JIS 18. IIELDEBSGllE en NIEEWEDIEPEll COIÜANT. 3 MAAKT. JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal fl 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post» directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZONDAG ITIBUTTSTIJDIir^EM. HELDER en NIEUWEDIEP 2 Maart 18G1. Gisteren avond, omstreeks half negen, liet zich bier weder het klokgeklep booren, tot leeken dat er in de gemeente een brand was uitgebarsten. Het bleek echter, dat in een schoor steen van de kazerne in bet fort Erfprins brand was ontstaan, die ecblcr geene verdere gevolgen bad. Onze brandweer keerde dus spoedig tot hunne haardsteden weder. De 64ste verjaardag van Z. K. H. prius Frederik der Nederlanden, oom desKonings, werd eergisteren alhier op de ge bruikelijke \«jze gevierd. De dagbladen spreken vóór en tegen, dat de leden van het Ministerie bun ontslag aan Z. M. den Koning hebben aan geboden. De waarheid is, dat zij hunne portefeuille ter be schikking van den Koning hebben gesteld, aan Z. M. de beslis sing om hun aanblijven of hunne aftreding overlalcudc. Dit komt geheel overeen niet de houding, door den Minister van Biuneulandsche Zaken in de Tweede Kamer aangenomen. Voor zoover men weel, is er heden niets beslist, hoezeer in de residentie de geruchten blijven aanhouden, dat volgens den een, de lieer van Reenen, volgens den ander dc heer Thorbecke, bij den Koning omboden zou zijn, om een nieuw kabinet te vormen. De raad der gemeente Haarlem heeft zich, bij een gemo tiveerd adres, dd. 15 Febr., gewend lot Z. M. den Koning, met eerbiedig verzoek, de rigling van den Noord-Hollaudscheu spoorweg zóó te bepalen, dat cene verbinding tot stand kome tusschen den Nicuwediepschen en den Hollaudschen spoorweg, mitsgaders dat dit verbindingspunt te Haarlem genomen worde en vergezeld moge gaan van eenc aansluiting van den Holland- schen aan den Rijnspoorweg bij Amsterdam. Nog heeft de raad een adres gerigt aan de Tweede Kamer der Sta ten Generaal, waarin hij met den meesten ernst meent te moeten aandringen op het niet aannemen van het wetsontwerp tot het graven van een kanaal door Holland op zijn smalst, en, mogt daartoe ook al besloten worden, dan in overweging te geven, om dit dadelijk te doen gepaard gaan met het maken van een dwarskanaal van genoegzame afmeting, waardoor de uitwatering van Spaarndam direct in zee kan gebragt worden. Naar men verneemt, heeft zich te Beetgum voor de ge meente Menaldumadeel een dames-comité gevormd, om, in ver- ceniging met het dames-comité te Deventer, een blijvend ge- denkteeken aan Z. M. den Koning aan te bieden, waarin Hij en het nageslacht de herinnering mogen zien, aan zoo veel liefde en trouw in den hangen nood, door den edelen vorst aan zijn volk betoond. Wij wenschendat dit navolging vinde. Uit Harlingen schrijft men van den 28 Febr. Gisteren vertrok naar de Groeulandsche visscherij het schip Dirkje Adema, kapt Wildlbemand met 55 koppen. Als altijd werd deze bo den uitgeleide gedaan door zeer vele belangstellenden, en verzel- den luide wenschen en beden de vertrekkenden. Naar men uit goede bron verneemt, zal er eerlang door den Minister van Koloniën eene verandering gebragt worden in de bepalingen, betreffende het radicaal voor ambtenaren in Neerl.-Indië. Volgens ontvangen berigten, heeft koning Frans II voor- loopig afgezien van zijn voornemen, om zich naar Beijeren te hegeven, en zal hij zijn verblijf te Rome verlengen, met het doel, om bij de gebeurtenissen, welke nog in Zuid-Ilalië wor den verwacht, in de nabijheid te blijven. Hij heeft eenige ge- zanteu ontvangen, en moet zich minder vriendelijk hebben ge toond jegens degenen, die niet te Gaëta bij hem zijn gebleven. Zij, die hem aldaar niet hebben verlaten, zullen uog eeuigen tijd te Rome bij hem geaccrediteerd blijven. "N Garibaldi blijft vooreerst te Caprera, gelijk berigter. 'N

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1