verzekeringmaatschappij Ultrajeclum, onder directie van den heeren Schass en Liefrink, haar maatschappelijk kapitaal, groot 500,000, zal vergrootcn tot ƒ2,000,000; over 1860 heeft deze maatschappij eene uitkeering gedaan van 7 pCt'., als di vidend over de gefourneerde aandeelen, terwijl ƒ11,000 is ge stort in het reservefonds; wanneer men in aanmerking neemt, dat deze voordeelige afsluiting van het eerste maatschappelijk boekjaar een gevolg is van de goede oprigting en in werk stelling dezer maatschappij, dan mag deze gunstige uitslag voorzeker als eene bijzonderheid genoemd worden in de an nalen van het assurantievak. Uit Japan wordt het volgende gemeld: De Nederlaudsche oorlogsbrik Cachelot is den 1stcn Novem ber te Nagasaki aangekomen. Terwijl ccnige averijen hersteld werden, hebben de officieren van het Japansche stoomschip Kwam-ko-mai (Soembing) herhaalde bezoeken aan boord gebragt, om onderligt te vragen in verschillende zaken, de zeevaartkunde betreffende, iets waartoe zij nog niet de hulp van eenige andere natie ingeroepen hebben. Den 2a November is de Nederland- sche consul-generaal met de Cachelot naar Jeddo gegaan. Men schrijft uit Amsterdam 20 Maart, dat in eene ver gadering van reeders, den '18den dezer in het locaal Zeemans- boop gehouden, door een veertigtal onzer voornaamste reeders eenparig is besloten, om hunne schepen voor de aanstaande be vrachting der Ned. Handel-Maatschappij, niet beschikbaar te stellen, en alzoo de thans aangeboden vracht als onbestaanbaar werd beschouwd. Bevracht door de Nederlandsche Handel Maatschappij, toegevoegd aan de bevrachting van Februarij, terug op Am sterdam Stad Dockum, Jaski. Gr. v. Heiden Reinestein, Wamsteker. Willem Hendrik, Boekering. Zeeploeg v. Wijngaarden Johanna, Swener, van Rotterdam. Op Dordrecht: Graaf Dirk III, Rotgans. Op Schiedam: van der Palm, Markus. Bevracht voor Maart de navolgende 23 schepen Voor AmsterdamIlenrica, StrackholJer. Cornclia, Jaski. Peking, Croese. Baron Forstuer v. Dambenoy, Kruimel. Margaretha Johanna, Verschuur. Holland Aufmorth. Celebes, Reuvekamp Gille. Duiveland, Hagers; Vice-Adm. Gobius, v. Duyn; Susanna Johanna, Laramerts; S. van Heel, Diets; Alblasserwaard, Lindeon, Concurrent, N. N., de zes laat- sten van Rotterdam. Comelis Gips, v. Rijn v. Alkemade, van Dordrecht. Voor RotterdamNederland, Ruiter. Mary en IJillegonda, Picardt. Vijf Vrienden, Johan. Noach, Wierinck. Vriendschap, Janzen. Weltevreden, Duinker. Guurtje en Maria, Kruyt. Nederland en Oranje, van Ruijven. Vier Gezusters Bik. Voor Dordrecht: Bernhardt Hertog van Saxen Weimar, Gilbert. Voor Schiedam: Christiaan Huygens, van Katwijk. Men meldt uit 's Gravenhage: Naar wij vernemen, heeft het Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden behaagd, aan den heer Verhaegen en aan elk der acht overige heeren, uitmakende de deputatie van de Belgische loges, die dezer dagen herwaarts zijn gekomen, om eene ruime gilt ten behoeve van de ongelukkigen door den watersnood over te brengen, eene medaille te vereeren, voorzien aan de eene zijde var.» HDs. beeldtenis, met de irrsigniën van Groot meester-Nationaal, en aan den anderen kant met eene toepasse lijke inscriptie. Uit Middelburg schrijft menOmtrent de equipagie van het Engelsche schip, dat zich op de reede van Vlissingen be vond, toen nren van de afwezigheid des gezagvoerders ge bruik maakte, om den bodem aan zijn lot over te laten en de terugreis naar Antwerpen aan te nemen, verneemt men nader, dat het den kapitein niet is mogen gelukken de vlug- tenden in te halen. In de nabijheid van Neuzen hebben zij de sloep op het drooge gezet en de reis over land vervolgd. Alleen de stuurman met de vrouw des gezagvoerders ziju aan boord gebleven, en eerstgenoemde vermogt niets tegen de overmagt der matrozen, die hem buitendien met den dood bedreigden, als hij zich legen hun vertrek zou verzetten. Wat intusschen zeer te betreuren valt, is de omstandig heid, dat dergelijke kwade trouw, bij te Antwerpen aangewor ven schepelingen, om een vaartuig naar Engeland te brengen, geenszins zonder voorbeeld is, en dat de onttrekking aan de dienst, waartoe men zich verbondeu heeft en waarvoor reeds een betrekkelijk groot deel der bezoldiging is vooruitbetaald, ongestraft schijnt gepleegd te kunnen worden. In Vlissingen heeft de gezagvoerder zich thans van andere schepelingen moeten voorzien. Als een bewijs te meer van de algemeene deelneming in Europa, welke de rampen van den watersnood in Nederland gevonden hebben, kunnen wij op grond van zekere bcrigten meiden, dat in Wallachije en Moldavië zelfs, op uit- noodiging van de regering aldaar, inschrijvingen ten behoeve van de ongelukkigen door de overslrooroingen hier te lande geopend zijn. In het nommer van den Moniteur van Bu- charest van 17 Feb. jl. (I Maart) komt deswege ecu bcrigt voor, waarbij door de regering in dc vereenigde vorstendommen niet alleen aan den Nederlandschen consul-generaal volmagt wordt gegeven om, bijgestaan door een comité, een beroep op de algemeene liefdadigheid in bedoelde gewesten te doen, maar zich zelve bereid verklaart door alle middelen te harer beschik king de vervulling van een zoo goed werk te bevorderen, dat evenzeer door godsdienst als menschelijkhcid wordt aanbevolen. De bcrigten uit Bosnië ziju zeer verontrustend. Geheel Ilerzegowina is in opstand, welke door de Montegrijnen wordt ondersteund. Overal wordt gestreden. Vele Turkscbe grens dorpen zijn in de asch gelegd. Als een blijk van de volkomen eensgezindheid en eendragt

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2