Omtrent de doorbraak wordt noghet volgende medegedeeld: Het geweld van den stroom bij de doorbraak van Leeuwen was zoo geweldig, dat eenc rij buizen, 100 el daarvan verwij derd, geheel werd weggespoeld. Men kan zich een denkbeeld vormen van die ontzettende kracht, wanneer men verneemt, dat het water met een verval van 5 Ned. el dooi de breuk van den dijk in den polder stortte. Alom in 't buitenland vindt de watersnood in Nederland deelneming; in Frankfort en Brussel zullen daartoe groole concerten gegeven worden, en in Petersburg heeft de begaafde Ilaliaansche tragédienne Mw. Ristori, haar verblijf hier indach tig, cene gift van 100 gulden aan den Nederlandscben gezant doen toekomen voor de noodlijdenden. Voor cenige dagen is Ie Weenen eene brochure versche nen, getiteld: »Nog een woord over de Oostenrijksche marine, door een Oostenrijksch zeeman". Als schrijver daarvan noemt men den aartshertog Ferdinand Max, van wien, naar men weel, onlangs een vlugschrift op hetzelfde onderwerp is uitgegeven. Het tegenwoordig werkje bevat een betoog, dal Oostenrijks bloei van het bezitten eener sterke handels- en oorlogsvloot af hangt, en geeft eenige (hier en daar vrij oppervlakkig beredeneerde) middelen aan, waardoor Oostenrijk binnen weinige jaren een DOOOlal goed bemande vaartuigen zou kunnen bezitten, en zijn zeehandel jaarlijks 400 inillioen gulden zou in circulatie brengen. De Pays meldt hel volgende: De Börsenzeitung van Ber lijn volhardt in de bewering, dat de Engelsche regering toebe reidselen maakt, om, met hel oog op de mogelijkheid van een Deensch Duitschcn oorlog, troepen naar Helgoland te zenden, en dat die troepen zullen gekanlonnecrd worden op dezelfde plaats, waar, cenige jaren geleden, de caserne stond van het vreemden-legioen. Wij hebben dit beiigt, dat door verscheidene Duitsche bladen is opgenomen, reeds tegengesproken, en meeuen het bestaan van zoodanige plannen der Engelsche regering ten hoogste te moeten betwijfelen. Het is veel waarschijnlijker, dal Engeland in de Decnsch Duitsche quacstie, even als Frankrijk, het beginsel van nou interventie ten strengste zal volhouden, en dal deze beide natiën zich zullen vereenigen, om, door wijze raadgevingen, de politiek des vredes te doen zegevieren. Gaëta blijft voortdurend weerstand bieden, en de stand vastigheid van de raadslieden des Konings, zoo men dit stand vastigheid mag noemen, ware eene betere en meer hoopvolle zaak waardig. De troepen binnen de stad, wil men, zouden gaarne er uit dansen, maar kunnen niet; iulusscheu zijn vrou wen en geestelijken reeds slagloffcrs geworden van de eervolle verdediging; het ware te wenschen, dat het koninklijke paar de gouden lauwerkrans nu maar in ontvangst ging nemen. G-ZMEITCjDS 3SB.I3T31T. Eenige Fransche jongelingen zijn in 't zuiden van Italië aan gekomen, om aan de aldaar heerschcnde beweging deel te ne men. Garibaldi is, gedurende eenige uren, bij koning Victor Emmanuel geweest, otn de aanhangige vraagstukken van deu dag te bespreken. De zittingen der groote staalsligchamen van Frankrijk zijn door keizer Nap. op plcglige wijze geo pend. De ex-koning van Napels heeft hel sterke Gaëta tot dus verre verdedigd op eene wijze eene betere zaak waardig. Zijne moedige wederhelft is daarbij zelfs ligt gekwetst. - De bedienden van 's Rijks hospitaal te Utrecht hebben eenige verhooging van traclcment verkregen. De graaf de Montc- molin, hij zijn leven pretendent op den troou van Spanje, heeft een linker hands-zoontje nagelaten, die nu de rcglen van zijn natuurlijken papa wil laten gelden. De Monlcnegrijiien hebben weder verder gesprongen dan hun slok lang was. Zij hebben een uitval op Turksch grondgebied ondernomen, on derscheidene dorpen verbrand en het achtste gebod brutaal overtreden. Te Londen is eenc 61 jarige novellen-schrijfster overleden, die de lezende wereld 200 boekdeelen geschonken heeft. BURGERLIJKE STAND Van 2 9 Februarij 1861. GEHUWD: C. A. Turré en M. C. T. Janssen. J. P. Lijdsman en A. M. G. Meijer. BEVALLEN: J. Zwart geb de Groot Z. M. Steinweg geb. Linsen Z. N. Jacobs D. M. J. Heemskerk geb. Winter D. M- Trap geb. Duiuker D. J. M. van Rooi- jcu Z. M. II. Bergmann geb. Drijvers Z. R. L. Prins geb. Emrik Z D. Michaëlis geb. Boendermaker D. E. M. de Carpenlicr geb. van de Lande D. Levenloos aangegeven: 1. OVERLEDEN: C. J. Fooij 3 m.C. A. Winter 4 m. A. C. van der Wooniug 5 m. P. van der Schans 76 j. C. J. Watses 7 vv. A. van der Rol 54 j. K. Zander 16 m. ADV3HT3 1TÏI3 1T. Getrouwd C. A. TORRÉ en M. C. F. JANSSEN. Nieuwediep 6 Februarij 1861. Eenige kennisgeving. Bevallen van eene DOCHTER E. M. de CARPEN- TIER—van de LANDE. Helder 6 Februarij 1861. Eenige kennisgeving. een WINKELHUIS aan den Zeedijk, benevens WONINGEN in het Hofje, te bevragen bij den eigenaar M. E. TAT.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3