Vergadering van den Raad Y Voor de vele bewijzen van deelneming, ons beloond tijdens de ziekte en bij het overlijden van ons ge liefd Dochtertje JOHANNA, betuigen wij, ook na mens ouze betrekkingenonzen opreglen dank. Rij J. W YAIY DEIl HAAK men fopt u iederen dag en ik heb medelijden inet u gekre gen. Ik ken den jongen, die n zoo heel neemt, hij komt daar weder aan; pas nu op". Toen de ondeugende jongen zich had verwijderd, kwam een heer voorbij en wierp een slnk geld in het bakje van den blinde, die, in de mcening zijnde dat het de jongen was, deze weldaad beloonde met dien heer duchtig met zijn slok af te rossen, terwijl de jongen op eenige passen afstands duchtig stond te lagchen. Berigten uit Rome melden, dat de policie aldaar gestrenge maatregelen neemt legen personen, die verdacht zijn in brieven datgene mede te deelcn, wal in Rome algemeen bekend is, doch het overige gedeelte van Europa niet schijnt te mogen weten. Eene Pruissischc dame heeft op bevel der policie Rome moeten verlaten, omdat zij in een brief aan eene vriendin had geschreven over de ellende, die in Rome heerscht; de policie opent bijna alle brieven eer deze worden verzonden. BUB.GE3aL.IJKE STAND Van 26 Jauuarij 2 Februarij 1801. GEHUWD: Geeue. BEVALLENS. S. Weers geb. de Jongh D. - J. P. Ha- bels geb- Thurkow Z. M. Luijtze geb. van der Hulst Z. A. Kerseboom geb. Pronk D. C. van Rijn geb Dependener Z. J. Hulstkamp geb. Prins D. D. Meereus geb. Lon- don D. - J. Mulder geb. Kuiper Z. T. Burger geb. Gooris Z. L. Westerbeek geb. Zeidensteker Z. J. B. Nierop geb. Bakker D. OVERLEDEN: J. de Keizer 63 j. A. F. Boomsma 45j. M. S. van Doorn 5 in. J. C. Frecke 23 j. S. van Waard 62 j. E. van Dalen 43 j. INGEZONDEN. Antwoord aan den lieer A. 19. VOtUT te Texel- Te verdedigen wat niet wordt aangevallen, is eene even nuttelooze als ondankbare taak, en onwillekeurig denkt men aan dien Spaanschen dwaas, die tegen windmolens vocht. De heer A. D. Voigt toont in het stukje, dat hij in dit blad van 20 Januarij 11. heeft doen plaatsen, volstrekt niet te kennen, de kracht der Hollandsche uitdrukking veen blaam op iemand wer penen die steller dezes zich heeft veroorloofd bij de veroordeeling van de handelingen des bewusten kasteleins. Men werpt immers geen blaam op een schuldige, maar wel op een dien men niet schuldig acht Had de heer A. D. Voigt deze eigenlijke beteekenis dier uitdrukking in zijne moe dertaal gekend, hij zoude zich onthouden hebben van eene zoo scheve beoordeeüng eeuer mededeeling, waarbij geen oogenblik gedacht is, om of het Bestuur o[ bet groote publiek, die N.N. gaarne gelooft dat do bewuste handelingen afkeuren, te miskennen; en vooral zou de heer A. D. Voigt zich niet hebben laten verleiden tot het maken eeuer gevolgtrekking even hatelijk als ongepastvan welke N. N. welligt niets beters zou kunnen zeggen, dan »zoo de waard is vertrouwt hij zijne gasten'." doch welke sier lijke ontboezeming den heer A. D. Voigt welligt is ontsnapt, in de hoop daardoor een prijsje te verdienen van het gemeentebestuur, bij hetwelk N.N. meent, dat hij do bediening van Secretaris waarneemt en in dit geval zij hora dat geluk van harte gegund N.N. 3EHC31T3DE 3EEI3TEU. Admiraal le Barbiér de Tiuan heeft zich beijverd zijnen keizer een getrouw verhaal van zijn verblijf voor het sterke Gacta le geven. Te Ilalifax zijn 56 fraaije gebouwen door de vlammen vernield. Op '1 Januarij van dil jaar was het aantal tbeol. candidalen bij de Hervormde Kerk 155. Volgens de laatste berigten uil Syrië, schijnt aldaar lussrhen de Drusen en Christenen nog gecne zoete eenstemmigheid te beerscben.—Z. M. beeft hel droevig looneel van den waterramp in Noord-Brabant en Gelderland in oogenschouw genomen en de verpleegden in de openbare gebouwen te 's Hertogcnbosch bezocht. De leden der belgischc kanier van vertegenwoordigers hebben, lol leniging der rampen van den watersnood hier le lande, 2900 fis. bijeeu- gebragt. Men verneemt, dat hun voorbeeld ook door de leden van den senaat zal worden opgevolgd, als deze ter hervatting zijner werkzaamheden vergadert. Bij den ingang van den Theems le Slicerness is men begonnen met den aanleg van eene nieuwe ballerij, welke met Armslrongs kanonnen van zwaar kaliber zal gewapend worden. der gemeente HELDER, op Dingsdag den 5 Febrnarij 1861, 's avonds 7 ure. ADTSETS1T7IS1T. Y Getrouwd J. I). BRUIN met G. J. KRAMER. Hoorn op Texel 24 Januarij 1861. Y Heden overleed, na een langdurig lijden, mijne geliefde Echtgenoot EL1SABETH van DALEN, diep betreurd door mij en mijne 4 nagebleven kindereu. Nieuwediep 51 Januarij 1861. S. SCI1RAA. Helder 2 Februarij 1861. J. van HERWERDEN, L. van HERWERDEN - de RINGH. Boekhandelaar alhier, bestaat gelegenheid ter deelneming in de groote Loterij van KUNSTVOORWERPEN, te houden te s' Gravenhageten voordeele der hulpbehoevenden door den Watersnood.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3