In Engeland heeft de minister-president sir John Russcll dezer dagen genieend het gevoelen van het Engelsche gouverne ment en der natie le moeten uitspreken, ten aanhoore van de geheele wereld, omtrent de drie groole aangelegenheden van den dag. Hij sprak daartoe opzettelijk bij het leggen van een eersten steen le Soulhaniplon1 over de expeditie naar China, als verwachtende van de verkregen resultaten de schoonste ge volgen 2 over de spanning en zucht tot scheiding in Amerika, en uitte de hoop, dat de schoone Unie niet door heillooze tweedragt mogl verzwakken5 dal het Garibaldi gelukken mogt Italië tot een waardig geheel te maken. In de omstreken van Cublenz zwerven troepen wolven en wilde zwijnen, dat sedert meer dan een halve eeuw niet gebeurd is. Een meubelfabriekant in de Rue-IVeuve Pachéco te Brus sel de heer Boisseau, vond dezer dagen, bij het herstellen van een oude secretaire, welke hem wegens eenc verhuizing was opgedragen, eene portefeuille vol bankbiljetten. Onmiddelijk en zonder zelfs hel bedrag te tellen, spoedde hij er zich mede naar de daine, aan welke de secretaire toebehoorde. Deze was natuurlijk uitermate verheugd, daar zij reeds had geloofd, dat de portefeuille bij het verhuizen was verloren geraakt. Even natuurlijk was het, dat zij den eerlijken vinder naar waarde wilde bcloonen; zij zeide hem dan ook, dat zij hem geen geld kon aanbieden, even als een eeuvoudig werkman; dat zij hem evenmin een glas wijn kon presenteren, omdat zij die zelve nooit dronk; dochdat zij hem beloofde, eiken avond hem in haar ge bed te zullen gedenken. Men schrijft uit Londen het volgende: De jongst verloo- pen week was rijk aan betreurenswaardige gebeurtenissen. Naauwelijks heeft de ter dood brenging van den soldaat John son, die twee zijner makkers in het kamp van Aldersholl heeft gedood, plaats gehad, of een nieuwe misdaad van denzelfdcn aard wordt gepleegd. Zalurdag namelijk heeft te Plymoulh een soldaat van het 71ste regiment, Hackel genaamd (een Ier), zonder de minste aanleiding een sergeant vermoord. De sol daat was dronken en dit is de cenige oorzaak, die voor zijne misdaad wordt opgegeven. Woensdag werd in een klein dorp in hel graafschap Somerset een driedubbelen moord, gevolgd door diefstal gepleegd. Te Monaghan, in Ierland, werden twee broeders vermoord gevonden, terwijl den 8sten te Ballymote, in hel graafschap Sligo, een boer, zijne vrouw en zijne knecht werden vermoord. Daarenboven hebben er zeven spoorweg-on gelukken jdaats gehad, waarvan vijf met het verlies van men- schenlevens vergezeld gingen. In Brazilië overleed onlangs iemand, oud 126 jaren, en personen van 104 lot 105 jaren vindt men er veel. In Enge land stierf onlangs iemand, oud 102 en in New-Washington, een ander van 114 jaren oud. Ook begroef men in het vorige jaar eene vrouw, die 110 jaren had geleefd. In Finland is een dorp, waar de meuschcn zoo oud worden, dat zij niet meer welen wie ze zijn. BURGERLIJKE STAND Van 12 19 Januarij 1861. GEHUWD: C Bakker en M. van Sehagen, C. Reichard en B. J. Buddingh. P. van Doorn en D. Duinker. BEVALLEN: G. Buddo geb. Fijnhaar D A. J. Voet geb Lobben D. en Z B. P. Rippens geb Madiol Z. M. Bosch geb, Zutt D. G. Daarnhouwer geb. Borst D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDENK. Poth 7 j. C. Habedank 2 u. M. de Leeuw 2 d. H. J. van Veen 4 j. H. Brand 9 j. G. Kaptein 48 j. J. van Herwerden 6 j. INGEZONDEN. Texel 13 Januarij 1861. Heden had een der binnen deze gemeente wonende kasteleins, (trouwens geen Texelaar) den gelukkigen inval, de hem bezoekende schaatsenrijders het edel genot te verschaffeneene levende gansbij de pooten aan een lijn ge hangen al rijdende den kop te doen aftrekken 1 De feestviering, waarbij het arme dier ten offer moest dienen, had dan ook naar behooron plaatsen na tallooze martelingengelukte het eindelijk den hals en kop aftetrekken, en daarmede aan het vreeselijk lijden van het slagtoffer een einde te maken. Begrijpt men dan niet, dat zulk eene barbaarsche openbare vermake lijkheid!! 1 een blaam werpt op het Bestuur, zonder welks toelating zulk schandaal niet mag plaats hebben een blaam werpt op de geheele gemeente, als wier ingezetenen men de vernedering aandoet, zulke verma kelijkheden, als in den smaak vallende, aantebieden en eindelijk hoe weinig men den naam van Christen waardig is, wanneer men op denzelfden dag ja, bijna op hetzelfde oogenblik, dat Gods tempelen ontsloten zijn tot open lijke aanbidding van den liefdevollen Schepper, een zijner onschuldige schep selen, tot loutere uitspanning, onder gruwzame folteringen, openlijk wordt doodgemarteld Steller dezes althans, meende het zijn pligt te zijn, door deze openbare vermelding, de aandacht op zóódanig schandaal te vestigen; en mogt het zijn; daardoor althans hier ter plaatse, de herhaling daarvan te vóór komen. N. N. OSME1TGDE BEB.I3TEXT. Allerwegen iu ous land worden pogingen aangewend om door geldelijke bijdragen of toezending van spijs en kleeding, tot verzachting van het lot der noodlijdenden door den watersnood medetewerken. Te Londen telde men in het vorige jaar 220,000 publieke vrouwen. Men heeft uitgerekend, dat deze ongelukkige dames gemiddeld slechts den ouderdom van 24 jaren bereiken. Bij het eiland Lobos is een schip, beladen met SOO slaven, op strand geraakt. Men begint reeds te voor spellen dat het beleg van Gaëla naar dat van het oude Troye zal gelijken. Opdiej,wijze zou men nog ruim 9 maal 12 maan den geduld moeten hebben.Te Waalwijk heeft men eene kloek met 10 jonge kiekens. - De Monlenegrijnen hebben dezerdageu een uitval op Turksch grondgebied ondernomen, doch zijn met be bloede koppen weder afgetrokken. De koningin van Pruis- sen is onpasselijk. Voor de reglbank te Arnhem zal dezer dagen tereglstaan Aleide van de Kamp, beschuldigd van vroedvrouw te zijn geweest zonder acte. Garibaldi schijnt voornemens te zijn

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2