Jfê 22 liËLDËKSCÜË es 1V1EIWED1EPER COIIÏANT. ZONDAG 17 MAAKT. BEKENDMAKING. 1T13 TT 7T S T XJ D 111 3- 3 1T. NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuicediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nummers 0 1 0 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. A DVERTENTIEN worden aangenomen tot Zaïor- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij besiaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeenle Helder Brengen Ier openbare kennis, dat de raad dezer gemeenle in zijne vergadering van gisteren heeft vastgesteld het pri mitief kohier der belasting op de honden voor hel dienst jaar ISG1 en hel suppletoir kohier dier belasting over het dienstjaar 1860, en dat die kohieren, van heden af lot en met den 21 dezer maandvoor een ieder ter le zing zijn nedergelegd. Heldor 15 Maart 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd STAK MAN BOSSE. De Secretaris, L. VERHEY. HELDER cn N1EUWEDIEP 16 Maart 1861. In de zittiDg van den gemeenteraad op j 1. Dingsdag den 12 Maart 1S61, waren de Ueeren J T Zur Muhle 11, P. A Bee.ts en D. de Langewegens afwezigheid buiten de gemeente, met tegenwoordig. De vergadering werd door den Burgemeester geopend en de aanteekenin- gen van het verhanlelde in de vorige zitting gelezen en goedgekeurd. Aan do vergadering werd mededeehng gedaan, dat van de plaatselijke schoolcommissie is ingekomen, het bij art 64 der wet op het lager onder wijs, bedoeld beredeneerd verslag over 1860 en daarbij behoorende tabellen. Om de uitgebreidheid van dit verslag werd goedgevonden, hetzelve bij de leden ter lezing rond te zenden Aan de vergadering werd inzage gegeven eener, door den heer Ingeni eur van den Waterstaat te Alkmaar, toegezondene situatieteekening van den mond van het Heldersche kanaal, waarop de plaats der door de gemeente aldaar te bouwen, 16 el wijde brug was aangeduid en waaromtrent het gevoelen van het gemeentebestuur werd gevraagd Op voorstel van de commissie voor de onderhoudswerken, verklaarde de raad zich met het denkbeeld tot verbetering van den ingang van bet Hel dersche kanaal en de plaats der te bouwen brug, op die teekening voorge steld, te vereenigen, en besloot nog in dit jaar tot het maken dier brug te doen overgaan. Vermits de belangrijke kosten eener zoodanige brug uit do gewone in komsten der gemeente niet kunnen worden gedekt, werd door den voorzit ter aangemerkt, dat daarvoor eene geldleening noodig zal zijn, eu steltvoor, deze aangelegenheid m eene volgende zitting te behaudelen. Na wisseling van gedachten werd door het lid B. U. de Breuk het vol gende voorgesteld a. Het doen van eene negotiatie, tot het verkrijgen van de benoodigde gelden, tot goedmaking der kosten voor de nieuw te maken brug over het Heldersche kanaal, aan den ingang dezer gemeente en daarbij be hoorende werken; b Aan de commissie voor de onderhoudswerken te verzoeken, om den raad zoo spoedig mogelijk, bij wijze van ramingoptegeven, de kosten voor alle nog benoodigde openbare werken in de gemeente, als daar zijn: bestratingenhet herstel van de boorden van het kanaal, het ma ken van bruggen, onteigeningen voor den spoorweg, verlichting, in een woord van alles wat benoodigd is tot het in orde brengen van de gehcele huishouding der gemeente, en c. Bekend gewurden zijnde met de raming van kosten sub 6, het kapi taal sub o zoodanig te verhoogen, dat daarmede de onkosten sub b kunnen gedekt worden, onder nader te nemen bepalingen van rente en aflossingen. Tot toelichting van dat voorstel werd door den heer de Breuk nog gezegd: Het voorstel, zoo even door mij gedaan, Mjjne lleeren 1 heeft reeds sedert geruimen tijd mijne aandacht bezig gehouden, eu met het oog op de ontwikkeling dezer gemeente, vooral nu wij het gegronde vooruitzigt op de voltooijmg der belangrijke maritime werken en een spoorweg hebben, waardoor de inkomsten dezer gemeente vrij zeker vooruit zullen gaan, acht ik het oogenblik gekomen, om u te verzoeken mijn voorstel in ernstige overweging te nemen. Bij de bekendheid van u allen met de behoeften dezer gemeente, acht ik het met noodzakelijk in details te treden Alleen wil ik doen op- merken, dat do door mij bedoelde werken, onder sub b, met achterwege kunnen blijven, dat is, later tot stand zuilen moeten komen. Ik erken het, hlijno Heeienl dat mijn voorstel een diegen grorfp doet1-.'*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1