien minuten van zijne woning verwijderd. De overledene was een rcglscha- pen en gulhartig mcnsch, van ieder bcmiud, en wordt, builen zijne weduwe en zeven kinderen, door ieder betreurd, en bo venal door de mindere klasse, die in dezen strengen winter aan hem veel verliezen. Ook de oudste afdeeling van het Metalen Kruis in deze provincie, verliest in ZEd. haren president Tc Amcide is een ruim zeventigjarige vrouw, wier kleede ren vuur hadden gevat, in brand geraakt en, na een lijden van twee dagen, tengevolge daarvan overleden. Te Arnhem zal het lokaal 3Iusis Sacrum in gereedheid worden gebragttot het huisvesten van ongeveer 1500 nood lijdenden door den watersnood; naar men gelooft zitteler nog velen op zolders, niet geen ander voedsel dan raauwe aardappelen en raauw gezouten vlcesch, en zouder verwarbing.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1