GEMEÏTODE BEHIÖTS1T. luiden. De held van Italië verlaat zijn rotsig eiland niet, waar hij zieh vermaakt met zijn tuin te bebouwen, olijfboomen te planten en drie kamers bij zijn huis te voegen, om de vrienden, die hem van lijd tot tijd komen bezoeken, te kunnen logeren. Zijne reis naar Engeland schijnt uitgesteld. Generaal Turr be geeft zich binnen weinige dagen naar Parijs en Londen, hetgeen overtuigend bewijst, dat Garibaldi vooreerst nog niet aan eene ex peditie denkt, omdat Turr hem bepaald zal vergezellen, zoodra het oogenblik tot een nieuwen veldtogt zal zijn gekomen. Het Journal de Saóne et-Loire meldt, dat de beruchte Jud in hel bosch van Gergy is gezien. Aan eenige houthak kers heeft hij inlichtingen gevraagd aangaande de wegen, die het bosch doorkruisen. Toeu men hem den weg, die naar Chalons geleidt, aanwees, zeide hij: »Ncen, Clialous, daar dank ik voor!" Hij heeft hun verhaald, dat hij gedurende twee maan den meer dan 200 mijlen had afgelegd eu dit nog tien jaar dacht vol te houden. Uc houthakkers hebben, toen zij het ge- photographeerde portret van Jud zagen, bepaaldelijk verklaard, dat dit volmaakt overeenkwam met den persoon in hel bosch. Er wordt ijverig onderzoek gedaan. In Engeland is de aandacht, behalve op de aangelegen heid der verkiezingen, die een aantal leden in 't parlement voorlaan met gesloten briefjes willen doen plaats hebben, bij zonder gevestigd op de gevolgen van de gebeurtelijke vijande lijkheden in Amerika; reeds heeft zich eene maatschappij ge vormd, om alle mogelijke kaloenvoorraad op te koopen, opdat niet de fabrieken komen stil te staan eu het aantal werkeloozc handwerkslieden, dat hier en daar wegens ontevredenheid met het werkloon reeds vrij groot en woelig is, nog te zien ver meerderen en de nijverheid een grooten knak te zien krijgen. Inlusschen, hoewel de scheiding tusschen de Noordelijke en de Zuidelijke Staten een feit is geworden, eu deze laatste reeds hunnen President in den Heer Davis hebben gekozen, schijnt er voor vijandelijkheden op groote schaal geen dadelijke vrees te bestaan; tusschen handeldrijvende partijen is oorlog bijna een ondenkbare toestand. Er zijn slechts weinige lauden, waar de emancipatie der vrouw zoo zeer in het praktische leven is doorgedrongen als in Zweden. Zoo werd voor eenigen tijd te Gefle eene dame tot organist in de stadskerk benoemd, en thans verneemt men uit Umea, dat de dames zijn opgeroepen, om aan de nachtelijke, zoogenaamde [veiligheids-patrouilles deel te nemen. In het dag blad van genoemde plaats werd eene levendige polemiek over deze "veiligheids-patrouilles" gevoerd, vermits deze door som migen eene nultelooze inrigting wordt genoemd, die, met het oog op de gezondheid, de nachtrust en het gemak, eerder den Daam van onveiligheids-patrouille verdient. Te Napels zijn ongeregeldheden voorgevallen, betrekkelijk de opheffing der kloosters. De muitelingen hebben verschei dene dier gebouwen overrompeld. De nationale garde is tus schen beide gekomen en bezet die kloosters. Zes honderd opstandelingen in de Abruzzen, door 5000 Sardiniërs omsingeld, hebben de wapens nedergelegd op pauselijk grondgebied- De ïlaliaansche en Fransche aanvoerders hebben brieven geschreven, waarin zij verklaren, dat hunne onderhoorigen geen roovers, maar militairen zijn, die er naar verlangen zich spoedig weder tegenover den vijand te bevinden. Frankrijk, of, wat in zeker opzigt hetzelfde is, Parijs heeft weder een van die gebeurtenissen beleefd, die, als een hoofdstuk uit een roman van Dumas, den legenwoordigen maatschappelijken locstand van dat rijk karakteriseren; het springen van het bankiershuis Mirès en de inhechtenisneming van dien heer heeft als een eleklrischen schok al het andere voor een oogenblik doen vergeten. Den 2den April aanstaande zal de Keizer van Oosten rijk pleglig te Ofen als Koning van Hongarije gekroond wor den; inlusschen schijnt men, voor en aleer de afscheiding van Oostenrijk voor goed haar beslag zal gekregen hebben, zeer onwillig te blijven onder anderen in 't betalen der belasting, en dit is zeker, zoo 't eenparig wordt aangewend, een sterk dwangmiddel tegenover den Keizer; hierin zal Rusland niet ligt te hulp suellen, waar de Keizer van het afschaffen der lijfeigenschapen het invoeren van onderscheidene hervormingen, daaruit voorlvloeijende of daarmede in verband staande, het voorbeeld geeft. BURGERLIJKE STAND Van 25 Februarij 2 Maart 1861. GEHUWD: J, Vogelzang en M. G. Flerie. J. P. Castelijn en J. Grueschki. J. Kuiper en M. Rieuwers. BEVALLEN: E. Spegt geb. Bruin D. E. Boonacker geb Roodt Z. H. de Vries geb. Beneker Z. SI. Hoogerduin geb.*Kraft D. E. de Wit geb. Volten D. G, Vlam geb. Kunst D. G, Hillenius geb. Jonker Z. G. Duinker geb. Duinker D. R. Gerritsen geb. de Wijn D. Levenloos aangegeven I. OVERLEDEN A. Boom 5 j. T. Ambuul 40 j. P. Stins 16 j J. C. Deunis 43 j. M. J. Kerssebroek 69 j. J. H. Gebing 4 m. J. J. Hendriks 3 j. L. Leen 33 j. C, Albers 16 m. W. J Kohier 2 j. Men heeft berekend, dat de algemeene collecte voor de nood lijdenden door den watersnood, op den verjaardag des konings gehouden, ruim 650,000 gulden beeft opgebragt. Pruissen's monarch ontving dezer dagen 6000 rcqueslen om persoonlijke ondersteuning. De anli-ruhmathisehe watten worden tegen woordig ook met succès tot opvulsel van kleederen gebruikt. De Engelsche vloot lelt thans 592 schroef-stoomscbcpen. Het altreden van deu minister van Hall heeft bij de Tweede Kamer der Staten Generaal eene levendige beraadslaging uitge lokt. Koning Viclor Emmanuel heeft voor zich en zijne af stammelingen den rijken titel van koning van Italië verworven Te "Warschau beeft dezer dagen eene ernstige opschudding plaats gehad. Men is te Turijn bevreesd voor eene minisle-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2