Vergadering van den Raad AD7SRT51TTIS1T. BEHANGSELPAPIEREN J. ERELEINS, Boomkweekcr te Aalsmeer, van Warschau hebben 13000 roebels bijcengcbragt, len behoeve tier bij de jongste onlusten ontstane rampen. Kossulh en Mazzini maken van den tegenwoordigen, onrusligeu tijd gereede- lijk gebruik om hunne staalkundige plannen voorlebereiden of nittevoeren. Zij denken ook, in troebel water is het goed vis- schen en men moet het ijzer smeden als het heet is. Prins Nap. heeft van keizer Nap. een fraaijen brief gekregen, bevat tende loftuitingen op het redenaarstalent van den prins. In Tyrol hebben eenige kwaadwilligen de kerkhoven der Protestanten en Israëlieten geweldig geschonden. Pruisscn telt ruim 17^ millioen onderdanen. Spotvogels hebben de opmerking gemaakt, dat Engeland een land is, waar men alles nog meer dan ergens anders in het groot vindt: groole koloniën, groolen handel, groole paarden, groole schepen, monster-petities, groote vermo gens, grooten omvang der dames kleeding enz. De nieuwe koning van Pruisscn heeft zijne ondersteuning toegezegd bij den opbouw van den Keulschen Dom. Als een staaltje van den bloei van 't volksonderwijs in Frankrijk kan dienen, dat van de 1000 veroordeelden door de regterlijke magt 786 noch lezen noch schrijven konden. Den 8 Maart heeft Jacob Formcr, wonende aan den Schiedainschen dijk, den belangwekkendcn leeftijd van 105 jaren bereikt. Z. M. de Koning heeft jl. donderdag de eerste grasboter ontvangen. Het Spaansclic ministerie heeft zich voor het behoud van de pauselijke wereldlijke magt verklaard. Het Italiaausche koningrijk zal den lid en dezer, zijnde de verjaardag van koning Viclor Emmanuel, ge proclameerd worden. Donderdag nacht jl. hebben te Parijs 1500 openbare en particuliere bals plaats gehad. Het goud is thans te Londen r| pCt. duurder dan te Parijs en j jj pGl. duurder dan te Hamburg. Er worden zeer vele paarden voor de fransche cavallerie aangekocht, waaraan men eene oorlogzuch tige beteekenis hecht. H. K. H. Prinses Hendrik heeft twee prachtige moderateurlampen gezonden naar eene Ie Amersfoort te houden weldadigheids-loterij. Ten hove worden vele toebe reidselen gemaakt voor een bal, dat eerstdaags zal plaats heb ben. Bij die gelegenheid zulleu o. a. door de vorstelijke fa milie en een groot aantal van de aanzienlijkste personen, op een daartoe expresselijk vervaardigd en prachtig gedecoreerd tooneel, looncelstukken cn dramatische scenes worden voorge dragen. Te Galatz en Braila hebben overstroomingen ont zaggelijke schade veroorzaakt, inzonderheid aan de graanmagazij- nen van eerstgenoemde haven. Men is zeer bevreesd, dat dit nadeelig op den haudel zal terugwerken. Verleden week kwam er eene vrouw voor den regter van instructiedie beticht was een stuk laken gestolen te hebben. Gij hebt dat gestolen vrouw? zeide de regter. Jamijn heer, antwoordde zij. Hebt gij daar geene zaak van conciencie van gemaakt Eene zaak van conscieneie Neen, mijn heer, ik heb er een rok van gemaakt. Dat is een beetje te grof. Grof, mijn heer, ja dat is waar; ware het wat fijner geweest, ik zou er mij een vest voor mijnen man van gemaakt hebben. Eea man zond om eenen doctor voor zijne vrouw, die ziek lag. O: doc tor, riep hij, zoodra hij hem gewaar werd, kom toch spoedig: mijne vrouw is zoo slecht. Maar, mijn vriend, ik ben doctor in de regten. O! dat is spijtig: mijne vrouw is precies eene kromme. Een heer wandelde eens in zijnen hof, en vond er, tot zijne groote er gernis, een paar zwijnen bezig de weinige bloemen die er nog stonden, met hunne vuile snuiten om te wroeten. Karei, riep hij tot zijn bediende van welken smeerlap zijn deze onbeschofte zwijnen? Van mijn HeerI ant woordde de knecht. der gemeente HELDER, op Dingsdag den 12 Maart 1861 's avonds 7 ure. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoot B. DRIJVER geb. de WIJN in den ouderdom van circa 55 jaren mij 4 kinderen nalatende, allen te jong om hun verlies te heseffen. Nieutvediep 8 Maart 1861. K. DRIJVER. De ondergeleekende berigtdat hij dezer dagen eene partij geheel nieuwe monsters van heeft ontvangenen beveelt zich derhalve voor de levering van dit artikel aan. Nieuwe diep J. W. van ueu HAAR. 10 Maart 1861. Hoofdgracht. maakt aan de ingezetenen alhier bekend, dat hij Woensdag en Donderdag 15 en 14 3ïaart e. k. uitgestald zal zijn met een groot assortiment Doornen en Heesters, voor het huis van 1'. van WIJNGAARDEN te Nieuwediep. De ondergeleekende berigt bij deze, dat zij wederom eene aanzienlijke partij Stroo- hoeden Linten, Bloemen, Veren, Blondes en verder wat tot dit mode-artikel behoort, heeft ontvangen. Zij beveelt zich beleefdelijk in ieders gunst aan. NieutvediepMaart 1861. N. BREET. Iemand, zijne bezigheden buiten 's huis heb bende, wenscht een of twee KAMERS met of zonder KOST, BEWASSCH1NG, enz. in de nabijheid der Dok werken. Hierop reflecterende, vervoege men zich bij den Uitgever.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3