EIELDERSCI1Ë en MDWEDIEPEIl EOMIANT. ZONDAG 27 JANUARIJ. 1TIE TJ ir S IJ D 11T C- E 1T. NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVER TENT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor eike plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en slukken franco aan den Uitgever. HELDER en NIEUWEDIEP 26 Januarij 1861 Jl. Woendag avond werd door bet muziekkorps van het Koninklijk Instituut voor de Marine, onder directie van den kapelmeester L. W. Weckesser en met medewerking van eeni- ge heeren officieren der Marine, een militair concert gegeven in het lokaal Tivoli alhier. Daartoe was de ruime zaal met vlaggen en tropheën versierd. Talrijk werd dit concert bezocht, terwijl de verschillende nommers van het programma voortref felijk werden uitgevoerd. Maar komt voor die uilvoering hulde toe aan allen die daaraan hebben medegewerkt, het liefdadige doel, dat met dit concert werd beoogd, verhoogt dien lof. Im mers zal de opbrengst strekken, om bij te dragen tot verzachting van het lot der hulpbehoevenden door den watersnood. Ecre aan hen, die op zulk eene wijze, pogen te woekeren met hunne talenten, om daarmede ongelukkige natuurgenooten te onder steunen. Wij vernemen, dal de netto opbrengst van dit concert is ge weest /"230welke som bereids aan de hier gevestigde sub commissie is overgedragen. Bij de op den 25sten dezer gehouden aanbesteding van het bouwen eener nieuwe school in de Nieuwslad, waren 15 insein ijvings-billetten ingekomen, waarvan het minste was dat van den lieer J.C.Slebe, zijnde ƒ21,400. Wij vernemen, dat de heer Jorissen Theol. Cand., op a. s. Woensdag den öOsten dezer, des avonds half negen nre, in het lokaal Tivoli alhier weder eeue voorlezing houden zal voor het hier bestaand Departement der Maatschappij lot Nut van 't Algemeen. Dat deze voorlezing ook door Dames kan bijgewoond worden en dat deze lezingen zeer belangrijk zijn, behoeft, na hetgeen daarover reeds vroeger door ons is gemeld, naauwelijks meer herhaald te worden. Men schrijft uit 'sGravenliage, dd. 25 Januarij: »Dat het geëerbiedigd Hoofd van den Slaat, bij al de be wijzen van deelneming in het lot der slagtoffers van den wa tersnood, daarin niet achterblijft, maar veeleer vóórgaat, is wel reeds uit hel een en ander, dat daarvan in sommige beriglen voorkomt, eenigzins bekend, maar ook niet meer dan eenigziris. Althans indien mijne informatiën juist zijn en ik heb alle reden ze daarvoor Ie houden, dau zou Z. M. aan HDs. hofcommissie, ter dispositie voor bovengemeld einde, dc aan zienlijke som van vijf- en veertig duizend gulden gesteld hebben". Jl. Donderdag morgen is tusschen Wijk aan Zee en Egmond gestrand het Frausclie goelelschip Reine, kapt. Ie Breton, geladen met tarwe en boekweit, komende vau Nanlex en heslemd voor Amsterdam. De equipagie is gered. Men schrijft uit Appeldoorn, 19 Jan. De laatste der drie door den heer Jorissen aangekondigde lezingen op histo risch terrein had gisteren plaats, en werd met even veel ge- noegeu door een talrijk daarvoor opgekomen publick aangehoord: het zoude te bejammeren zijn voor het algemeen, wanneer dc heer Jorissen niet besloot, die lezingen in druk te doen uitge ven, en daardoor dat gedeelte onzer geschiedenis: »Ons vader land ouder het Fransch bestuur" in alle zijne bijzonderheden hekend te maken, of aan velen in herinnering te brengen. Zijne Exc. de Minister van Oorlog heeft goedgevonden te bepalen, dat, voor zoo veel daartoe slof voorhanden is, reeds in de maand Mei aanstaande een examen zal worden gehouden voor onder-officieren der infanterie, uaar den uitslag waarvan zal worden beoordeeld, wie hunner al dadelijk als 2de luitenant hij dc infanterie in de overzeesche dienst in aanmerking zal komen, en dit om in het groot incompleet, aan officieren hij hel leger in Indië, hetwelk in den loop van dit jaar ontslaan, te voorzien.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1