Jg 20. NIEEWED1EPER (MAM AANBESTEDING YkttV&'lS*n ZONDAG 10 MAAIIT. NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuu-ediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTEXTIEN worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f0.60. Voor iederon regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsms /0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever bij enkele inschrijving. Op Donderdag den 21sten Maart 18G1, des namiddags ten lialf drie ure, aan liet lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland te Haarlem, van: Het onderhoud van de bakens in het TJ en de Voorzaan en het doen van werkzaamheden aan de Provinciale oeverwerken aldaar, van 1°. Mei 1861, tot 1°. Mei 1862. Het bestek is, tegen betaling van 10 Cts. per exemplaar, te verkrijgen aan de Provinciale Griffie te Haarlem, en aan het bureau van Buitenlandsche Paspoorten te Amsterdam. De aanwijzing in loco zal worden gegeven door den Pro vincialen Opzigter J. Keyzer, op Zaturdag vóór de besteding, aan te vangen des morgens ten 9 ure bij de Nieuwe Stads-IIer- berg te Amsterdam. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Ingenieur L. J. du Cellise Muller en bij genoemden Opzigter te Amsterdam. 1T 3- 2 17. HELDER en NIEUWEDIEP 9 Maart 18GI. - Eergisteren namiddag is nabij onze kust in zee drijvende gevonden een scheepsboot, waarin zich bevonden twee lijken, van buitenlandsche zeelieden, die reeds eenigen lijd geleden moeten gestorven zijn. De sloep was gedeeltelijk zwaar bescha digd. De stoomboot Texel heeft deze offers van de woedende golven alhier aangebragt. Naar men verneemt heeft de voorstelling van de rederij kerskamer Olympia, op jl. woensdag, ten behoeve der wa terramp gehouden, ongeveer ƒ500.— opgebragt. Den Isten April a. s. zullen op Zr. Ms. oorlogschip Heldin worden geplaatst met heslemming naar Oost lndic, de iuits. ter zee 2de kl. Haakman en Hovy en de le luit. der mariniers Chomel. Overgeplaatst wordt op denzelfdeu dag van Amsterdam, de lc luit. der mariniers Steyn Parvé naar het gedeelte mariniers alhier. Men schrijft uit 'sHage: De lieer Rochnssen heeft zich aan de vorming van een Mi nisterie onttrokken. Ziedaar hetgeen omtrent de ministeriële crisis niet zekerheid kan worden gemeld. De heer van Heem stra, op wicn thans alleen de taak rust om een kabinet zamen le stellen, zou daardoor hetere kansen verkregen hebben en naar een lal loopende geruchten, mag men nu de zamenslelling van het kabinet verwachten. Nog altijd schijnt de vervanging van den heer Cornets de Groot door den heer van Loudon eene mogelijkheid, terwijl huiten den heer van der Goes thans ook de heeren Lolsy eu Bosscha hun ontslag zullen krijgen. De laatstgenoemde zou door den heer Mr. J. A. Jolles worden vervangen. De heer Bcrghuys komt het meest in aanmerking voor Minister van Marine, de heer Loudon voor Koloniën, de heer van Tets voor Financiën. Voor Buitenlandsche Zaken schijnt nog geen nieuw hoofd te zijn gevonden. Voor hel provinciaal gcregtsliof in Zuid-Holland stond dezer dagen te regl Picter Moseen schoolknaap van 12 ja ren, gewoond hebbende lc Hellevoetsluis, beschuldigd van dief stal, gepleegd op den loden December II. te Hellevoetsluis, hij insluiping in een winkel. Dit is reeds de tweede maal dat deze knaap zich aan dergelijke daad heeft schuldig gemaakt. Reeds eenmaal, in 1839, was hij veroordeeld tol drie jaren gevangenis. Op daartoe aan hem geriglc vragen antwoordde de knaap, dat hij het stelen niet kon nalaten. Met den loden Mei a. s. zullen de miliciens dcrligting 1836 hunne paspoorten bekomen, voor zoover zij aan hu^r" militaire verpüglingen hebben voldaan.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1