3 a 4 Huistimmerlieden WATERSNOOD. het WRAK of CASCO en de geborgene 1TIG AG IK, hij mag loopen zooveel hij wil, eens zal hij (och in handen der justitie vallen. Indien ik in zijne plaats ware luidde het antwoord dan wist ik wel, wat ik doen zou ik ging naar den kanunnik Mallet (die veroordeeld is wegens het ver duisteren van de drie meisjes Bluttwaarvan de eene nog niet is teruggevondenen zou hem verzoeken, mij ook in een kloos ter op te sluiten, dan zou de justitie mij nooit vinden. Men verzekert, dat Garibaldi onlangs aan eenigen zijner vrienden zou hebben gezegd: »De tegenwoordige staal van zaken kan niet langer zoo blijven. Wij zullen Frankrijk wel noodzaken zich duidelijk te verklaren. Er zal eene manifestatie te Rome plaats hebben, en dan zullen wij zien, of de Fran- schc troepen op de Italianen zullen durven te schieten. Zoo doende zoude men kunnen te weten komen waaraan men zich te houden heeft." 33M31TGD3 33B.I3-T31T. De sympathie voor Garibaldi wordt algemeen. Behalve Gari baldi hoeden draagt men tegenwoordig ook Garibaldi-horologie- bandjes. Sommigen zien hierin het bewijs, dat de held van Italië een man van den tijd is! In het hospitaal te Chelsea in Engeland vierde onlangs een veteraan ziju I07den ver jaardag in het genot van eene volmaakte gezondheid. I)e president der Vereenigde Staten van Noord-Amcrika heeft in levensgevaar verkeerd; men heeft eene helschc machine ontdekt op den spoortrein, die hem van Cincinnali naar Wassinghlon overbragt. Eene ontploffing van een kolenmijn bij Aberdare in Engeland heeft aan 12 arbeiders het leven gekost. Een lid van het Engelsche parlement is, wegens verstandsverbijste ring in een verbeterhuis geplaatst. Keizer Nap. heeft zijn Russischen confrater met diens beraamde en uitgevoerde hervor mingen hartelijk geluk gewenscht. Te Parijs is eene dame achter de tralies gezet, beschuldigd van medcpligtigheid in de jammerlijken zaken van den financier Mirès. In Suriname is het aautal slavinnen ongeveer 2000 meer dan dat der slaven. De kusten der Adriatische zee worden door de Oostenrijksche regering aanmerkelijk versterkt. Te Enschedé is een arbeider van den zolder naar beneden gevallen en subiet overleden. Te Arnhem is de ooijevaar gerepatrieerd. Het kamp van Chalons zaldenlsten April aanslaande in tegenwoordigheid des Franscben keizers worden geopend. Op het meer van Cou- stanz is een stoomboot, tengevolge van aanzeiling gezonken, waarbij dertien menschen het leven hebben verloren. Te Rome maakt men zich beveesd voor een onverwijld bezoek van de mannen van bet jonge Italië. De Poolsche natie, waar schijnlijk geheel legen den zin, bij Rusland, Pruissen en Oosten rijk ingelijfd, verlangd vurig naar vrijheid en onafhankelijkheid. Prins Nap. heeft eene redevoering gehouden, die in druk uitgegeven en bij honderdduizenden exemplaren is verspreid. De uitgever maakt goede zaken. Prinses Marianne zal den volgenden zomer op het buitenverblijf Rusthof nabij Voorburg doorbrengen. Tengevolge der jongste wervingen is het corps mariniers thans geheel compleet. De Pruissische regering ondervindt veel moeijclijkheid oin de wel op het burgerlijk hu welijk bij het Heerenhuis te doen aannemen, Welligt zou bet gemakkelijker gaan, als deze belangrijke wet door een Dames- huis moest bekrachtigd worden. ÜD73ETS1TTI31T. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen ZOON, W. G M. KLOK - vax BRUGGEN. D'icuwediep 19 Maart 1861. kunnen voor eenen geruimen tijd, tegen HOOG LOON, werk verkrijgen, of ook aannemen bij A. VISSER, tim merbaas te Wieringerwaard. 19 Maart 1861. Sedert de vorige opgave is bij de sub-commissie alhier in dank ontvangenhet volgende Bij den heer Aberson van het Israëlitische Collegie Nut en Vermaak 20.— Bij den heer Goedkoop van den heer Rinner door ZEd. ontvangen van een vriendenkring 23. Bij den heer llidde Bokvan de Jongelings- Vereeniging te Helder 5. f 48. Bedrag der vorige opgaven f 5156,92) ƒ5184,924 Helder 16 Maart 1861. Mr. D. P. II. ABERSON. A. J. van PREHN. W. J. HIDDE BOK. Jhr. N. A. HOLMBERG de BECKFELT. J. GOEDKOOP. Op Woensdag den 27 Maart 1861 voormiddag* y. 10 ure, zal bij het pakhuis te Hoorn op het eiland Terschellingpubliek om gereede betaling worden verkocht van het op Terschellinggestrande Pruissische schoonerschip genaamd War ja van Riga, kapi tein A. BARTHISmet eene lading HAVER geko men van Gothenburg en bestemd naar Londenbe

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3