COLLECTE-WATERSNOOD. la*» h. iMEBWEDIEPER COURANT. DONDERDAG 21 FEBRUARI J. ITIB TT 17 S *g IJ D 11T 3- B 1T. n o NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal /I 30 Franco per post 1 50 Enkele nommersu 0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0 60. Voor iederen regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. liet Gemeentebestuur van den Helder. Maakt onder hartelijke dankzegging voor de nieuwe en ruime bijdragen bekenddat de algemeene collecte ten behoeve van de noodlijdenden door den Watersnood op gisteren alhier gehoudenheeft opgebragt de belangrijke som van f1446,53. Helder den 20 Februarij 1861. Het Gemeentebestuur voornoemd. STAKMAN BOSSEVoorzitter. L. VERHEY, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP 20 Februarij 1801. De 44ste verjaardag des Koniitgs werd gisteren alhier door liet uitsteken van vlaggen der openbare en van vele particuliere gebouwen gevierd. Op verlangen van Z. M. had den er gecne militaire feesten plaats. Schooner echter was het feest door Z. M. bereiddoor de gelegenheid om ten be hoeve van de noodlijdenden door den watersnood in de alge meene collecte bij te dragen. Die collecte heeft door de leden van den raad aan de huizen der ingezetenen plaats gehad. De openbare vergadering, op den 14den dezer door de zangvereeniging Nut en Genoegen alhier gehoudenheeft ten behoeve van de noodlijdenden door den watersnood opgebragt f202,45. Wij vernemen, dat het beroep naar de Christelijke afge scheidene gemeente te Buren door den predikant D. J. van der Werp alhier, thans is aangenomen. Bij JGninklijk besluit van 19 Febr. 1861, No. 5, is de heer Mr. J. S. Lolsij, Minister van Marine, benoemd tot ridder grootkruis der orde van den Nedcrlaudschcn Leeuw. Bij besluit van den l'Jden dezer, No. 1, heeft Zijne .Ma jesteit goedgevonden te benoemen tol ridders der orde van den Nederl. Leeuw, den referendaris bij het Departement van Ma rine J. Z. Barnet- den kapt. ter zee S. Fa her Bugsden kapt.-luit. ter zee P. A. van Rees; de luit. ter zee lslc kl. PToutenhoofd en K. F. Andrauen den luit. Ier zee 2de kl. J. B. A. de Jong. Z. M. heeft bepaald, dat het aantal miliciens voor het gewone contingent van de ligting voor 1861 zal bedragen 9624 man, die met 1 Mei a. s. bij de onderscheidene legercorpsen iu dienst gesteld zullen worden. Te Znidhorn is eene vergiftiging met rottenkruid ont dekt. De 4 personen, die het vergiftigde voedsel gebruikten, zijn door spoedig aangebragle hulp gered. Het geregtelijk on derzoek heeft nog tot geeuc zekere ontdekkingen geleid. De Arnh. Cour. doet ons kennis maken tnelecnen mo dernen Jocrisse van den eersten rang. Zij deelt ons namelijk de volgende historische bijzonderheden uit de geschiedenis van den watersnood mede: De burgemeester eener plattelands-gemeente in Zuid-Holland hield, om iu de eerste behoeften der slagloffers van den waters nood te voorzien, eene collecte in zijne gemeente. Die collecte bragl f 70 op. Hiervan kennisgevende aan den Commissaris des Konings in zijne provincie voegde hij er bij, dal hij, ten eiude tevens die collecte dienstbaar te maken aan een goed en nuttig doel, de opbrengst besteed had lol hel aankoopen van zooveel exemplaren van een werkje ten behoeve van den waters nood uitgegeven, als voor die som verkrijgbaar waren. Wij wenschen die gemeente inderdaad geluk mei zulk een scherpzinnige!! burgemeester. Iu het laatst der voorgaande week bragt de telegraaph het berigt over, dat hel sterke Gaëla voor de aanhoudende belegering der Sardiniërs was bezweken. Latere beiigicn

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1