HELDERSCHE en MWEDIEPER COERANT. g 17. DONDERDAG 28 FEBRÜARIJ. NIEUWST XJ D I N 3 E N. NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1 30 Franco per post«1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post- directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Ditgever. HELDER en NIEUWEDIEP 27 Februarij I8GI. Jl. Zondag zijn hier aangekomen de drie maleijcrsdie dezer dagen van Z. M. den Koning kwijtschelding van straf tijd hebben bekomenzij zijn voorloopig op het wachtschip geplaatst, om met een koopvaardijschip naar hun vaderland te worden overgevoerd. Z. M. heeft eervol ontslag verleend, ouder toekenning van pensioen, aan den magazijnmeester der Marine alhier, H. J. van Es, en in diens plaats benoemd den boekhouder bij de directie dor Marine te Helievoetsluis, J. J. A. Bedloo de Bronovo; en aangesteld tot klerk bij de directie der Marine alhier, L. J. G. Dey. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan den heer baron van Hall als minister van finanliën en de tijdelijke waarne- ni'ug dier betrekking opgedragen aan den heer Lotsijminister van marine. G. Berger ontslagen gemeente-veldwachter in de Zijpe, wordt beklaagd, als zoude hij zich hebben schuldig gemaakt aan verduistering van aan hem toevertrouwde gelden, ter zake waar van tegen hem door de regtbank te Alkmaar een hevel van gevangenneming is verleend. Daar hij voortvluglig is, verzoekt de officier van justitie te Alkmaar opsporing, aanhouding en opzending. Men meldt dat op het diner ten Hove op 's Konings ver jaardag, de eerste toast werd ingesteld door Zijne Majesteit: »op het geluk en den voorspoed der Nederlandsche Natie". In trelfende bewoordingen, waarvan de indruk nog werd ver hoogd door het gevoelwaarmede zij werden uilgesproken, bragt de Koning dezen feestdronk aan het Volk, welks deug den Hij schetste en waarvan die der liefdadigheid en gehecht heid aan zijne Vorsten zoo schillerend uitblonken. Met geest drift werd deze dronk, den Koning der Nederlanden waardig, bcgroel. De kooplieden en winkeliers te 's Gravenhage hebben dezen winter veel geleden vooral door den watersnood, daar dientengevolge noch aan het hof noch bij aanzienlijken bals en feesten zijn gehouden. Ook deze slaat van zaken is aan het zorgzame oog des Konings niet ontsnapt, en Z. M. heeft be sloten ook daarin verbetering aan te brengen door nog ecne reeks van hof-hals te geven. Dit nieuwe blijk van deelueming in den voorspoed van allen, dat gewis beantwoord zal worden door feesten van de zijde der aristocratie zaldoor de inge zetenen der residentie op hoogen prijs worden gesteld. Dezer dagen werd door zekeren A. Rozenboom, verblijf houdende te Zutphen, oud 22 jaren, uit Rotterdam aan het adres zijner vrouw te Zutphen, verzonden een pakje, toevallig in hel bezit der justitie geraakt en bij opening gebleken te bevatten, een gouden vrouwen halsketen, vervaardigd van een voudige geelgouden schakelljes, gesloten wordende met een dito tonnetje (geëmailleerd), terwijl onderaan, om op de horst te kunneu afhangen, is bevestigd een met canlille opgewerkt kruis; een afgerond vierkant gouden slot of schuif, waaraan een lint of koralen om den hals schijnen bevestigd te zijn geweest. Deze voorwerpen zijn zeer waarschijnlijk, bij gelegenheid van de eene of andere jaar- of weekmarkt, aan eene boerin ont rold, daar de afzender een erkende zakkcrolder is en daaren boven een begeleidende brief de herkomst der sieraden niet onduidelijk aanwijst. Volgens nader berigt zou de bewuste halsketen door genoemden Rozeboom vermoedelijk ontrold zijn aan eene in het zwart gekleede boerinreizende per spoor trein tusschen Rotterdam en Schiedam, in gezelschap van een hoer met blond haar. Uit Maas en Waal schrijft men. Nu het vloedwater voor een groot gedeelte onze landerijen heeft verlaten w*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1