CrEMElTGDE BERI3TE1T. lu verband met deze bepaling, heeft Zijne Exc. voornoemd bevolen, om de onder-officieren, die vier jaar dienen, waarvan twee in den rang van onder-officier, af te vragen, of zij genegen zijn voor Oost of West als 2de luitenant op te treden, en daarna diegenen het eerst in aanmerking Ie brengen, die vooral door praktische kennis en bruikbaarheid uitmunten, zich in bescha ving onderscheiden en de voor den officier onmisbare welen - schappelijke kundigheden hebben eigen gemaakt. Van dag tot dag krijgen de zaken van Europa een meer verwikkeld aanzien. De Fransche vloot is op ééne korvet na van voor Gaëla vertrokken en door de Italiaansche vervangen. Koning Franciscus, meent men, zal nu weldra tot eene eervolle overgaaf komen en naar Spanje vertrekken. Ook verwacht men, dat keizer Napoleon en ook koningin Victoria zich eerlang openlijk zullen uitspreken ten gunste der Italiaansche eenheid. Garibaldi inliisschen moet zich verklaard hebben, dat deze al thans niet denkbaar was, zoolang Rome door Fransche troepen werd bezet gehouden en Venetië Oostenrijksch was. In Engeland, vooral teLonden, hebben verregaande onge regeldheden plaats gehad van den kant der gebreklijdcnde klasse; onderscheidene bakkerijen en winkels zijn geplunderd. Zulke handelingen door enkelen aangezet zijn in Engeland meermalen demonstraties, doch schijnen thans werkelijk alleen aan nijpend, gebrek te moeten worden toegeschreven; hel is dan ook lang niet altijd zuivere menschlievcndbeidwaarom men in Engeland zoo philanlropisch is. Met dat al is er in Engeland niemand, die van vermindering van lasten spreekt, althans niet voor zoover de begrooling van oorlog die noodig maken; de natie vertrouwt de toekomst nog geenszins, noch met betrekking tol Europa, noch tot Amerika. Meer en meer schijnt de burgeroor log onvermijdelijk te worden in de laatstgenoemde stalen, en is men werkelijk reeds tot dadelijkheden overgegaan. Naar aanleiding van een reglsgeding, dat te Londen we gens bigami wordt gevoerd, brengt een dagblad op schertsende wijze in herinnering, dat, volgens de oude Hongaarsche wetten, een man, die overtuigd werd twee vrouwen te hebben, eenvou dig werd veroordeeld en dit werd als de zwaarste straf be schouwd om met beiden onder hetzelfde dak Ie leven, ten gevolge waarvan hel misdrijf van bigami dan ook slechts uiterst zeldzaam voorkwam. - De keizerin van Frankrijk is sedert haar bezoek te Windsor, waar zij zeer koel ontvangen is, in onmin met koningin Victoria. De buitenlaudschc gezanten te Londen hebben in der tijd aan hunne hoven zeer curieuse bijzonderheden omtrent de bij dat bezoek gebleken ontevredenheid der keizerin mede gedeeld, Ook de keizer is nog altoos over die ontvangst zeer misnoegd. Men schrijft uit Parijs 21 Jan. Als karakleresliekc bij zonderheid kan worden gemeld, dat de verdediging en de aan val van Gaëla geschiedt met ammunitie, die door de Fransche arsenalen aan Piëmont en den koning van Napels is geleverd. Men zegt, dat Garibaldi een brief heeft geschreven, waarin hij zegt, dat hij dan eerst de opgenomen verpligling om geheel Italië te bevrijden wil opgeven, wanneer het Sardi- nische parlement hem daarvan ontbindt. Op bevel des konings van Pruissen, worden zoogenaamde slcrfdaalders geslagen. Zij verloonen het beeld van den afge storven koning, volgens de van diens wezenstrekken genomen gipsvorm vervaardigd, en het jaartal 1861. Er zullen slechts 10ÜÜ stukken daarvan geslagen worden. Volgens beriglen uil Napels van 19 dezer, zijn een aan tal ontslagen Bourbonsche officieren gearresteerd, terwijl aan anderen, die te Napels wilden aan wal komen, het verblijf al daar is ontzegd. De gevangen officieren zijn naar Genua ge zonden, waar de gearresteerde Bourbonsche hoofd-officicren ge ïnterneerd zijn. De Opinione bevat een artikel, onder het opschrift: «Frankrijk en Italië", waarin wordt betoogd, dal, bij de za- menstelling van een vereenigden staal Italië, al de te maken schikkingen voor Frankrijk gunstig zijn, met welken slaat Italië, door de natuurlijke grenzen verbonden is. Aan het slot van het opstel wordt de hoop geuit, dat de Fransche wetgevende kamers mogten verklaren, dat zij de politiek van 's keizers re gering goedkeuren. Daardoor zal de bevrijding van Rome eene gemakkelijker laak worden; daardoor zullen de vrede van Italië en de rust van Europa heter verzekerd worden. Men schrijft uit Kopenhagen. De minister van Marine heeft bevel gegeven tot de uitrusting van een sioom-llolillc van 22 schepen, met inbegrip van 4 kauonneerbooten en 12 bom bardeergaljoten. Tegen den lsteü Maart zijn 890 matrozen opgeroepen. Te Odenscc heeft eene groote volksvergadering plaats gehad, en werd een adres aangenomen, waarin wordt aangedrongen op eene volkomene uitsluiting van Holstcin en Lauenburg uit den gezamculijken staat. Er heeft zich een comité gevormd tot aanschaffing van kanonneerbooten. BURGERLIJKS STAND Van 19 26 Januarij 1861. GEHUWD: P. Bruin en D, Numeijer. Echtscheidingen: 1. BEVALLEN: W. Kramer geb. Scheerman Z. A. Rusle- meijer geb. Bakker Z. K. Tromp geb. van der Laan Z. G. Hoornsman geb. Iloogvorst Z. E. Lislelle geb. Duijvetter D. E. Steeman geb. Warnicka Z. D. Nung geb. Wes- terhoul I). C. Hoogerwcrf D. J. Kruger geb. Breet D. W. J. Spigt geb. Winter Z. Levenloos aangegeven 2. OVERLEDEN: A. Twist 55 j. A. Schermer 50 j. G. van de Wolt 9 j. A. Htiijbens 11 w. C. Hilversum 72 j. A. Slot 50 j. J. Kuiper 25 j. H. Peening42 j. De Deensche marine wordt legen bet voorjaar op voet van

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2